VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komentáře

6.3.2017

Pohledem Jany Podskalské: Podivné hry Českých lvů

Film, který skoro nikdo neviděl, přestože má několik premiér. A film, který navzdory proklamacím tvůrců zůstává především britský. Takové favority měl 24. ročník domácích filmových akademických cen. Řeč je o dramatech Masaryk a Anthropoid. 

6.3.2017

Analýza: Klausova strana nabírá dech. Doběhne k Babišovi?

Po kmotrovské etapě a Nečasově blamáži to vypadalo pro Občanskou demokratickou stranu bledě. Šlachtův a Ištvanův zásah na Úřadu vlády v létě roku 2013 rozkryl, jak byla řízena Česká republika. Totiž prostřednictvím premiérovy milenky, za níž přicházeli s dárečky všichni mocní muži, aby získali nějakou důležitou funkci nebo aspoň pár minut s předsedou vlády.

6.3.2017

Lvi pro Masaryka

Za rekordních 12 Českých lvů vděčí film Masaryk nepochybně i Janu Masarykovi, bez jehož životopisu by herci neměli co hrát a režisér co točit. Film, který se teprve začne promítat, předchází samá chvála a je předurčen k úspěchu. Bylo by zajímavé vědět, zda v Masarykovi tušili příští filmovou hvězdu jeho současníci. Spíše asi nikoli.

5.3.2017

Komentář Stanislava Šulce: Skutečné otazníky nad EET

Tradiční domažlické trhy skončily fiaskem, protože nepřijel žádný stánkař. Zákazníci supermarketů stáli ve frontě u pokladen mnoho desítek minut. V Uherském Hradišti provozovatel zavřel trafiku na peróně vlakového nádraží. Hlavní vlna EET se rozjela a začínají se naplňovat černé scénáře, které předem vykreslili odpůrci jednoho z klíčových opatření této vlády proti takzvané šedé ekonomice.

4.3.2017

Týden v zádech

Právě končící týden začal v Hollywoodu netradiční ceremonií odebírání Oscarů. Selhal jednotlivec, který se místo péče o obálky rozptyloval fotografováním krásné Emmy, ale událost má i symbolický přesah. Už dlouho nemáme jistotu, že co se stalo, se doopravdy stalo.

3.3.2017

Bezpečnost a hotovost

Kdo by ještě předevčírem hádal, že si Andrej Babiš bude notovat s Milanem Chovancem? A je to tady! Konkrétně si notují, že pracovníci bezpečnostních sborů zaslouží přidat 10%. Nazrála prý doba napravit historický dluh z časů Petra Nečase, kdy se u bezpečnostních sborů škrtalo.

2.3.2017

Dvojí kvalita

Podezření, že si ve srovnání se Západem kupujeme horší potraviny za víc peněz, přičemž navíc méně vyděláváme, je už staršího data. Teď se toho ovšem chytili politici a chystají protest v Bruselu proti ponižování svých voličů nadnárodními řetězci. Pro praxi, kdy se do stejného obalu zabalí nestejně kvalitní zboží, totiž neexistuje žádný jiný důvod, než že si to obchodník může dovolit a díky tak zvané „optimalizaci receptury" více vydělá.

1.3.2017

Pohledem Deníku: Prostě firma

Jan Mládek odchází a Bohuslav Sobotka si bere na ramena tíhu českého průmyslu. Dnes již bývalý ministr a spolu s ním i všechny protisobotkovské síly světa hned přišli s tím, že odvolání je nezodpovědné a nemá racionální základ. Za vším pak údajně stojí Sobotkovi PR poradci. Proti nim pak stál ublížený Mládek, který nedá na první dojem a je švihák „staré školy, jenž víc dá na ekonomické ukazatele než na marketing".

1.3.2017

Francouzská recese

Mezinárodní pozornosti se těší akce francouzských recesistů, kteří v internetové petici sbírají podpůrné hlasy pro kandidaturu Baracka Obamy na příštího francouzského prezidenta. Určitě by se takto nežertovalo, kdyby kandidáty tradičních francouzských stran nestíhala temná podezření ze zneužívání svého postavení, nemluvě o podezření, že nemají recepty na problémy, které Francouze pálí.

