Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

24.5.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Složitější svět

Týdeník Economist přinesl statistiku teroristických útoků na území západní Evropy a Spojených států amerických. Připomíná, že ačkoli máme dojem permanentního ohrožení, a dokonce si myslíme, že teroristické útoky jsou na denním pořádku, v perspektivě posledních padesáti let je realita trochu jiná.

24.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Akce a reakce

O sebevražedném atentátníkovi mezi teenagery v Manchesteru se z Británie dovídáme, že jeho čin má rysy islámského terorismu, a soudě podle použité výbušniny, že asi nešlo o vyšinutého samotáře, amatéra. A podobně jako u všech podobných masakrů registrujeme reakce lidí, kteří jsou šokováni brutalitou islámských radikálů, ale současně si zakládají na tom, že se nenechají vyprovokovat ke mstě, namířené proti jejich mírumilovným muslimským sousedům.

23.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Trumpova agenda

Cesta Donalda Trumpa do Saúdské Arábie, Izraele a Vatikánu se tváří jako ambiciózní turné amerického prezidenta usilujícího smiřováním muslimů, židů a křesťanů o světový mír.

22.5.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Boj o euro se blíží. Snad

Do voleb zbývá pět měsíců a náhle se objevilo první politické téma, které by jim mělo vévodit: Přijme Česká republika společnou evropskou měnu? A případně kdy? A jak?

22.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Vyčkávání před věznicí

Aby novináři nepropásli propuštění Jiřího Kajínka, rozhodli se na něj čekat před bránou věznice v Jablonci nad Nisou. Prezident totiž sice oznámil, že amnestii podepíše po návratu z Číny, kdy přesně ale neřekl. A tak se z příběhu o propuštění vraha stal příběh o vyčkávání novinářů před věznicí. 

21.5.2017

Týdenní zkrat: Ani slovo o Kajínkovi

Nenapíšu. Nic nebude. Nic. Žádný Kajínek, Zeman, Babiš, Sobotka. Nikoho nebudu likvidovat, na nikoho nebudu žalovat ani nikoho nepozvu na naučnou stezku po stopách dvojnásobného vraha. Jen by zapadly ty důležité zprávy.

20.5.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Na uprchlíka se slovníkem

Česká republika rukama ministra zahraničí a skoropremiéra Lubomíra Zaorálka převzala žezlo nad Radou Evropy. Aby bylo jasno, jde o zcela samostatnou organizaci, která nijak nesouvisí s Evropskou unií. A jejím cílem je řešit otázky ekonomické, sociální či lidskoprávní.

20.5.2017

Komentář Kateřiny Perknerové: Pošramocená koalice pokračuje. Bez vítěze

Amerika řeší nevídané problémy s extravagantním prezidentem, dolar klesá. Francouzi si zvolili proevropského lídra, který tvrdí, že pokud nějaká unijní země nectí nastavená pravidla, nemá v EU co dělat. V Německu se očekává další vítězství Angely Merkelové. 

19.5.2017

Souhlasíte s udělením milosti Jiřímu Kajínkovi?

/ANKETA/ Deník oslovil stovky lokálních osobností s otázkou, zda souhlasí s milostí pro Jiřího Kajínka. Téměř dvě třetiny byly proti, jen 36 procent pro. Zde jsou argumenty obou táborů.

19.5.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Petr Robejšek: Koncem května začíná Realistům politické jaro

Veřejnost si dala pauzu ve sledování politických zápasů a přeladila na pár dnů na hokej. To však nic nemění na krizi Sobotkovy vlády. Došlo k ní kvůli posunům ve volebních preferencích. Zatímco ANO dosahuje přes 30 procent, ČSSD se za tři a půl roku po volbách zřítila na třináct. Proto se na levici, kam dnes patří jak ČSSD, tak ANO, bojuje všemi prostředky.

19.5.2017

Den Ivana Hoffmana: České prvenství

Neziskové organizaci Epicenter vděčíme za kuriózní evropské prvenství. Česká republika je podle jejího zjištění nejsvobodnějším, respektive nejméně pečovatelským státem v EU, neboť se minimálně plete lidem do života. Konkrétně, pokud jde o regulaci cigaret, alkoholu a potravin. Všude kolem nás je hůř a úplně nejvíc trpí státní šikanou kuřáci a alkoholici ve Finsku.

18.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Spor o prezidenta

Stoupenci a odpůrci tureckého prezidenta si před tureckou ambasádou ve Washingtonu vyměňovali názory tak intenzivně, že u toho tekla krev. Někteří diskutéři skončili v nemocnici, jiní ve vězení a nebýt policistů, mohlo pár lidí skončit i v rakvi. Soudě podle dostupných záběrů byli agresivnější stoupenci prezidenta Erdogana, kteří útočili na demonstranty, požadující propuštění politických vězňů.

17.5.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Josef Váňa: Politická fraška není úsměvná

ČR zažívá v těchto dnech zvláštní časy. Byl jsem v šoku, když premiér oznámil, že podá demisi, aby ji nakonec nepodal a podal návrh na odvolání Andreje Babiše. O čem to svědčí? Za předsedu vlády máme osobu, která bez konzultací s koaličními partnery plácá jednou to a podruhé ono a neváhá porušovat platné smlouvy. Od premiéra této země bych očekával větší profesionalitu.

17.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Privilegovaná zvířata

Zatímco v Madridu demonstrují milovníci zvířat proti koridě, v Praze se zavírají do klece před parlamentem kvůli liškám. Milovníci zvířat mají svou volnočasovou aktivitu dobře vyargumentovanou, ale citové vydírání zákonodárců nefunguje. Ve Španělsku drží ochrannou ruku nad býčími zápasy Ústavní soud kvůli zákonu z roku 2013, který koridu prohlásil národním kulturním dědictvím. U nás se poslancům nechce omezovat podnikání v kožešinách a lišky berou spíš jako žádané zboží, než roztomilou šelmu.

16.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Volby a hackeři

Němečtí sociální demokraté o víkendu prohráli další regionální volby s demokraty křesťanskými. I když to prý má regionální příčiny, podle průzkumů ztrácejí sociální demokraté na CDU/CSU i v prognózách výsledků voleb do Spolkového sněmu.

15.5.2017

Pohledem Vojtěcha Žižky: Užitečnost pravidel

Zeman, Babiš, Sobotka, Kajínek, Babiš, Pelta, Trump, Babiš… Jako by před nimi poslední dobou nebylo úniku. Události, kauzy a skandály se na nás hrnou jako lavina čehosi nepříliš vábného (ministr financí by to jistě vyjádřil přímočařeji). Naštěstí je tu jedna hřejivá jistota – mistrovství světa v hokeji.

15.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Likvidace novinářů

O tom, že je podle Miloše Zemana novinářů moc a měli by se likvidovat, víme díky ruskému novináři, který v Číně zaznamenal neformální komunikaci mezi naším a ruským prezidentem.

14.5.2017

Mají mít samoživitelky právo na umělé oplodnění?

Dvě představitelky státu se vyjádřily ke žhavému tématu. Socialistická ministryně Michaela Marksová a poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková se v odpovědích zcela rozcházejí.

14.5.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Politické kotrmelce a slova, co nic neváží

Kdysi jsem dělala rozhovor se suverénním středočeským hejtmanem Rathem, jenž měl moře po kolena a thymolinový úsměv na tváři. Pět dní poté ho zadržela policie se sedmi miliony korun v krabici od vína.

13.5.2017

Týdenní zkrat: Všichni chtějí na Mars

Stala se nám minulý týden takové nemilá nepěkná věc. Množí se nám v zemi svobodné názory, nikdo nechce do Číny, za to všichni chtějí na Mars.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení