VYBERTE SI REGION

Zahrádka cukrárny v Lednici vadí řidičům. Stojí na silnici

Lednice - Překvapení i rozčilení lze číst z tváří řidičů, když projíždějí centrem historické Lednice. Na ulici 21. dubna totiž k zažité cukrárně a kavárně přibylo nové venkovní posezení pro hosty. Zahrádka s bílým plůtkem nutí motoristy v jednosměrce k manévru mezi zaparkovanými auty a cyklisty. Výletníci i místní neskrývají rozhořčení. Provozovatelka argumentuje povolením od obce a prospěšností objektu.

13.7.2012 9
SDÍLEJ:

Letní sezóna přinesla v centru Lednice řidičům dopravní překvapení. V jednosměrné ulici 21. dubna se nyní vyhýbají venkovní terase cukrárny stejně jako auto na fotografii. Přikázaný směr jízdy vybízí k ostražitosti šoféry i chodce.Foto: DENÍK/Petr Vlasák

„Zahrádka v silnici zavazí řidičům a navíc ubírá centru v hlavní turistické sezóně tolik vyhledávaná parkovací místa. Otřískané dopravní značky, které auta před překážkou v jízdě odklání, krásnému historickému prostředí taky nepřidají," potvrdil rozpaky lidí turista Marek Pavláček z Prahy, který nedaleko od místa právě parkoval.

Provozovatelka cukrárny U Markýzy Monika Dobešová výtky vůči letní terase na silnici jednoznačně odmítá. „Problém s posezením můžou mít jen ti řidiči, kteří byli ulicí zvyklí projíždět jako blázni. Místním lidem i turistům zahrádka přispívá k většímu bezpečí. Přinutí totiž zpomalit auta, která si cestu na Podivín jednosměrkou zkracují. I tak ale ze silnice často zvedám sražené květináče," namítla Dobešová.

Vše má podle vlastních slov v pořádku také papírově. „Povolení objektu vydal starosta a rada obce. Dopravní komise měla k umístění několik připomínek. Všem jsem se přizpůsobila a postarala se o bezpečnost," dodala žena, která podle svých slov obohacuje život v Lednici nejen podnikatelskou činností, ale rovněž kulturními akcemi.

Dohady o dvojím metru při schvalování potřebného povolení, na které předchozí provozovatelka kavárny a cukrárny Michaela Cibulková nedosáhla, vyvrátila rovněž.

Silnice do loňského listopadu nebyla ve správě obce, spadala do kompetence Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Poté, co se možnost naskytla, Dobešová zažádala a uspěla.

Bývalá provozovatelka Michaela Cibulková by dopravní situaci vyřešila ještě jinak. „Snažili jsme se, aby se z dané ulice stala plnohodnotná pěší zóna. Místo toho vznikla nekoncepční varianta, která blokuje dopravu v místě, kde by se auty jezdit vůbec nemělo. Povolení je dalším populistickým krokem starosty Kabáta, kterým si chce jen rozšířit řady svých příznivců," podělila se o názor na věc bývalá provozní lednické cukrárny Michaela Cibulková.

PETR VLASÁK

Autor: Redakce

13.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

Lídry politických stran rozdělilo téma zavedení dopravy zdarma

Praha /VIDEO/ - Jako první se v předvolební debatě řešilo téma dopravy. Sedm lídrů politických stran odpovídalo na otázku, zda souhlasí se zavedením dopravy zdarma pro mladé lidi a seniory, kteří by takto mohli cestovat po celé České republice. Politici ale v této otázce nenalezli shodu. 

Orbán: Nebýt Maďarska, Evropa by už byla mrtvá

Budapešť - Kdyby Maďarsko neplnilo své závazky týkající se ilegální migrace, Evropa, jak ji známe, "by už byla mrtvá". Prohlásil to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Lokál. Orbán v něm opět kritizoval postup Evropské komise v migrační krizi a snahu prosadit kvóty pro přerozdělení migrantů mezi země Evropské unie.

Průměrný Čech loni zbohatl o 36.000 korun na 341.000 korun

Praha - Čistá hodnota finančního bohatství na obyvatele v Česku loni stoupla o 36.000 Kč na 341.000 korun (zhruba 12.600 eur). V celosvětovém žebříčku to je posun o dvě příčky dopředu na 26. místo. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství skupiny Allianz, která analyzuje úspory a dluhy v 53 zemích světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies