VYBERTE SI REGION

Karlovarský kraj

Osud bývalých lázní není lidem lhostejný

Kyselka - Za veselím i poznáním dorazily mohutné davy také do údolí řeky Ohře. Na sobotních městských slavnostech byly promítány historické filmy o Kyselce, představeny dosavadní a budoucí práce na opravách lázní, restaurována dekorativní váza, jež ozdobí nové, zanedlouho otevřené muzeum, a veřejnost také poprvé spatřila knihu Historica Mattoni od Stanislava Burachoviče.

Lázně Kynžvart slavnostně zahájily svou sezónu

Lázně Kynžvart - Zahájení lázeňské sezóny mají za sebou už i Lázně Kynžvart.

Motorkář se musí starat nejenom o sebe, ale také o svůj stroj

Karlovy Vary - Kdo propadne vášni pro motorky a stanou se součástí jeho životního stylu, obvykle se nemůže po zimě dočkat, až opět vyjede na silnici. Jenomže řádně zazimovanou motorku je třeba pečlivě „probudit" a k premiérové vyjížďce i dalším následujícím jízdám připravit.

Tajemství Becherovky střeží Tomáš Bryzgal

Karlovy Vary - Dalším v pořadí, kdo převzal do svých rukou tajný recept ikonického karlovarského likéru Becherovka, je Tomáš Bryzgal. Ten se stal novým ředitelem výrobního závodu Jan Becher Pernod Ricard.

Karlovy Vary mají problém. Drolící se zdi

Karlovy Vary - Časovanou bombou jsou pro Karlovy Vary opěrné zdi. Přestože se je město snaží sanovat už roky, a do opravy vkládá miliony korun, zhruba čtvrtina z osmdesáti kilometrů jich je stále ve špatném stavu. Nyní město řeší svah nad komunikací R6 u železničního mostu u Čertova ostrova (na snímku).

Žena okradla seniora ve výtahu, poté mu i vybrala byt

Sokolovsko – Na fikanou loupežnici narazil ve výtahu pětasedmdesátiletý senior. „Žena přistoupila k muži do výtahu v sokolovském panelovém domě se slovy, že jede za svým známým.

Tržní kolonáda: Dřevěný unikát, o nějž je třeba pečovat

Karlovy Vary - Během lázeňské sezony ji obdivují návštěvníci Karlových Varů, od září do listopadu patří dělníkům. Tržní kolonáda by se bez jejich péče zkrátka neobešla. A tak tomu bude i letos, tedy už třetí rok za sebou.

V Lokti začala Open air sezona 2016

Loket - V pořadí sedmnáctá kulturní sezona začala v loketském amfiteátru. Domácí i zahraniční diváci se mohou těšit mimo jiné na britskou rockovou legendu Jethro Tull, evropskou operní divu Dagmar Peckovou, shakespearovské divadlo, muzikál i hvězdy eurodance. Kulturní akce poběží pod širým loketským nebem až do 3. září.

Karel Gott nabírá síly v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně – I obyčejná procházka po mariánskolázeňské kolonádě se pro mnohé může v těchto dnech změnit v nezapomenutelný zážitek.

Inteligentní koše městu svědčí. Nahradily už přes čtyřicítku standardních nádob

Karlovy Vary - V loňském roce začal magistrát osazovat centrum města inteligentními odpadovými nádobami, které pomalu vytlačují z hlavních pěších zón klasické odpadkové koše. Nádoby jsou na solární pohon, který v nich pohání lis, díky němuž pojmou přes 500 litrů odpadu.

U Lazů se našla munice

Lazy - Les u Lazů skrýval nevybuchlou munici

Řidič dodávky se točil s autem přes střechu, škoda je půl milionu

Nové Sedlo – Nepřiměřená rychlost byla příčinou dopravní nehody, která se stala začátkem týdne na dálnici D6 u Nového Sedla.

Zbourejte ten nájezd, žádá Jenišov

Jenišov - Nájezd spojující komunikaci s loukou, který vybudovala společnost Sedlecký kaolin, vyostřil spor této firmy s Jenišovem. Místní občané i samospráva totiž dlouhodobě protestují proti plánové těžbě kaolinu poblíž této obce.

Sokolov se rozhodl rázně zakročit v problémových lokalitách

Sokolov - Problémové lokality v Sokolově budou pod větším dohledem. Město avizuje, že tvrdě zakročí proti majitelům nemovitostí, kteří nedodržují předpisy, a také proti nepřizpůsobivým, kteří ztrpčují život svému okolí. Do ulic tak vyrazí policisté, strážníci i hasiči.

Cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje se zaměřilo na likvidaci nákazy

Karlovy Vary - Podezření na výskyt vysoce nakažlivého onemocnění takové bylo téma cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje, které svolal hejtman a předseda Bezpečnostní rady kraje Martin Havel.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.