„Debata byla na vysoké úrovni. Byl to závažný bod, k němuž diskutovalo hodně přihlášených senátorů," uvedl Jan Horník. Ten ještě v pondělí nevycházel z úžasu, protože to bylo poprvé, kdy se účastnil vítězného hlasování. Návrhy, které v Senátu podává pravice, většinou neprojdou a jako krajskému zastupiteli mu koalice ČSSD a KSČM téměř veškeré podněty smete ze stolu.

Hlasování senátorů bylo neveřejné, lidé do sálu nesměli. Předseda Senátu vyvolal k vyjádření všech jednaosmdesát senátorů přítomných v sále.
„Předseda Senátu nejprve vylosoval první jméno senátora, který hlasování o žalobě na prezidenta Klause zahájil. Byl jím Jiří Čunek," nastínil začátek hlasování Jan Horník. A dodal, že to pro něj byla historická chvíle.
„Tohle se už nebude nikdy opakovat. Že žaloba prošla, to vejde do dějin. I kdyby ji Ústavní soud zamítl," doplnil. Což se skutečně stalo, Ústavní soud odmítl v úterý návrh senátorů na zrušení článku dvě novoroční dílčí amnestie prezidenta Václava Klause. Ta tak platí v plném rozsahu.

Senátor za Sokolovsko Zdeněk Berka (ČSSD) se z pracovních důvodů nemohl hlasování zúčastnit. Kdyby ovšem mohl, byl jednoznačně pro. „Zúčastnil jsem se jednání klubu, kde se o tomto tématu hodně hovořilo. Byl jsem pak přesvědčen, že žalobu podpořím," uvedl Berka.
„Jsem ale také starostou Sokolova a v den, kdy hlasování probíhalo, jsem měl jiné, neodvolatelné pracovní záležitosti. Hlasování jsem se tak nezúčastnil a omluvil se za nepřítomnost," doplnil senátor za Sokolovsko.

Žaloba na Václava Klause ale byla Ústavním soudem stažena. Zdeněk Berka k tomu dále dodal své. „Na to se nic říct nedá. Je to právo soudu, takto se rozhodnout, a my ho musíme respektovat," dokončil Berka.