Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

8.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Barmská nobelistka

Podle francouzské tiskové agentury se ve světě podepisuje petice za odebrání Nobelovy ceny za mír barmské bývalé disidentce a dnes ministryni zahraničí Aun Schan Su Ťij.

7.9.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Daň ze strachu

Babiš, Babiš, Babiš, vydat, nevydat… Jistě jste českou politickou situací unavení. A rozhodně bude s blížícími se volbami hůř. Proto se raději podívejme na skutečné problémy těch, kdo po této zemi budou chodit ještě dlouho po nás – dětí. Z unikátního průzkumu Českého olympijského výboru vyplývá, že fyzická kondice dnešních dětí není ideální.

7.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Kvóty platí

Zamítnutí žaloby Slovenska a Maďarska proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků se čekalo. Nejvyšší soud v EU je unijní institucí a bylo by divné, kdyby nedržel unijní linii. Pro nás z tohoto verdiktu plyne, že nás za nepřijetí 2600 uprchlíků může, ale také nemusí potkat nějaká pokuta. To ale přežijeme.

6.9.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Doba skvělých nápadů

Doba před volbami je bohatá na takzvané „skvělé nápady“. Tak lze označit mnoho myšlenek, jež politické strany vkládají do svých programů a snaží se jimi zlanařit poslední voliče.

6.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Stávka učitelů

Rozhodnutí učitelů stávkovat za vyšší platy přichází v době, kdy se ekonomice daří, ale také v době, kdy politici všech stran zmiňují školství jako svou prioritu. Kdy jindy by měli učitelé žádat, aby vláda proměnila slova v činy?

5.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Společný nepřítel

Severokorejské experimenty s vodíkovou bombou mají dvojí efekt. Vnitropolitický, kdy režim získává kredit u občanů, kteří jsou na jaderný status své země pyšní, a zahraničněpolitický, kdy režim ztrácí kredit u svých tradičních spojenců, především Číny a Ruska. Poslední jaderné testy odsoudil i summit zemí BRICS. Severní Korea se pomalu ale jistě stává pro svět společným nepřítelem, respektive společným potížistou.

4.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Neutrální Lidl

Náboženská neutralita bude jednou z forem politické korektnosti, stylu, který si zakládá na toleranci k jinakosti, a proto hledí neprovokovat jinak smýšlející či jinak věřící. Je-li ovšem kvůli náboženské neutralitě třeba retušovat realitu, jedná se už o cenzuru, a ta je tradičním projevem intolerance.

3.9.2017

Týdenní zkrat: Je to provokace a navíc fabulace

Babiš, Babiš, sem tam Faltýnek. Co udělat, když si před volbami o vás každý píše, co se mu zachce? Otevřít dálnici.

2.9.2017

Duel Deníku: Má sněmovna vydat Andreje Babiše a Jaroslav Faltýnka?

/ANKETA/ Hlavní politickou událostí nadcházejícího týdne bude středeční jednání poslanecké sněmovny o případném vydání poslanců hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání za údajný dotační podvod s farmou Čapí hnízdo. Deník oslovil obě strany politického sporu, aby představily hlavní argumenty pro a proti vydání.

2.9.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Politický kolotoč se rozjíždí. Čekejme cokoli

Prázdniny končí. A to nejen pro všechny předškoláky, děti školou povinné a středoškoláky, ale také pro politiky. Po víkendu se politický kolotoč rozjede na plné obrátky a po dlouhých týdnech se poprvé poslanci znovu sejdou ve sněmovně. Nutno dodat, že v tomto složení to bude také naposledy, protože pak už budou volby.

1.9.2017

Den Ivana Hoffmana: Klausova válka

Je skutečně Evropa ve válce, jak tvrdí Václav Klaus? Anebo je pouze Klaus ve válce s Evropou, kterou ovládli jeho oponenti a nepřátelé, tedy multikulturalisté, lidskoprávníci, feministky, homosexuálové a hlavně političtí korektníci podporující masovou migraci?

31.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Podpatky a hurikán

Američtí novináři řeší, zda první dáma nebyla v zaplaveném Texasu příliš elegantní a prezident nedostatečně soucitný. Politici jsou prostě nepoučitelní!

30.8.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Snění o Evropě

Název eseje polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera jsem si vypůjčila záměrně. V roce 1990, kdy legálně vyšla, byla pro Čechy a Slováky Evropa metou, o níž snili, stejně jako o tom, že zasednou po boku Francie, Velké Británie a Německa u jednoho stolu. Podařilo se to v roce 2004, kdy jsme do EU vstoupili jako dva samostatné státy.

30.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Nepohodlné cely

Kdo už se octne v cele předběžného zadržení, má slušnou šanci, že se dočká i cely, ve které si odpyká trest. Předběžné zadržení ovšem trestem ještě není. Kritika od ombudsmanky kvůli nepřiměřenému zasahování policie do práv, soukromí a důstojnosti předběžně zadržených je zřejmě namístě.

29.8.2017

Pohledem Jana Kličky: Zničit stát jako firmu

Padesát dní do voleb se na internetu objevila další tajná nahrávka Andreje Babiše. S kým mluví, tentokrát nevíme.

29.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Reklamní prapory

Bohaté reklamní společnosti, které dlouhá léta obtěžovaly kolem dálnic, se loučí s řidiči vskutku vlastenecky, vylepováním českých vlajek. Zákon jim takovou obřadnost určitě ne-ukládá. Chce se po nich pouze, aby konstrukce na billboardy, které rozptylují řidiče, do pátku rozebraly. Měly na to dlouhých pět let, takže nemůže být řeč o nějaké časové tísni.

28.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Zklamání z vítězů

Neplatí to automaticky, ale nápadně často vidíme, jak politikům po vyhraných volbách prudce klesá popularita. Aktuálně to potkalo v Americe Donalda Trumpa a ve Francii Emmanuela Macrona.

27.8.2017

Týdenní zkrat: Kůň má právo bučet

Mám pro vás na začátek opravdu důležitou zprávu. Náš nejznámější vrah žije a má se dobře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení