VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

dnes 09:11

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Martin Golík: Pracující lid

Dobrý den! Četl jsem článek ve včerejším Deníku (23.6.) Národní zájem. V první řadě hlavním národním zájmem by mělo a musí být, aby i ti nejobyčejnější čeští občané z i té tzv. nejnižší sorty lidí se měli v této republice opravdu tak dobře, aby nemuseli za prací do zahraničí a byli opravdu hrdí na to, že jsou Češi a žije se jim ve své vlasti skvěle!

dnes 07:12

Komentář Vojtěcha Žižky: Krizi sportu nesvádějme jen na peníze

Před lety patřívalo k oblíbeným kejklům sportovní redakce ČT vyplnit každou volnou chvilku ve vysílání jímavým sestřihem toho či onoho sportovního úspěchu. Ať už šlo o triumf tuzemských hokejistů nebo třeba fotbalistů, recept byl vždycky stejný. 

dnes 06:50

Strip Plný zuby

včera 15:20

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Jaroslav Mašek: Volby

Odstartoval hon na občany – voliče, a to značně razantně. Nejprve v tisku; v konečné fázi to bude lov na obřích billboardech. Není to levná záležitost. Reklamní agentury se budou za nemalé peníze angažovat v zájmu svého zákazníka, aby ve volbách uspěl. 

včera 00:00

Den Ivana Hoffmana: Národní zájem

V debatě na Žofínském fóru definoval prezident Miloš Zeman český národní zájem jako zájem o to, abychom měli suverénní stát. Že to se státní suverenitou vůbec není jednoduché, plyne z prezidentem zmíněné podobnosti „sdílené suverenity", na které je založena EU, a „omezené suverenity", kterou razil Leonid Iljič Brežněv.

22.6.2017

Realisté odmítají pozici resortu zemědělství k podobě zemědělské politiky EU

Přestože se stav naší krajiny zhoršuje, dostupnost zdrojů pitné vody se snižuje, konkurenceschopnost našeho zemědělství neroste a do naší země se dováží stále více zemědělských surovin a potravin ze zahraničí, nehodlá na tomto stavu současné vedení Ministerstva zemědělství ČR (MZE) nic zásadního měnit.

22.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Už jsou jako oni

Přerod svěžího, přívětivého, energického hnutí v umolousanou stranu bez espritu je věc, která se přihodí zřejmě každému, kdo v politice vydrží minimálně jedno volební období. Babišovo hnutí ANO změnu motýla v kuklu právě zažívá. Den před představením Vize 2035, která zahrnuje Babišovy sny pro Českou republiku, vyšlo najevo, že kandidátky ANO většinou povedou jeho hejtmani.

22.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Americké sankce

Vztahy mezi USA a EU se komplikují. Dobře je to patrné z německé reakce na Američany chystané rozšiřování protiruských sankcí. Podle německého ministra zahraničí jsou v rozporu s mezinárodním právem, neboť na ně doplatí třetí země. Například právě Německo, které by Američané chtěli odstřihnout od plynu z Ruska a vnutit mu dražší zkapalněný plyn americký.

21.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Smrtící názorná agitace

Americký student, kterého Severní Korea propustila z vězení s poškozeným mozkem, zemřel. Kdo snad měl pocit, že svět Severní Koreji křivdí, když ji označuje za totalitní zemi, je ze svých iluzí vyléčen. Anebo mu není pomoci. Příběh Otto Warmbiera totiž svou absurdností jasně ilustruje zločinný charakter severokorejského režimu.

20.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Máme práci

Nacházíme se v zajímavé fázi vývoje trhu práce, kdy máme k disposici nejvíce pracovních míst za posledních dvacet let. Rovněž ale nasloucháme prognóze, že v budoucnu kvůli digitalizaci a robotizaci polovina dnešních pracovních míst zanikne. Můžeme si tedy vybrat, zda slavit, že práci máme už, nebo že ji máme ještě, neboť pokud jde o dostupnost práce, hůř už bylo, ale také teprve bude.

19.6.2017

PRO A PROTI: Čínská medicína na škole. Může to být prospěšné?

Tradiční čínskou medicínu budou vyučovat vysoké školy. Jak mohou být českým pacientům postupy čínské medicíny prospěšné?

