Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

28.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Zklamání z vítězů

Neplatí to automaticky, ale nápadně často vidíme, jak politikům po vyhraných volbách prudce klesá popularita. Aktuálně to potkalo v Americe Donalda Trumpa a ve Francii Emmanuela Macrona.

27.8.2017

Týdenní zkrat: Kůň má právo bučet

Mám pro vás na začátek opravdu důležitou zprávu. Náš nejznámější vrah žije a má se dobře.

26.8.2017

Názory Deníku: Jste zastánci legalizace prostituce?

Podle českého práva je prostituce nelegální, přesto se jí u nás řada lidí živí. Deník se zeptal na názor ohledně její legalizace několika odborníků.

26.8.2017

Komentář Kateřiny Perknerové: Zeman vyhraje, protože je dostatečně cynický

Venku je krásně, lidé si plánují program na poslední prázdninové dny, popíjejí lehké vínko, chlubí se fotkami z dovolené, občas řeší cenu másla nebo prasečí mor. Poslední, nač myslí, je politika. Škoda. Jejich životní podmínky, do určité míry i pohoda, kvalita zdravotní péče či vědomostí jejich dětí závisí právě na tom, kdo po říjnových volbách zasedne ve Strakově akademii a kdo po lednových na Pražském hradě.

25.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Země živitelka

Země živitelka je nepochybně výstavní fenomén. Nejen díky stotisícové návštěvnosti anebo vzorné účasti ústavních činitelů. O tomto veletrhu nebo agrosalonu se dá říct, že režimy se mění, ale Země živitelka zůstává. Pokud počítáme její existenci od roku 1960, pak se polovina výstav uskutečnila za socialismu a polovina v kapitalismu.

24.8.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Dědkovi byl STAN malý

Politiky můžeme obdivovat, nebo nenávidět, ale pokud se jim smějeme, tak je to jejich konec. A smích vyvolává většinou ten, kdo vzbudí velké naděje, které během několika dní splasknou jako prasklý balónek. To se nyní přihodilo Starostům a nezávislým. 

24.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Posezení s Macronem

Nikdy není na škodu si popovídat s francouzským prezidentem, ale nemá smysl si od toho něco významného slibovat. V případě Emmanuela Macrona, který je doma ještě méně populární, než byl jeho nepopulární předchůdce, to platí dvojnásobně.

23.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Ekologické vrakoviště

Zpráva o tom, že kvůli stávající legislativě u nás kvete dovoz ojetin starších patnácti let, vypadá na první pohled jako ostuda. Stárnutí vozového parku se bere jako nežádoucí trend, neboť starší vozy nesplňují přísné ekologické limity a zamořují ovzduší.

22.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Neaktuální rodina

Vláda včera opět neprojednala koncepci rodinné politiky. Loni dokončený materiál nastiňující, jak zvýšit porodnost a zlepšit rodinám život, ke kterému ministerstvo práce a sociálních věcí přizvalo demografy, socio-logy či ekonomy, zjevně nepředstavuje pro vládu prioritu. Názory koaličních partnerů na rodinu se navíc různí a před volbami už se určitě nesblíží.

21.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Teror na pokračování

Teroristický seriál v posledních dnech pokračoval zabíjením auty ve Španělsku a útoky noži ve Finsku, Rusku a Izraeli. U nás stále nic, ale podle některých expertů otázka nezní jestli, ale pouze kdy.

20.8.2017

Týdenní zkrat: Pojistka na blbost

Nějak se nám tu množí americké móresy: Když se ti něco, nebo někdo nelíbí, vytáhni kvér. Kdo všechno je tedy na odstřel?

20.8.2017

Duel Deníku: Je lázeňská péče v Česku přebujelá?

/ANKETA/ Lázně praskají ve švech, což je výsledkem také toho, že ministerstvo zdravotnictví rozvolnilo pravidla a pojišťovny začaly znovu platit lázeňskou léčbu desetitisícům lidí. Je to dobře? Zeptali jsme se zástupců politických stran, co si o tom myslí.

19.8.2017

Komentář Stanislava Šulce: Politiky zbavená kauza Čapí hnízdo

Politická kauza! Snaha ovlivnit volby! Účelovka, kampaň. Tak se snaží nejnovější vývoj v kauze Čapí hnízdo vysvětlovat její hlavní aktér předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

18.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Nežádoucí turistika

Zatímco podnikatelé v turistickém průmyslu vymýšlejí rafinované strategie, jak přilákat turisty, obyvatelé vyhledávaných destinací řeší, jak se turistů, ke kterým mají vztah asi jako k obtížnému hmyzu, zbavit. Nápisy jako „Turisté jděte domů!“ naznačují, že pohár trpělivosti přetekl.

17.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Umělá inteligence

Kromě toho, že se Elon Musk rozešel s Amber Heardovou, překvapil svět i tweetem, že umělá inteligence je nebezpečnější než Severní Korea. Určitě není na škodu udělat si občas inventuru hrozeb, kterým čelíme. V případě umělé inteligence už varovně zvedá prst kdekdo, včetně fyzika Hawkinga a Billa Gatese.

16.8.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Slyšet HDP růst

Výkon ekonomiky je stále obdivuhodnější. Tedy alespoň to tak vypadá u stolů makroekonomů, kteří sledují výlučně růst hrubého domácího produktu. Růst HDP o 4,5 procenta by nám mohli ostatní snad i závidět. Proti tomu však stojí rostoucí počet nespokojených lidí, kterým je růst HDP lhostejný, protože jej jednoduše neprožívají. Kvalita jejich životů stagnuje stejně jako platy, mírný růst vyváží stále sílící zdražování, které se zdaleka neomezuje jen na máslo.

16.8.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Zdeněk Lanz: Povodeň větší než malá a menší než velká

Že už ten nadpis vám připadá „poťouchle“? Nic si z toho nedělejte. Mně taky.

16.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Květná zahrada

Olomoucké arcibiskupství se soudí se státem o Květnou zahradu v Kroměříži, a to podle přísloví, že s jídlem roste chuť. Když už arcibiskupství od státu získalo kroměřížský zámek a Podzámeckou zahradu, proč si neříct i o zahradu Květnou? Ta prý se zámkem a jeho okolím tvoří celek.

15.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Dvouciferné výsledky

Nápadně se množí politické strany, které hlásí, že se cítí na dvouciferný volební výsledek. Myslí si na něj i ty, kterým zatím průzkumy neslibují ani pět procent potřebných pro vstup do parlamentu, o stranách parlamentních ani nemluvě. Jelikož u nás na dvouciferný výsledek dosáhnou tři nebo čtyři strany, je jasné, že se mnozí přeceňují. Pokud tedy věří tomu, co tvrdí o svém údajně výtečném potenciálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení