„Cena nemovitostí zůstává na stejné částce, za jakou se budovy prodávaly v únoru. Snižovat se nebude. Rozhodla o tom rada města,“ sdělila mluvčí Města Veselí nad Moravou Petra Pavková.

Vyvolávací cena pavilonu služeb na Hutníku tak činí milion šest set osmdesát tisíc korun, cena rodinného domu U Stadionu začíná na jednom milionu tři sta padesáti tisících korun a byt v Rumunské ulici se bude prodávat od pěti set čtyřiceti tisíc korun.

„Zájemci si mohou objekty postupně prohlédnout ve čtvrtek pátého dubna v době od devíti do deseti hodin. Byt od patnácti od půl čtvrté odpoledne,“ píše se v dubnových Veselských listech.

Dražby nemovitostí, které začnou ve středu jedenáctého dubna od třinácti hodin, tentokrát doplní i dražba vytěženého dřeva ze zámeckého parku. V obřadní síni veselského městského úřadu začne ve čtyři hodiny odpoledne. Prodávat se bude více než čtyři sta sedmdesát pět kubíků jehličnatého, listnatého a palivového dřeva i klesti. „Vše, tedy dřevo i štěpku, dražíme jako celek,“ upozornila referentka odboru rozvoje města Andrea Jarošová. Vyvolávací cena prodávaného dřeva je tři sta tisíc korun.

Podle místostarosty Veselí nad Moravou Petra Koláře je část dřeva využitelná pro truhlářské práce, ta větší ale podle něj poslouží jako palivové dříví.

Peníze, které město z jeho prodeje získá, musí vrátit zpět do dotace, kterou na úpravu parku získalo.

Část pokácených stromů ale podle projektu v areálu parku zůstala. „V části Štěpnice, ležící na pravém břehu řeky Moravy směrem k zámku, vznikla nová plocha, na které se nachází termitiště. V těchto místech se ponechaly stromy pro přežití chráněné fauny a flory,“ uvedl Kolář.

Začne výsadba

Projekt ale i nadále pokračuje. Po odborném zásahu, po kterém ze zámeckého parku zmizelo tři sta osmdesát stromů, se nyní začne vysazovat.

„Vysadí se nové stromy, keře, ale i rostliny, například letničky. Park ale čekají ještě polostavební úpravy parkové architektury. Kompletně se zpevní břehy jezírek. Upraví se také některé cesty, u kterých přibudou altánky. Ty tam zatím chybí. Jde o to, aby měli návštěvníci zázemí na ochranu před sluncem a deštěm,“ řekl místostarosta.

Vznik veselského parku sahá až do první poloviny devatenáctého století. Téměř dvacetihektarová zóna se dělí na tři části, ve kterých se kombinuje francouzský a anglický styl a honební plochy. Park se dělí na tři části, a to Zámeckou zahradu, která zahrnuje nejstarší část parku, dále pak Zámecký či Dolní park, ležící jižně od řeky Moravy až k plotu na Masarykově třídě. Třetí částí je Bažantnice, která se v minulosti využívala především pro lovecké účely.

Právě tato část se nachází v ptačí oblasti evropské soustavy chráněných území Natura 2000, kvůli čemuž si na úpravy ještě počká.