Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

10.7.2017

Pohledem Jany Podskalské: Křižácká výprava

To, co se na festivalech líbí novinářům a divákům, často propadne u poroty. A naopak. Až se někdy zdá, že tak poroty činí se škodolibou zlomyslností. Jsou i výjimky potvrzující pravidlo, to ovšem není případ vítěze právě skončeného karlovarského festivalu.

10.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Ničení Hamburku

To, o čem se v posledních dnech referuje jako o protestech proti summitu G20, nese všechny znaky obyčejného vandalismu. Lidé, zachvácení davovou psychózou, se přidávali k násilníkům, kteří si na demonstraci proti setkání politiků přinesli zápalné láhve se záměrem je házet na policisty.

8.7.2017

Týdenní zkrat: Někdo to rád brutál

Začaly prázdniny a rozmohl se nám v zemi takový nešvar. Lidé přestali obyčejně souložit a raději v sexu experimentují. I s hadicemi. Proto přinášíme pár doporučení.

8.7.2017

Duel Deníku: Souhlasíte s novými pravidly držení zbraně?

/ANKETA/ Poslanecká sněmovna přijala jedno ze svých nejkontroverznějších opatření. Týká se možnosti držet a nosit zbraň. Deník oslovil dvojici politiků s jasně vyhraněnými názory na toto opatření.

7.7.2017

Pohledem Jana Kličky: Účet bez hostinského. Za chvíli i bez EET

Čeští politici mají v kalendáři na příští týden zakroužkován jeden důležitý milník: bude sto dnů do voleb. Nervozita roste, silných témat není mnoho a průzkumy preferencí se vzdor snaze některých lídrů nemění. Jak si v takové situaci naklonit srdce voličovo? 

7.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Trump v Evropě

Na summit G20 zamířil Donald Trump přes Polsko. Vedle tradičně dobrého vztahu Poláků k USA a tedy jistoty vřelého přijetí, se Trumpovi na Polácích líbí, že vzorně zbrojí a kupují americký zkapalněný plyn. Poláci pak jsou rádi, že Trump sdílí jejich averzi vůči migrantům a potěšil je kritikou Ruska.

4.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Cyril, Metoděj a Hus

Na historii je podstatné to, co si z ní bereme, k čemu z minulosti se hlásíme, v čem pokračujeme, na čem stavíme. Příchod Cyrila a Metoděje slavíme proto, že do našich končin přinesli křesťanskou víru, na Jana Husa vzpomínáme kvůli tomu, že křesťanskou víru bral smrtelně vážně.

3.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Zadlužení a oddlužení

Za květen si české domácnosti půjčily dalších 50 miliard. Stát to neřeší, neboť žít si nad poměry dnes platí mezi základní lidská práva.

2.7.2017

Týdenní zkrat: Svlíkni se, dostaneš stáž

Není příliš věcí, na něž bychom mohli být pyšní. Proto, když se o nás začnou zajímat až za velkou louží, měli bychom jásat a je úplně jedno, co o nás píší.

1.7.2017

DUEL DENÍKU: Zpřísňují se pravidla pro cizince - lékaře. Je to dobře?

Čím dál častěji se vám může stát, že váš ošetřující lékař nebude pocházet z Česka. Na problémy s tím spojené zareagoval stát zpřísněním podmínek pro zahraniční doktory. Přečtěte si názory odborníků pro a proti novým opatřením.

1.7.2017

Komentář Kateřiny Perknerové: Vládní údržbáři na jedničky nedosáhnou

/KARIKATURA/ Pamatujete si ten slastný pocit, když jste drželi v ruce pěkné maturitní vysvědčení a měli před sebou nejdelší bezstarostné prázdniny v životě? K nezaplacení. Sobotkovi ministři by se měli cítit podobně, ale z mnoha důvodů nemohou.