28.2.2017

Klobouk dolů

Kompliment Miroslava Kalouska Lubomíru Zaorálkovi „Klobouk dolů" je hezkou tečkou za záchrannou misí české diplomacie v Súdánu, kde byl vězněn a odsouzen český občan Petr Jašek. Schopnost ocenit konkurenty dělá z politiků lidi, je to fajn změna proti rutinnímu okopávaní kotníků.

27.2.2017

Inspirace vítězstvím

Víkendový sněm hnutí Ano 2011 provázelo heslo Lepší Česko, a také Udělejme Českou republiku znovu skvělou. A od Andreje Babiše slýcháme slogan Czech First, čili Česko na prvním místě, což připomíná Donalda Trumpa, který to s podobnými hesly dotáhl až do Bílého domu. Říct ale o Babišovi, že se inspiruje Trumpem, by bylo nepřesné. Inspiruje se jeho vítězstvím.

26.2.2017

ANALÝZA: Babiš chce proměnit Česko. Pevnou rukou

Voliči budou mít letos na podzim na vybranou. Buď dají hlas zástupcům tradičních demokratických stran, nebo Andreji Babišovi. Víkendový sněm nenechal nikoho na pochybách, oč usiluje druhý nejbohatší Čech a zakladatel i největší sponzor hnutí ANO Andrej Babiš.

25.2.2017

Otcovská dovolená

V rámci novely nemocenského pojištění poslanci odhlasovali pro české otce týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Jsou dvě možnosti, jak k této informaci přistoupit. Jednak lze počítat, co to bude stát zaměstnavatele, respektive státní rozpočet, a pak diskutovat, čemu takové volno prospěje a zda za ty peníze stojí.

24.2.2017

Bude se Stropnický ucházet o Hrad? Napoví víkendový sněm ANO

 /ANALÝZA/ Víkendové sněmování delegátů hnutí ANO nepřinese žádná dramata.

24.2.2017

Zrádná šachistka

Íránská šachová federace se zřekla nadějné osmnáctileté velmistryně. Důvodem je, že hrála šachy zcela nevhodně oblečena, totiž bez hidžábu. Komu by se zdálo, že u šachu jde o to, co člověk vymyslí na šachovnici, nikoli jak nad šachovnicí vypadá, má pravdu pouze částečně. V řadě zemí je důležitější, jak šachistka vypadá, než jak hraje.

23.2.2017

Domácí vězení

Domácím vězením se u nás dosud prakticky netrestá. Prý proto, že soudci nemají valné mínění o kontrole úředníků probační a mediační služby, kteří odsouzenci čas od času zazvoní u dveří, zda doma opravdu je. 

22.2.2017

Exkluzivní korespondence

Pánové Sobotka a Babiš si v rámci politického soupeření po staru klasicky dopisují. Začal s tím premiér, který byl přesvědčen, že našel perfektního kostlivce ve skříni ministra financí, totiž důkaz, že ještě jako podnikatel ošidil stát na daních. Ministr financí ovšem odpovídá, že toho kostlivce mají na svědomí zákonodárci, a mezi nimi i pan Sobotka, on sám že zákon neporušil.  

21.2.2017

Vyhlížení matematiky

O tom, že by maturita z matematiky měla být samozřejmostí, se už konečně nedebatuje. Z čeho jiného by se ostatně mělo maturovat než ze schopnosti logicky myslet. Co ovšem logiku postrádá, je vyhrožování zástupců gymnázií ústavní stížností, pokud zavedení povinné maturity nebude pro ně ve školském zákoně naplánováno na rok 2022 místo nyní zamýšleného roku 2021. Logické by bylo, kdyby se gymnaziální činitelé v zájmu gymnazistů snažili jejich povinnou maturitu uspíšit, a to bez ohledu na praxi středních odborných škol.

20.2.2017

Selhání Senátu

S tím, jak senátoři přepsali sněmovní novelu zákona o ochraně přírody, se poslanci sotva smíří. Zatímco totiž poslanci hledali způsob, jak ochránit národní parky před lidskou bezohledností, senátoři lstivě řešili, jak umožnit lidem, aby na národní přírodní bohatství nemuseli brát ohledy.

18.2.2017

Komunisté už nevadí

Když si před pětadvaceti lety ČSSD v Bohumíně zakázala spolupráci s komunisty, nejspíše předpokládala, že KSČM brzy zanikne. Kdo by také hádal, že lidé budou zatvrzele hlasovat pro stranu, u které je jisté, že ji nikdo nevezme do party a ani v opozici nic nezmůže.

17.2.2017

Nelegální cizinci

Policie hlásí, že loni zadržela oproti předešlému roku výrazně méně cizinců, kteří se u nás octli nelegálně. Předpokládejme, že se tak nestalo díky menší aktivitě policistů a nižší počet nelegálních cizinců že je důsledkem slábnoucí migrace.

16.2.2017

Babiš a OKD

Hornické odbory zdá se věří ve schopnost státu těžit uhlí více, než státu věří ministr financí. Tomu se nechce pustit ze státní kasy symbolickou korunu, a stále čeká, že se pro OKD najde soukromý investor, díky čemuž nebude třeba řešit manipulaci s mimořádně horkým bramborem.

15.2.2017

Péče o spotřebitele

Politici správně postřehli, že u nás všichni voliči telefonují. A nepřekvapuje, že zpozorněli, když se takto před volbami začalo řešit, proč jsou u nás vlastně tarify mobilních operátorů nápadně dražší než jinde. ANO a opozice kritizují ministra Mládka. Ministr Mládek kritizuje Český telekomunikační úřad. Český telekomunikační úřad kritizuje operátory a poslance, operátoři kritizují Český telekomunikační úřad…

14.2.2017

Internetu je 25

Internet patří mezi vynálezy, které nám zásadně změnily život. Navíc se tak stalo téměř ze dne na den, protože 25 let v historii není žádný čas. Od chvíle, kdy Československo připojili k síti akademici z ČVUT, se internet neustále vyvíjí. Vlastně jediné, co se na internetu nemění, je konstatování expertů, že se nacházíme na samém začátku cesty. Už 25 let slýcháme, že je na tom Internet jako motorismus v době, kdy před automobilem povinně kráčel muž s červeným praporkem.

13.2.2017

Jasná volba

Spolkové shromáždění včera zvolilo příštím německým prezidentem Franka-Waltera Steinmeiera. Tento sociální demokrat a donedávna ještě oblíbený ministr zahraničí byl společným kandidátem vládní koalice a o jeho jasném vítězství nikdo nepochyboval.

11.2.2017

Váhání s nominací

Politické strany zatím nemají jasno, koho nominovat na prezidenta. Dokonce ani nemají jasno, jestli vůbec nominovat vlastního kandidáta. Přitom je jasné, že to od nich voliči očekávají. Problém může být v tom, že hodně členů ve dvou nejsilnějších stranách, tedy v ČSSD a ANO, předjímá opakované vítězství současného prezidenta a koketují s možností přidat se k vítězi a tím získat body u jeho voličů.

10.2.2017

Peníze nebo děti

Statistici spočítali, co se už se nějaký čas tušilo a co se dalo čekat: Dnešní mladé ženy už jsou chytřejší než muži. Jeden důkaz za všechny – ve věku 25 až 34 let dosahuje vysokoškolského vzdělání 38 % žen a jen 25 % mužů. Současně ovšem statistici hlásí, že méně vzdělaní muži vydělávají nápadně vice, než vzdělanější ženy. Ze statistik ovšem také plyne, že to nejsou muži, kdo ženy diskriminuje, nýbrž že si za to ženy mohou samy.

9.2.2017

Půda jako jistota

Cena půdy setrvale roste a nyní roste dokonce strmě. I když se to vysvětluje zájmem investorů a spekulantů, stejně je to zvláštní.

8.2.2017

Unijní čtvrtstoletí

Čtvrtstoletí Evropské unie vybízí k ohlédnutí. Dílem z nostalgie, hlavně ale proto, že nic nekončí a z minulosti lze věštit budoucnost. Myšlenka evropské integrace vznikla po válce jako společný politický a hospodářský projekt řady národních států, které nahlédly, že než si vzájemně škodit, bude lepší spolupracovat. Tomuto projektu Evropané vděčí za historicky bezprecedentně dlouhý mír.

7.2.2017

Vězení a trest

České věznice jsou opět přeplněné. Ví se sice proč, ale těžko se s tím dá něco udělat, když se zločinci, delikventi a přestupníci vězení nebojí. Žijeme v době, kdy ohledy na lidská práva neumožňují aplikovat vězni staré dobré okovy a uvrhnout ho vyhladovělého do temné vlhké kobky případně s nějakými hlodavci. Trend je o vězně pečovat, aby ve výkonu trestu fyzicky ani psychicky nestrádal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies