Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

10.6.2017

Strip Deníku

9.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Pravda o člověku

Včera jsme se o sobě dověděli hned dvě šokující informace. Že existujeme coby lidé rozumní nikoli 200 000 let, ale o 100 000 let déle, a že předchůdci člověka nepocházejí z Afriky, nýbrž z Evropy!

8.6.2017

Kolegium Paměti národa ke slovům prezidenta Zemana k zesnulému kardinálu Vlkovi

Miloš Zeman začátkem června prohlásil, že nevyhoví návrhu Senátu PČR, aby během státního svátku 28. října 2017 vyznamenal zesnulého kardinála Miloslava Vlka s odůvodněním, že "udělal vše pro to, aby spory mezi státem a církví byly co největší".

8.6.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Zdeněk Lanz: Ministryně – neministryně?

Ano, jde o ministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta, podobně jako před časem její stranický kolega z ČSSD a předseda vlády Bohuslav Sobotka, se nemůže rozhodnout, zda chce ve vládě ještě být nebo ne.

8.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Verdikt vymknutý z kloubů

Právní stát, který je mimo jiné postaven na presumpci neviny, občas bolí. Existují totiž případy, které jsou tak nějak jasné od samého počátku. Třeba když premiérova milenka uloží vojenským špionům sledovat jeho manželku. Nebo rozhoduje-li fotbalový kmotr o přidělování prostředků pro sport podle svých kritérií. Eventuálně je-li politik chycen s krabicí, v níž by se podle obalu mělo nacházet víno, leč je napěchována miliony.

8.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Britské volby

Britové jdou k volbám, ve kterých si budou vybírat především mezi vládnoucími konzervativci vedenými Theresou Mayovou a opozičními labouristy v čele s jasně levicovým Jeremym Corbynem. Průzkumy postupně ukazovaly, že konzervativci slábnou a labouristé sílí, nicméně důvodem byla diskuse o sociální politice, kdy Corbyn těžil z nešikovnosti Mayové.

7.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Víra v automobilismus

V zemi, kde každých 23 sekund vznikne nový automobil a automobilový průmysl se už devíti procenty podílí na HDP, nemá kritika automobilismu šanci. A to ani v den, kdy se kvůli srážce několika kamionů prakticky zastaví doprava v hlavním městě. Aby se automobily mohly vyrábět a prodávat, musí je někdo kupovat bez ohledu na to, že jejich používání se stává především ve velkých městech utrpením.

6.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Spodní stranické vody

Pět měsíců do dne D a rychlá kadence volebních průzkumů je pro straníky infarktovou směsicí. V hnutí ANO by teoreticky mohli být klidní, protože při současných preferencích by dosáhli na 60 i více poslaneckých křesel. To by jim ovšem nesměl šéfovat Andrej Babiš, který se i podle upravených stanov může v hnutí chovat jako ve vlastní firmě. 

6.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Inventura peněženky

Čerstvá ekonomická data vybízejí k inventuře průměrné české peněženky. Průměrná mzda se zvýšila na 27 889 korun, po odečtení inflace to činí meziročně přilepšení o 2,8 %. Současně díky konci intervencí ČNB, která naši měnu schválně oslabovala, získávají koruny v naší peněžence větší hodnotu.

5.6.2017

Pohledem Vojtěcha Žižky: Fotbalová plíseň

Těm, kteří nemají fotbal právě v lásce (a pár takových podivínů se jistě najde), daly uplynulé dny poměrně dost ostřelovací munice do kanónů. Nejprve přišla na řadu tragikomedie, honosně nazvaná „Valná hromada FAČR", kde se bafuňáři s napapanými tvářičkami pokoušeli zvolit nového šéfa. Jaksi se jim to nepovedlo, na jedné věci se ale všichni promptně shodli – stát prý nemá právo strkat nos do jejich rendlíků, naopak ale musí okamžitě vyplatit všechny dotace.

5.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Uvykání terorismu

Četnost teroristických útoků vede k tomu, že je veřejnost přestává vnímat jako něco výjimečného. Britové si zvykají na to, že se mezi nimi pohybují radikální islamisté a je jen otázkou času, kdy udeří příště. Díky médiím přestáváme brát terorismus jako něco výjimečného i my. Víme, že je jenom otázkou času, kdy radikálové v Londýně udeří příště.

4.6.2017

Týdenní zkrat: Bez chlastu a bez kouře

Začal červen. Potíme se, zapácháme a řepka furt kvete.

3.6.2017

Komentář Stanislava Šulce: Návrat blbé nálady může být jen začátek

Češi nevěří institucím. Nevěří prezidentovi, parlamentu, vládě, zkrátka politikům. Jakž takž jsou ochotni pozitivně vnímat starosty a obecní zastupitele, nicméně i těm důvěřuje pouhých šest Čechů z deseti. 

3.6.2017

PRO A PROTI: Má smysl podpora zkrácených úvazků?

/ANKETA/ Zájem o práci by mělo mnoho matek s malými dětmi. Má to ovšem háček. Potřebovaly by ji na zkrácený úvazek. Těch je v Česku ve srovnání s ostatními zeměmi EU ovšem k dispozici zoufale málo.

2.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Zákaz smrti

Pokaždé, když už se zdá, že o nějakém tématu bylo řečeno vše, přijde někdo s naprosto originální myšlenkou. Jako nyní starosta Prahy 7, který navrhuje vzít z výstavy Body The Exhibition plastinované lidské exponáty a důstojně je pohřbít. Ukázalo se totiž, že podle zákona o pohřebnictví má radnice pohřbívací povinnost a vystavování mrtvol lidí že je nejen eticky sporné, ale také odporuje zákonu. Protože se od pohledu jedná o těla cizích státních příslušníků, o souhlas s pohřbem již byla požádána čínská ambasáda.

1.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Nepovedená derniéra

Kateřina Valachová opouští svůj úřad nerada. Ne že by lpěla na ministerské sesli, ale chtěla dotáhnout do konce rozpočet, který by znamenal růst učitelských platů o 15 procent. A také prosadit kariérní řád. To první si ošetřila dřívějšími vládními usneseními, to druhé chtěla uzavřít včera. 

1.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Rathova naděje

Naděje Davida Ratha, že se vyhne vězení, spočívá v nepředvídatelnosti rozsudků u českých soudů. Jelikož si každý soudce zákony vykládá po svém, není důležité, co obviněný provedl, ale kdo to posuzuje. Nyní se Nejvyšší soud zabývá rozhodnutím soudu vrchního, který zrušil rozsudek soudu krajského. 

31.5.2017

Pohledem Martina Jůzka: Fotbalové volby aneb Z bláta do louže?

Zbývají dva dny. Už v pátek by měl být znám nový šéf českého fotbalu.

31.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Důvěra v prezidenty

Za květen ztratil prezident Miloš Zeman 14 % sympatizantů a aktuálně mu důvěřuje 41 lidí ze sta. Důvěru ztrácela i vláda, klesla ochota jít k volbám a prudce přibylo lidí nespokojených s politickou situací. Prezident ovšem nedoplatil na vládní krizi, nýbrž s největší pravděpodobností na to, že zesměšňoval premiéra. Většině občanů to nepřišlo vtipné a vyhodnotili počínání naštvaného Miloše Zemana jako znevážení instituce.

30.5.2017

Michal Klíma: Stát má podporovat nezávislá média

Téma svobody médií v České republice se už dostalo i do agendy jednání Evropského parlamentu. Dne 1. června se budou poslanci zabývat tématem Riziko politického zneužití médií v ČR.

30.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Aktivisté a klima

Zatímco přírodu má každý rád, ekologické aktivisty si hodně lidí oškliví. Otázka je, do jaké míry si za kritiku a posměch mohou sami. Určitě je rozdíl mezi milovníky přírody, kteří o to, co kolem nás žije a roste, ve volném čase pečují, a mezi aktivisty, kteří přírodu brání před člověkem – nepřítelem.

29.5.2017

Kateřina Perknerová: Sociální demokraty táhnou dolů vlastní kostlivci

/ANALÝZA/ Je to k vzteku. Děláte vše podle pouček, dřete do úmoru, ctíte dobré mravy i zásady, a přesto se výsledek nedostavuje. S tímto pocitem se premiér Bohuslav Sobotka musel dívat na první průzkumy veřejného mínění po vládní krizi. Preference ČSSD padají, obliba hnutí ANO se stále pohybuje kolem 33 procent.

29.5.2017

Den Ivana Hoffmana: Senoseč

Když nastane čas dělat seno, vše ostatní jde bokem. A tan čas nastane, když je tráva vzrostlá a přeje počasí, čili když meteorologové hlásí vedro a slíbí, že pár dnů nezaprší. Tehdy se sekne a pak obrací, až tráva dokonale proschne. Aby práce nevyšla nazmar, spěchá se, dokud seno není bezpečně pod střechou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení