VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komentáře

4.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Odvrácené mrzutosti

Velkou mrzutost se podařilo odvrátit v Hollywoodu, kde se schylovalo ke stávce scénáristů. Kdyby s nimi producenti na poslední chvíli nevyřešili spor o náhrady a zdravotní pojištění, rázem by bylo po zábavě. Ale také po romantice a dramatu. Bez scénáře není ničeho. Naštvat scénáristy už jednou stálo Kalifornii přes dvě miliardy dolarů, neboť když se herci neřekne, co má říct, nemluví a nehraje.

3.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Rusko-americký timing

Donald Trump si s Vladimírem Putinem po třetí telefonoval, ale na osobní setkání stále nedošlo. Spekuluje se, že k němu dojde nejdříve v červnu, v rámci zasedání skupiny G 20.

2.5.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Převezme ČSSD Zaorálek?

V sále na Úřadu vlády by se dnes těžko hledal novinář, který by nebyl překvapen sdělením premiéra Bohuslava Sobotky o podání demise. Podivnější je, že o jeho záměru neměl tušení nikdo z jeho vlastních ministrů, ba dokonce ani první místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

2.5.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Sobotkův poker

Překvapení, šok, dobrý tah, předem prohraná partie. To zaznívá po nečekaném vystoupení premiéra Bohuslava Sobotky, který oznámil demisi celé vlády. A všechno to je nejspíš pravda, což ukážou nejbližší hodiny a také podzimní volby.

2.5.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Hledání 1. května

V období kolem každého státního svátku či jinak význačného dne se vždy vyrojí ankety mezi mladšími. Znají smysl daného dne? U 17. listopadu to ještě jakž takž jde, u 8. května také, 28. říjen není problém. U Cyrila s Metodějem a Jana Husa si respondenti nanejvýš prohodí dané dny. Ale 1. květen?

2.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Severokorejské testování

Severní Korea má testování raket zakázané od Rady bezpečnosti OSN, ale s gustem ten zákaz ignoruje. Důvod je vnitropolitický. Diktatura, kterou Severní Korea nepochybně je, funguje jen za předpokladu, že se diktátorovi daří nabídnout lidu obraz nepřítele. Kim Čong-un to má zjednodušené tím, že je lid zcela izolován od vnějšího světa.

30.4.2017

Týdenní zkrat: Eutanazie nebude

Česko i celý svět šílí. Z Kima, po Budvaru, kvůli asistované sebevraždě, přesčasům a sexu. Jen Petr Janda drží pohromadě a Dominik Hašek má naštěstí svůj drink.

29.4.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Sobotka nastražil past. Sám do ní padá

Bohuslav Sobotka řeší půl roku před volbami neřešitelný problém. Vlastní stranu sice očistil od všech svých oponentů a v kampani mu nikdo nebude podrážet nohy, ale na lidi to nezabírá. Co hůř, nejsou okouzleni ani smrští zpráv o zvyšování platů, důchodů, slev na děti a dalších sociálních vymoženostech.

28.4.2017

Duel Deníku: Patří počítačové hry na olympiádu?

Počítačové hry se dostaly na program Asijských her, což je druhá největší sportovní akce světa po olympiádě. Množí se spekulace, zda by se videohry neměly dostat také na program některé z příštích olympiád. Deník zajímaly argumenty pro a proti. Pro je profesionální hráč Aleš Kněžínek (alias Freeze), proti pak předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

28.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Jasná volba v ČT

Znovuzvolení Petra Dvořáka ředitelem České televize se očekávalo, ale jednomyslnost radních šokovala. O Petru Dvořákovi se určitě dá hovořit jako o schopném manažerovi, Rada ČT z něj ovšem svou absolutní podporou učinila manažera přeceněného. Radní musí vědět o panu řediteli něco, co my nevíme a především nevidíme.

27.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Nelékaři

Novelu zákona o nelékařských povoláních pojali poslanci v duchu nejlepších tradic politického kutilství. Nedostatek zdravotních sester se rozhodli pořešit nižšími nároky na jejich vzdělání. Nepochybně je to levnější, než nalákat sestry na lepší platy, ale v otázce kvalifikace by asi trend měl vypadat jinak.

26.4.2017

Pohledem Vojtěcha Žižky: O Máše a pokrytectví

Je mi jasné, že se jedná o pikantní asociaci, ale já to risknu. Když poslední dobou slyším o „boji s dopingem a za čistotu sportu", sahám po revolveru (či odjišťuji svůj browning, abych přesněji parafrázoval slavný citát, často mylně připisovaný Göringovi). Asi se ze mě stává cynik, ale nemůžu si pomoct.

26.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Voda a spol.

Prognózy o dostupnosti vody ve světě nejsou dobré. Bude jí málo a panuje obava, že migrační vlny, zaviněné suchem, způsobí vážné konflikty. 

25.4.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Zdravá Francie?

Patnáct let je dlouhá doba. Za patnáct let dítě dospěje, dospělý zestárne a starý člověk… Za patnáct let se také spousta věcí zapomene.

25.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Život je problém

Zatímco se v neděli večer čekalo na výsledky z Francie, jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že se v Turecku oběsil František Rajtoral. Jaké problémy mu přerostly přes hlavu, nenapsal, ale ví se, že se potýkal s depresemi.

24.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Růst miminimální mzdy

Pták se pozná po peří a politik podle toho, co říká o minimální mzdě. Ta je u nás jedna z nejnižších v Evropě, což je podle jednoho politika ostuda, ale podle jiného konkurenční výhoda, tedy přednost. 

22.4.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Modrá velryba a šéf České televize

České děti začínají hrát podivnou hru nazvanou Modrá velryba. Na Facebooku dostávají podivné úkoly, kvůli nimž se dostávají do životu nebezpečných situací. Nebezpečnost úkolů graduje a na závěr děcka čeká hlavní úkol: Zabij se!

22.4.2017

Týdenní zkrat: Pozor na ty lajny

To je ložený. Jsme divný. Nevadí nám, že Nejdražší je pes v paneláku, stojí tisíce korun ročně, že Máme na účtech už bilion. Za nulový úrok, a přestože Městské parky stojí miliony. Lidé z nich stále kradou kytky. Když je nikdo nehlídá, že jo?

21.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Politici pod tlakem

Jsou-li politici užiteční, bývá to tehdy, když se octnou pod tlakem. Pro výchovu, respektive kultivaci politiků platí stará pedagogická zásada „škoda každé rány, která padne vedle". Dostanou-li politici klid na práci, začnou škodit. Nedostatečný dohled si vyloží, čest výjimkám, jako příležitost k legislativnímu kutilství anebo jako šanci posloužit za odměnu či za úplatu různým lobbistům.

20.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Předvolební Británie

Vidina drtivé převahy v parlamentu představuje pokušení, kterému se politik nesnaží odolat. Britští premiéři a premiérky pak mají tu výhodu, že mohou iniciovat parlamentní volby, když se daří ekonomice a nedaří opozici. Samozřejmě pokud se pro předčasné volby najde v Dolní sněmovně dostatečná podpora.

19.4.2017

Pohledem Stanislava Šulce: A zase ty mzdy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se setkal se šéfem odborů Josefem Středulou. Tedy se svým logickým protihráčem (bráno z pohledu funkcí), ale také spoluhráčem (vnímáno ideologicky). A světe div se, shodli se.

19.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Poškozování Volkswagenu

Už samotná představa, že si ředitel Volkswagenu marně stěžuje šéfovi Evropské komise na českou eurokomisařku, činí podezřelý Brusel sympatickou institucí, která hájí slabé spotřebitele proti nepoctivým velkopodnikatelům.

18.4.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Pseudoreferendum

Turecko po víkendu prošlo další z velkých proměn své moderní historie. Pozice stávajícího prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana značně posílí a to vše zcela legální a na první pohled legitimní cestou – referendem. Ano, přesně tou cestou, která v Česku zatím příliš nefunguje a již si Češi často zaměňují za demokracii. Mylně.

18.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Velikonoční očekávání

Kromě velikonočních obřadů a lidových zvyků, u kterých je spolehnutí, že na ně dojde, svět v posledních dnech vyhlížel také hrozící americký úder na Severní Koreu.

16.4.2017

Týdenní zkrat: Superodborník na průšvihy

Když máte problém, narvěte do toho prachy. Jenže Peníze vynaložené na rozvoj vzdělávání v Česku nepomohly, tvrdí NKÚ. Je to stejné, jako kdybyste svůj majetek rovnou házeli do kanálu a pak byli překvapení, kdo je schopen se pro něj vrhnout. 

15.4.2017

Duel Deníku: Mají dnes smysl investiční pobídky?

Deník oslovil dvojici odborníků s otázkou, zda dnes mají smysl investiční pobídky?

15.4.2017

Pohledem Martina Jůzka: Fotbal se mění. Zvykejme si, že liga také

Děti si píšou taháky novým písmem, politici vymýšlejí stále vychytralejší finty. Všechno se mění. A fotbal nezůstává pozadu. Pokud jste to nezachytili, slyšte: česká liga dostane novou podobu.

13.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Velký pátek

Velký pátek je opět státním svátkem. Poslancům se v minulosti zdálo, že si naše ekonomika další den volna nemůže dovolit, ale názor změnili, když pocítili společenskou poptávku po návratu ke křesťanským kořenům.

12.4.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Chvála jednoduchosti

Kauza nejprve milovaného a nyní zatracovaného jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly nepřestává udivovat. A to ani ve chvíli, kdy je vlastně u konce. Pozoruhodným momentem je rychlost, s níž se odehrála. V době, kdy se politici dokážou kroutit a popírat zjevné mnoho měsíců i let, prošla kauza Lipno od svého začátku k jasnému vyvrcholení za necelý měsíc.

12.4.2017

Den Ivana Hoffmana: Globální zmatek

Kdo v globalizaci světa spatřoval příslib vzájemnosti a stability, je událostmi poslední doby usvědčován z naivity. Místo porcování světa na sféry vlivu se rýsuje pouze rvačka o vliv nad globalizovaným světem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies