„Mohu potvrdit, že jedna kandidátní listina opravdu dorazila,“ uvedla Jana Ježková z mariánskolázeňského městského úřadu. Jak ale vysvětlila, zatím není možné ke kandidátům poskytnout žádné informace. Ty lze zveřejnit až 20. února, tedy po registraci strany.

Zpráva o zamýšlené kandidatuře Lukáše Kohouta místní rozhodně nepotěšila. Například Lenku Cholínskou, která má v obci žít přibližně rok, jeho plán tehdy pobouřil.

„Pana Kohouta osobně neznám. V obci nežije, a pokud je mi známo, nikdy zde ani předtím nepůsobil,“ uvedla s tím, že šlo o další způsob, jak se zviditelnit. „Obec Prameny má hlubokou historii. Celá složitá situace obce je provázena důvěrou voličů v osoby, které byly plné ideálů a vedly tak obec cestou do pekel. Možná právě proto je v obci tak silná názorová roztříštěnost místních obyvatel a možná také má každý z upečeného koláče doma nadrobeno,“ pokračovala. Jak dodala, je škoda, že jsou někteří obyvatelé pasivní a nedokáží zapomenout na předchozí sváry.

Proč ale Lukáš Kohout od svých plánů upustil, není jasné. Jeho mobil byl celý den vypnutý.

Když už se volby konaly, byly neplatné výsledky

Volby, které se zde mají konat 7. dubna, jsou již sedmé vyhlášené za poslední dva roky. Ty první se po rozpadu zastupitelstva měly konat 12. prosince 2009, nikdo v nich ale nekandidoval. Stejná situace se opakovala 20. března 2010, 15. a 16. října 2010, 5. února 2011 a 2. července 2011. Až 10. prosince 2011 měli místní koho volit. Kandidáti ale neměli v Pramenech trvalé bydliště, a tak byly výsledky neplatné.

Dluh obce, který vznikl nedokončeným projektem stáčírny minerálních vod, se má pohybovat okolo 90 milionů korun. Obec vede už přes dva roky správce z řad úředníků Ministerstva vnitra ČR. Ten má však velmi omezené pravomoci.

Pomoc státu byla podmíněna ochotou obyvatel převzít správu vlastních záležitostí.

Čtěte také: Zadlužené obci chce pomoci falešný asistent poslance