19.6.2017

Komentář Kateřiny Perknerové: Přichází táborový řečník

Lubomír Zaorálek je díky svému myšlenkovému fundamentu i po 23 letech členství v ČSSD a mnoha vrcholných funkcích paradoxně asi nejčerstvější tváří strany. Svou politickou kariéru začal už v 80. letech minulého století jako člen Čs. strany socialistické.

19.6.2017

Mafie a peklo

Papež František zorganizoval ve Vatikánu konferenci o korupci a organizovaném zločinu a výsledkem je iniciativa vypracovat právně závaznou doktrínu umožňující exkomunikovat korupčníky a mafiány. Na rozdíl od svých předchůdců, kteří si na korupčníky a mafiány pro jiné důležitější úkoly nenašli čas, se František těmto hříšníkům důsledně věnuje.

18.6.2017

Týdenní zkrat: Chlapské řešení

Sociální demokraté vyměnili útočnou volební lajnu a Evropská komise se rozhodla, že už se námi nebude dál mazat.

17.6.2017

Komentář Deníku: O umění ČSSD střelit se do hlavy

V novoročním rozhovoru s Deníkem Bohuslav Sobotka tvrdil, že chce vyhrát volby a předtím získat silný předsednický mandát. Vypadal odhodlaně. Jako premiér úspěšné vlády, která téměř ze sta procent splnila volební sliby sociální demokracie. To je mimochodem vizitka, jíž se skoro žádný jeho předchůdce nemůže pochlubit.

17.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: O Dyji a historické pravdě

Kolega Radek Gális ve včerejším Deníku připomněl osud Miroslava Antonína Liškutína (97), válečného veterána, který bojoval u 312. československé stíhací perutě RAF.

16.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Starosti mocných

Nejen u nás to mají prezident a premiér těžké. Stejnému nevděku kolegů politiků a poťouchlosti médií čelí i prezident americký: rovněž ho co chvíli pranýřuje nějaká celebrita, poražený demokrat anebo někdo, koho zrovna vyhodil.

15.6.2017

Martin Stropnický: Evropská armáda ne, obranná spolupráce evropských zemí ano

V uplynulých dnech v českých médiích opět ožil pojem „Evropská armáda", a to zejména v souvislosti s páteční bezpečnostní konferencí na Žofíně.

14.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Alergie na kvóty

Jedna z mála věcí, na které se u nás znesváření politici shodnou s veřejností i mezi sebou, je odmítání kvót pro přijímání uprchlíků. Proto ta spontánní jednotně protibruselská reakce na řízení, které s námi zahájila Evropská komise kvůli údajnému porušení unijního práva. Alergie na kvóty je u nás taková, že kvůli nim klesá ve veřejnosti prestiž unijního projektu jako celku.

14.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Čekání na Godota (Zaorálka)

Sociální demokraté se rozhodli, že zpestří předvolební kampaň. Místo demonstrace jednoty se jim strana bortí pod rukama, předseda je na odchodu a všichni usilovně hledají tvář, která by na billboardech mohla konkurovat Andreji Babišovi.

14.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Epidemie obezity

Nejnovější mezinárodní studie konstatuje, že každý desátý člověk na Zemi je obézní. Situace se rychle zhoršuje. V roce 2025 bude ve světě obézních neuvěřitelných 18% mužů a 21% žen. Česko mimochodem tohoto neuvěřitelného stavu dosáhlo v předstihu už před třemi roky. Nejrychleji přibírají mladí. Patnáctiletých kluků je u nás otylých čtvrtina, zatímco stejně starých dívek „pouze" 13%.

13.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Macronovi Francouzi

Po vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách se spekulovalo o tom, jakou šanci prosazovat slibované reformy má prezident bez podpory vlastní strany v parlamentu.

12.6.2017

Analýza Kateřiny Perknerové: ČSSD hledá volebního lídra

Lídr buď je, nebo není. Známá teze Václava Klause teď působí vrásky sociální demokracii. O jejím předsedovi Bohuslavu Sobotkovi se totiž spekuluje dennodenně a stejně usilovně se hledá jiný volební lídr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies