VYBERTE SI REGION

Karlovarský kraj

Had vyděsil ženu, skončil ve vysavači a poté v minizoo

Karlovy Vary - Kuriózní případ řešili karlovarští strážníci ve Staré Roli poté, co se na ně obrátila paní s tím, že má doma od soboty hada a z obavy pořádně nespí.

Nemáme vizi, naříkají Karlovy Vary

Karlovy Vary - To, o čem se v Karlových Varech dosud jenom šeptalo, nahlas pojmenoval a písemně zaznamenal Výbor strategického rozvoje a územního plánování. Karlovy Vary nemají vizi, chybí koordinace, nemají dostatečný zásobník investičních projektů.

Od blamáže zachránilo Rolavu slunce

Karlovy Vary - Prakticky jen počasí, které si začátkem září duplo a slunce prozářilo oblohu, zachránilo karlovarský magistrát od pořádné ostudy. Vodní atrakce, za něž městská společnost KV City zaplatila přibližně 800 tisíc korun, totiž na koupališti v areálu Rolava instalovala až koncem letošního srpna.

Sestřičky si oddychnou od papírů

Karlovy Vary - Sestřičkám v nemocnicích by měla už brzy ubýt práce s papírováním. Alespoň jim to slíbila při návštěvě Karlovarské krajské nemocnice (KKN) náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Kraj se upsal Akademii věd

Karlovarský kraj - Podepsání smlouvy Karlovarského kraje s Akademií věd ČR zvýší nejen prestiž regionu, ale zároveň výsledky spolupráce zlepší i kvalitu života v dané oblasti. Ve čtvrtek podepsaná smlouva je časově neomezena. 

Zloděj nakradl za milion

Karlovarsko - Jako neuvěřitelně zdatný a s obrovským záběrem se ukázal třiačtyřicetiletý zloděj, který dokázal v relativně krátkém čase nakrást věci za více než jeden milion korun. Svou sérii odstartoval loni v listopadu a řádil až do letošního září, kdy skončil v policejní cele.

Hasiči byli v akci na letišti, zachraňovali lidi z věže.

Olšová Vrata - Likvidaci požáru a záchranu dispečerů z hořící kontrolní věže karlovarského mezinárodního letiště v Olšových Vratech si během připraveného cvičení vyzkoušeli hasiči.

AKTUALIZOVÁNO
Policie přivádí obviněného muže do soudní budovy.

Otcovrah už byl obviněn, soudce ho poslal do vazby

Karlovy Vary – Za vraždu svého otce byl policií obviněn pětatřicetiletý muž z Nejdku. Zločin se stal už před časem, pachatel ukryl tělo zavražděného ve sklepě jeho domku. Soudce dnes pachatele poslal do vazby.

Vandal poničil objekty v Sokolově nacistickými nápisy

Sokolov – Nacistickými nápisy poškodil zatím neznámý pachatel hned několik objektů v Sokolově. V ulicích města řádí už od konce srpna. Vandala při jednom z činů zaznamenala kamera.

Nemocnice se finančně uzdravuje

Karlovarský kraj - Lékařskou terminologií a s trochou nadsázky řečeno, Karlovarská krajská nemocnice (KKN) se coby pacient dostala z nejhoršího a mohla být přemístěna z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení.

Štola otevře nitro sopky

Cheb - Zpřístupněná štola v Komorní hůrce bude jediná svého druhu v České republice. Pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze v těchto dnech připravují další měřicí práce, které by se na vyhaslé sopce uskutečnily. Na místě již odborníci provedli první měření, které prokázalo, že historický plánek podzemních štol, který měli seismologové k dispozici, naprosto souhlasí. Ke konci měsíce září se na vyhaslém vulkánu uskuteční další měření.

Těžařům klesl vloni zisk

Sokolov - Společnost Sokolovská uhelná (SUAS) dosáhla v roce 2015 zisku 383 milionů korun. Proti předchozímu roku to bylo o 250 milionů méně. Těžební firma se potýká s řadou negativních vlivů na trhu s palivy a energiemi, vyplývá z výroční zprávy zveřejněné na serveru justice.cz. Přesto firma po několika letech začala letos opět nabírat ve větším nové zaměstnance.

Karlovy Vary začnou s ekologickou likvidací zbytků jídel

Karlovy Vary - Rada města schválila nákup elektrického kompostéru, který bude sloužit družině Základní školy jazyků v Libušině ulici. Město tak činí na základě zákona o likvidaci odpadů, potažmo o nakládání se zbytky ze školních jídelen. Kompostér za 250 000 korun je již objednán a bude škole sloužit ihned, jak dorazí. Ekologicky zpracované zbytky jídel by mohly posloužit jako hnojivo.

AKTUALIZOVÁNO
Místo zločinu.

Policie šetří vraždu v Nejdku

Nejdek - V noci z pondělí na úterý nalezli krajští kriminalisté Karlovarského kraje mrtvého muže v rodinném domě ve městě Nejdek. "Činu se měl dopustit v přesně nezjištěné době podezřelý 35letý muž, který byl téhož dne zadržen. Z důvodu počátečního prověřování nebudeme v tuto chvíli sdělovat žádné bližší informace k případu," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Na dni železnice v Chebu nebudou chybět ani modely

Cheb - Necelý týden zbývá do největšího svátku všech fandů vlaků a všeho, co k nim patří Národního dne železnice. Na své si přijdou i modeláři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies