Proč právě tam?  „Jelikož přesně odpovídal představám, které jsem měl o místu, kde bydlí vysloužilec cizinecké legie Strehlow. Natáčeli jsme také 
v Třeboni, konkrétně v centru města pod podloubím scénu 
s houslemi u starožitníka," vysvětlil pro Deník režisér Ivan Fíla.

Jihočeské kořeny ve filmu ale nejsou, děj se podle scénáře totiž odehrává na Slovensku a v Bavorsku. „Ale lokality byly na jihu Čech úžasné," děkuje i po letech Ivan Fíla, který už v roce 1977 emigroval do Německa. Tam se filmařsky uplatnil. Film Lea měl česko–německou produkci.

Zapadlá osada Kuří (německy Hermannschlag)  leží asi dva kilometry jižně od Benešova nad Černou. Po druhé světové válce se tu odehrálo vysídlení sudetských Němců. Filmaři sem umístili sídlo vysloužilce Strehlowa. Statek, kde postava žila s mladou 
a skoro němou ženou, už ale nenajdete. Byl zbourán.

Mezi Christianem Redlem a Lenkou Vlasákovou to vře. Dvojice si zpočátku vůbec nerozumí. Mj. i kvůli jazyku.V Kuří naopak přibyl hotel, který vlastní Jaroslav Voldřich. „Ano, natáčelo se to tady u mě. Nic původního tu ale nezůstalo. O natáčení jsem se dozvěděl, až když jsem objekt koupil. Po filmařích zbyly na statku falešné krby. Film jsem si později koupil na DVD. Všechno v něm poznávám," uvedl Jaroslav Voldřich.

Naproti místům natáčení mají chalupu Henzelovi. Jako sedmnáctiletá dívka se na práci filmařů chodila dívat Jana Horáková. „Filmaři mi věnovali jeden exemplář scénáře. Mám ho doma. Pamatuji se, že německá herečka Hanna Schygulla měla přívěs. A protože okolo byla rozježděná pole, nabídli jsme štábu, aby přívěs zaparkovali na naší zahradě. Všichni byli moc příjemní," uvedla Jana Horáková.

Herci se chodili občas hřát do chalupy. „Utkvěl mně režisér Fíla a jeho dlouhé rozcuchané vlasy. Natáčení bylo pro mě nové, netušila jsem, kolik lidí tvoří štáb. A slyším centrály, které tu vyráběly elektřinu," řekla Jana Horáková. Pro ni a další obyvatele zdejších chalup je film nostalgickou vzpomínkou, jak kdysi vypadalo staré Kuří.

Co psala kronika:Opis z obecní kroniky Benešova nad Černou o natáčení v Kuří.
„Děj filmu není znám. Od přelomu listopadu a prosince se na místním statku v osadě Kuří natáčelo. Na filmu jehož děj se odehrává na pozadí krásné přírody Novohradských hor, se podílí čeští, slovenští i němečtí producenti. V závěru minulého týdne odjížděli a na začátku jara by měli v natáčení pokračovat. Podle informací starosty Miloslava Šimánka se zde z filmařského štábu pohybovalo kolem 100 až 150 lidí. Část se ubytovala v hotelu v Benešově nad Černou  a část přebývala v Kaplici. Proslýchá se, že film nese název Zasněná, ale jeho děj není znám ani starostovi."  kronikářka Božena Malá

Aby bylo na place více sněhu, vozil ho na saních

Bílá plachta utkvěla v paměti Janu Labajovi.Jan Labaj z Kuří si vzpomíná, že filmaři přijeli do osady natáčet dvakrát. „Když přijeli poprvé, tak jsem jim pomáhal. Dělal jsem všechnu práci, kterou potřebovali. Hlavně jsem jim tam navážel sníh na cestu, aby ho bylo víc. Bylo nás na to asi sedm lidí, ale z Kuří jsem byl jenom já. Ten sníh jsme vozili na takových větších saních. Nebyly moje, ty saně si filmaři odněkud přivezli a netahal je žádný kůň, ale my," vzpomíná Jan Labaj.
 

Vybavuje si, jak na statku přikrýval střechu bílou plachtou dlouhou asi třicet metrů.  „Když filmaři končili, tak jsem jim zase vozil dřevo – trámy, stará okna a dveře, co rozbíjeli a pálili," dodal Jan Labaj.

Natáčení trvalo tři měsíce a filmovalo se ve dne i v noci. Lidé ze štábu bydleli v benešovském hotelu. „Já jim pomáhal jenom několik dní. Platili mi tisícovku za den. Když ale přijeli podruhé, už mě nechtěli, asi už nikomu nemohli dávat peníze."

Kytici růží Strehlow koupil v Březance

Březanova ulice v Třeboni je dobře rozpoznatelná díky podloubí. Na snímcích kráčejí Lenka Vlasáková a Christian Redl.Bavorským městečkem, kde ústřední dvojice navštíví starožitníka, je Třeboň. Na fotkách je podloubí v Březanově ulici. Název má podle archiváře a kronikáře Václava Březana, který bydlel na začátku náměstí v renesančním domě se sgrafity. Nechal ho postavit Petr Vok (je tam lékárna).

Podloubí je v Třeboni jen na náměstí a v Březanově ulici. Domy v ulici jsou gotické a renesanční s barokní horní dostavbou po požáru v roce 1723. Na prvním snímku je skrz výlohu vzadu vidět dům čp. 79 na východní straně Březanovy ulice, ve kterém býval prodej gramodesek (nyní boutique).

V ´Březance´ žena dostala od muže růže. Na domě je pamětní deska, že zde bydlel rožmberský zahradník Bartoš. Na druhém snímku dvojice kráčí Březanovou ulicí od kostela směrem k náměstí, podloubí v pozadí je přímo naproti zmíněnému domu čp.79. Dům vlevo s modrou (našedlou) fasádou je čp. 6, béžový za jejich hlavami je čp.7.