Velký pozor si musejí dávat rychle jedoucí řidiči v Sokolově. Dnes je začnou na dvou místech fotit radary soukromé firmy, které si pronajalo město. Prozatím jsou v ulicích Sokolovská a Závodu míru. Špatnou zprávou pro slušné řidiče i lidi bydlící v těchto místech je, že tolik kritizované zpomalovací retardéry zde nadále zůstanou. Město chce radary umístit i na další místa, a to hlavně na ta s velkým pohybem dětí. Naráží však na policejní statistiky, které s tím nesouhlasí. Zájem o měření rychlosti projevila i řada obcí a měst ze Sokolovska.

Radary provozuje soukromá firma Bezpečná ulice. Z vybrané tisícikoruny jí připadne 850 korun. „Kdo projede mezi velkými cedulemi upozorňujícími na radar rychle, musí být snad blázen. Neslibujeme si vysoký příjem do pokladny města, ale větší bezpečnost v těchto úsecích," řekl radní Jan Picka, pověřený velením městské policie. Prozradil také, že radary budou zaměřené jen na rychlou jízdu. Nebudou chytat nepřipoutané řidiče či ty s mobilem u ucha. To ovšem neznamená, že je nemůže v daném místě za tyto přestupky pokutovat policista.

Sokolov by chtěl umístit radary i na jiná místa ve městě. Zde však byla proti státní policie. Podle jejích statistik totiž nejde o riziková místa. Vedení města se snaží vysvětlit, že mu jde o prevenci.
„Budeme mít ještě schůzku s krajským policejním ředitelem Tomáškem. Moc si od ní neslibujeme, ale uvidíme," konstatuje starosta Sokolova Zdeněk Berka. Sokolov chce fotit i řidiče jedoucí na červenou v křižovatkách u soudu či u 2. ZŠ v Rokycanově ulici. Zde už řidiče značky upozorňovat nebudou.

Zklamaní budou i lidé bydlící v těsné blízkosti zpomalovacích retardérů umístěných na vozovce. Vadil jim hluk a rány při projetí aut přes tyto překážky, a to zejména v letních měsících, kdy většina z nich větrá. Ničí se také autobusy sokolovské MHD. Po spuštění radarů měly překážky zmizet, ale nadále zůstanou. „Ředitel školy, rodiče dětí i vedoucí dopravní policie je vnímají pozitivně. Tvrdí, že jedině retardér zpomalí řidiče stoprocentně. Pokud bychom je odstranili, můžeme očekávat řadu peticí," dodal Berka.

Město si pronajímá na čtyři roky až dvacet radarů. I kdyby Sokolov neudělil jedinou pokutu, město zaplatí za pronájem 200 tisíc korun ročně. A to prý za prevenci stojí. Sokolov je ochoten pronajaté radary za poplatek poskytnout i okolním obcím. Mají o radary enormní zájem. Vedení radnice mluví o Lomnici, Březové, Šabině, Dolním Rychnově a Horním Slavkovu.