„Projekt ověří možnost využití elektromobility ve službách, cestovním ruchu, osobní dopravě a v dalších oborech. Půjde o nasazení elektromobilů různých typů v praxi a zkoušky infrastruktury pro jejich provoz," říká místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

V této fázi se jedná pouze
o to, že Písek má zájem se do projektu zapojit. „Finanční záležitosti budeme řešit až 
v případě, že uspějeme v prvním kole a dostaneme se do druhého," konstatoval místostarosta. Druhé kolo by se mělo uskutečnit v létě tohoto roku. „V případě, že projekt bude schválen, začne na začátku roku 2016," doplnila mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini.

Do projektu by se měly zapojit mimo jiné i české a zahraniční univerzity. „Jedná se například o ČVUT, Univerzitu Regensburg nebo Johannes Kepler University Linz. Důležitým partnerem bude také Technologické centrum Písek a Schneider Electric," uvádí Josef Knot.

Město by v rámci projektu mělo řešit například analýzu dopravní infrastruktury, připravenosti území, vytipování vhodných lokalit pro umístění elektromobilní nabíjecí stanice a podobně. Cílem projektu je snížení emisí oxidu uhličitého, zvýšení úrovně životního prostředí i atraktivity města.

O co jde?
- Jedná se o projekt v rámci výzvy Central Europe 2020, jejímž cílem je navrhnout komplexní řešení elektromobility. Tou se bude Písek zabývat 
i v budoucnu projektem Smart City Písek.
- Projekt z pětaosmdesáti procent financuje EU, zbylých patnáct procent je spoluúčast.
- Kromě České republiky se do projektu zapojují Slovensko, Rakousko, Německo, Itálie, Polsko, Slovinsko, Maďarsko a Chorvatsko.