30.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Prezidentský maraton

Prázdniny přede dveřmi a do prezidentského klání daleko. Přesto je na startovní čáře souboje o Pražský hrad rušno. Ve středu byly zveřejněny výsledky průzkumu agentury Median, podle nichž by Jiří Drahoš v druhém kole porazil Miloše Zemana poměrem 53,5 ku 46,5 procenta hlasů. O den později ohlásil kandidaturu Vratislav Kulhánek, bývalý šéf mladoboleslavské Škoda Auto.

30.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Svět v síti

Mark Zuckerberg hrdě hlásí, že se na Facebooku každý měsíc sdružují dvě miliardy lidí. To už není legrace. Tím spíš, že Zuckerberg má vyšší ambici, než jenom lidi spojovat, aby se bavili a nakupovali. Nově míní na Facebooku lidi sbližovat, vytvářet globální společenství, schopné měnit svět.

29.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Zbraně a republika

Velkou většinou hlasů přijali poslanci zbraňovou novelu, ve které se deklaruje ústavní právo občanů držet a nosit zbraň kvůli obraně státu. Z diskuse v parlamentu je patrné, že důvodem nevšední shody koalice s pravou i levou opozicí je pocit, že se svět stává nebezpečným a také nesouhlas s tím, že se EU rozhodla v nebezpečném světě držení zbraní omezovat.

28.6.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Kouzelný bankomat

Bankomat slaví abrahámoviny. Podle různých anket jde o jeden z nejdůležitějších vynálezů minulého století a dodejme, že také jeden z nejkouzelnějších. Krom toho, že definitivně odtrhnul člověka od nutnosti mít peníze doma ve štrozoku, kouzelný je také proto, že se za těch pět desítek let takřka nezměnil.

28.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Japonská inspirace

U příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů je náš premiér v Japonsku. Vyrazil na lehko, předvolební politické břemeno již za něj nese ministr zahraničí. Ten vzhledem k volebním preferencím zjevně nemá pomyšlení na výlety.

27.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Vítězná stávka

Zaměstnanci bratislavské továrny německého Volkswagenu mají za sebou úspěšnou stávku. Prosadili v kolektivní smlouvě zvýšení platů o 14 procent, jednorázový příspěvek 500 eur a den dovolené navíc. Především ale prospěli režimu, neboť stávky, jak známo, kapitalismus kultivují, šlechtí, činí ho snesitelným.

26.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Sexy EU

Z průzkumu zeměmi napříč Evropu je patrné, že za rok, který uplynul od brexitu, se všude výrazně zvýšila popularita Evropské unie. Neznamená to ale, že by Evropané lámali hůl nad národními státy, anebo že by občanům klesalo sebevědomí.

25.6.2017

Týdenní zkrat: Milionová milost

Paroubek to zkusil, Zaorálek mu to zarazil, Klaus slavil a dostal milion. I další zprávy měly katastrofický rozměr.

24.6.2017

Duel Deníku: Kampaň Bernarda mnohé pobouřila. Souhlasíte?

/ANKETA/ Pivovar Bernard se pokusil zacílit na ženské fanynky zrzavého moku. Výsledná kampaň však vzbudila negativní odezvu a znovu nastolila otázku, jak se mají ženy zobrazovat v médiích.

24.6.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Martin Golík: Pracující lid

Dobrý den! Četl jsem článek ve včerejším Deníku (23.6.) Národní zájem. V první řadě hlavním národním zájmem by mělo a musí být, aby i ti nejobyčejnější čeští občané z i té tzv. nejnižší sorty lidí se měli v této republice opravdu tak dobře, aby nemuseli za prací do zahraničí a byli opravdu hrdí na to, že jsou Češi a žije se jim ve své vlasti skvěle!

24.6.2017

Komentář Vojtěcha Žižky: Krizi sportu nesvádějme jen na peníze

Před lety patřívalo k oblíbeným kejklům sportovní redakce ČT vyplnit každou volnou chvilku ve vysílání jímavým sestřihem toho či onoho sportovního úspěchu. Ať už šlo o triumf tuzemských hokejistů nebo třeba fotbalistů, recept byl vždycky stejný. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení