Nedostatek parkovacích míst a neuspokojivý technický stav chodníků a komunikací, to jsou nejčastější připomínky Krumlováků ke kvalitě zdejších sídlišť. Tento stav platí dlouhodobě a nyní jej lidé pouze potvrdili.
A sice v anketě, kterou vyhlásila českokrumlovská radnice a v níž odpovědělo 81 respondentů sídliště Za Nádražím a 102 Krumlováků ze sídliště Plešivec.

U obou sídlišť je nejzávažnějším problémem jednak parkování a chodníky, ale 
v případě sídliště Za Nádražím je nejčastějším požadavkem propojení sídliště se sídlištěm Mír, a to buď prostřednictvím vybudování lávky, nebo přeměnou stávající cesty vedoucí přes údolí na komunikaci, případně chodník.

Potvrzují se tak i dlouhodobé názory Krumlováků, které Deník uvádí v článcích věnujících se uvedeným tématům. Stačí připomenout start obdobné ankety mezi obyvateli v roce 2006 a její pokračování z roku 2007. Už tehdy totiž začala českokrumlovská radnice sbírat názory občanů na stejnou problematiku, aby je posléze mohl do projektů revitalizace sídlišť začlenit architekt.
Tehdy se konala i veřejná projednávání mezi politiky, obyvateli a architektem, ale výsledek dodnes není v podstatě žádný. Na onu regeneraci sídlišť město nesehnalo peníze. Problém byl v tom, že třeba jen na jedno sídliště bylo potřeba několik desítek milionů korun.

Taková částka ale byla někdy i většina peněz z nějakého konkrétního dotačního titulu, který byl pro regeneraci sídlišť v republice vypsán. V takovém případě neměl Krumlov šanci uspět a poskytovatel dotace peníze rozdělil mezi žadatele, kteří zkrátka chtěli menší částky.
A tuto cestu tedy nyní zvolila i krumlovská radnice. Plán regenerace a zvelebení intravilánu městských sídlišť Za Nádražím, Špičák a Plešivec zůstává, jen se rozděluje na menší části s nadějí, že ty budou úspěšnější.

A co by tedy lidé chtěli na sídlištích ještě vylepšit? „Na Plešivci bydlím od svých deseti let. Když se toto sídliště před léty budovalo, slibovali nám tehdy funkcionáři, že to bude prestižní sídliště. Teď už je dlouhou dobu jasné, že tu chybí hlavně parkovací místa," potvrdil jeden z hlavních problémů Petr Tröster, který tu nejen žije, ale v jednom z domů funguje i jako domovník. Má tedy skutečně přehled. „Například parkoviště za Skleníkem na dolním Plešivci je ve špatném stavu a při případné opravě by se dalo i rozšířit. V této části sídliště chybí i dětské hřiště. V horní části Plešivce je opět problém s parkováním. Přímo mezi paneláky by bylo vhodné rozmístit víc pískovišť nebo možností, kde by si měly malé děti možnost pohrát a maminky kde posedět."

Dalším, co by přivítal, by bylo větší množství odpadkových košů.
I tyto názory už zaznívaly na veřejných projednáváních před sedmi roky. V projektech už zapracované jsou. Ze sídliště Za Nádražím zaznívají obdobné postřehy. V anketě k nim jako další závažné téma přidali místní také prostor kolem nádražní budovy, který považují za naprosto nevyhovující.

Stejně takový je podle lidí i orientační systém značení navigující návštěvníky města. Zatímco obyvatelé sídliště Za Nádražím vyjádřili spokojenost s počtem a vybavením dětských hřišť a ploch pro odpočinek, v případě sídliště Plešivec je nedostatek těchto sportovišť vnímám jako třetí nejzávaznější problém. Respondenti obou sídlišť uvedli jako velmi závažný problém a komplikaci běžného života neexistenci bankomatu. Stěžují si na nevhodné parkování na chodnících a požadují dodržování rychlosti odpovídající obytné zóně. Dále požadují umístit ke stávajícím kontejnerům koše na textil a elektroodpad, doplnit mobiliář o koše na psí exkrementy a stávající místa s kontejnery na odpad zakrýt vhodným způsobem.

Výstupy z ankety nyní dostali na stůl krumlovští radní. „Rada města stanovila zahrnout připomínky od občanů města do zpracovávaných projektových dokumentací a s ohledem na lepší připravenost z hlediska projektové dokumentace doporučila zastupitelstvu města schválit podání žádosti o dotaci na projekt regenerace sídliště Za Nádražím," sdělila mluvčí radnice Olga Kneiflová. Na plešivecké se nezapomnělo, obdobnou žádost chce město podat poté, co se dozví výsledek úspěšnosti žádosti na Ministerstvu pro místní rozvoj.