Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

1.8.2017

Den Ivana Hoffmana: Oko za oko

V diplomatických vztazích USA a Ruska spolehlivě funguje princip oko za oko, zub za zub. Když ale na podzim Američané vyhostili 35 ruských diplomatů, respektive špionů, a zabavili dvě ruské nemovitosti v USA, Putin s odvetou nespěchal. Na zabavování amerických nemovitostí v Rusku a vypovězení amerických diplomatů, respektive špionů, dochází až poté, co Američané přijali další protiruské sankce.

31.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Protest proti svatbě

Že politici žijí pod lupou, je normální. Snažit se někomu pokazit svatbu proto, že je politik, je ale nenormální.

29.7.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Peníze jsou. Teď už jen ty skvělé filmy

Vrací se Česká republika na mapu filmových velmocí, ze které zmizela již před mnoha desetiletími? V posledních letech se zdá, že ano, byť pozvolna. Každoročně se tu točí hned několik velkých zahraničních projektů, především těch určených pro televizní obrazovky. Většina činovníků filmového průmyslu si také již přestala stěžovat na to, že je v branži nedostatek peněz. 

29.7.2017

Týdenní zkrat: Černý mor ještě nedorazil

Máme pro vás dvě doporučení. Nejezděte na Moravu, radši jděte na houby.

28.7.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Montujeme hrdě a rekordně

Jako každý měsíc i ten aktuální hlásí čeští výrobci rekordní počet automobilů. Tedy přesněji výrobci na českém území: Škoda (vlastníkem je německý koncern Volkswagen), Hyundai (Korea) a konglomerát TPCA (japonská Toyota a francouzské značky Citroen a Peugeot).

28.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Vyhlížení pekla

Když se předem ohlásí dopravní kolaps, většinou k němu nedojde. Na tento víkend je pak na silnicích v Evropě hlášeno „stěhování národů“, „dopravní víkend hrůzy“ anebo rovnou „peklo na zemi“. Automotokluby radí řidičům, aby nesedali do aut, pokud v nich nechtějí sedět v nekonečných stojících kolonách.

27.7.2017

Pohledem Martina Kratochvíla: Čunkovo překvapení

Zlínský hejtman a výrazná lidovecká tvář Jiří Čunek je překvapen. Nečekal, že STAN odmítne místa na kandidátkách KDU-ČSL. Podle všeho čekal, že Starostové sklopí uši, poděkují lidovcům za skvělou nabídku a společně se ve volbách porvou o těch několik poslaneckých koryt, která v říjnu možná získají.

27.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Vražda v Egyptě

Zpráva o tom, že česká turistka zraněná v Egyptě je ve stavu klinické smrti a není naděje na její záchranu, znamená, že se u nás znovu otevře debata o teroristickém útoku v Hurghadě, kde mladý Egypťan 14. července nožem zabil dvě Němky a několik dalších žen zranil. O život lze přijít kvůli nemoci, kvůli úrazu anebo při loupežném přepadení a není k tomu ani nutné cestovat až do Egypta. Oběti horlivého islamisty ovšem zemřely proto, že byly na pláži v plavkách.

26.7.2017

Pohledem Jana Kličky: Uhelní udavači aneb Právo na zdravé topení

Občane, ukažte, čím topíte! Takové  pravidlo začalo v Česku fungovat od ledna letošního roku.

26.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Špička ledovce

Kdo si otevře noviny, lehce může nabýt dojmu, že korupčníkům již u nás pšenka nekvete. V kauze manipulací se sportovními dotacemi je nově obviněn další prominentní sportovní činovník, Miroslav Jansta.

25.7.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Oč jde v Polsku

V souvislosti s Polskem se v posledních dnech vypráví několik příběhů. Jeden vykresluje skvělou hrdou zemi, která si dělá doma pořádek a zlá Evropská unie jí při tom hází byrokratické klacky pod nohy. A v ulicích stojí desítky tisíc lidí, kteří vládní stranu Právo a spravedlnost (PiS) nevolili, tedy jsou menšinou populace a sice můžou demonstrovat, ale jejich požadavky jsou tak nějak nepodstatné.

25.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Pomoc Itálii

Naše vláda včera schválila pomoc libyjské pobřežní a námořní stráži ve výši 24 milionů korun. Ve skutečnosti jde ale podle našeho premiéra o pomoc Itálii, která čelí náporu nelegálních ekonomických migrantů.

24.7.2017

Duel Deníku: Má stát podporovat klasický televizní signál?

/ANKETA/ Česko přejde do roku 2021 nové televizní vysílání. Deník oslovil několik odborníků s otázkou, zda má cenu v době internetu podporovat pozemní vysílání?

24.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Polsko pod lupou

V Evropě je módou radit polské vládě, aby pokračovala v tom, co dělala vláda minulá. Poláci ale novou vládu zvolili proto, že s tím, co dělala vláda předchozí, nebyli spokojeni. Polská vláda má solidní podporu většiny Poláků pro kroky, které se nezamlouvají polské opozici, Bruselu a právníkům celého světa, včetně těch našich.

23.7.2017

Týdenní zkrat: Světlana zná české muže

Vztah českých mužů k ženám má dvě části: hrůzu a nadržení. Ale všichni milujeme zvířátka.

22.7.2017

Komentář Deníku: Sen o dvou premiantech Evropy nevyšel

Když přijde řeč na rozdělení Československa, nejčastěji se zdůrazňuje, že dobře dopadlo. A protože jsou vztahy Čechů a Slováků přátelské a stali jsme se nejlepšími sousedy, vyvozuje se z toho, že rozdělit stát bylo chytré, anebo že se klidným rozdělením státu předešlo jeho divokému rozpadu. 

21.7.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Milionová Světlana

Internet na naše území přitéká již více než 25 let, tedy déle, než existuje samostatné Česko. Přinesl řadu pozitiv a také mnoho úskalí. Připomněl to případ muže ze Zlínska, který naletěl na jeden z nejstarších internetových podvodů.

21.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Krejčíř policistou

Od listopadu 2013 se čeká, zda Radovan Krejčíř prchne z vězení, ve kterém jistě nechce strávit 35 let. Nic jiného, než dostat se ven, už nemá v JAR na práci.

20.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Odebírání dotací

Když tři chtějí totéž, nemusí to být totéž, ale tu všeobecnou chuť odebírat dotace lze jen těžko přehlédnout. Šéf německé SPD Martin Schulz by rád bral dotace zemím, které jsou nesolidární při péči o migranty.

19.7.2017

Den Ivana Hoffmana: Lidský faktor

Našim poslancům vrtalo hlavou, jak je možné, že z policejních spisů unikají údaje. Zřídili proto sněmovní komisi, a ta má po včerejšku jasno: Náměstek policejního prezidenta zákonodárce poučil, že slabina spočívá v lidském faktoru. Policisté jsou prý pod tlakem a kdo není silná osobnost, neudrží jazyk za zuby.

18.7.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Nechtěná manželka

Koalice lidovců a Starostů se otřásá. Výrazná část vlivných lidoveckých lídrů si vzala kalkulačky a spočítala, že lepší je ve sněmovně být po zisku šesti procent, než nebýt při zisku procent devíti. Z původně atraktivní milenky se tak Starostové a nezávislí stali nechtěnou manželkou.

18.7.2017

Den Ivana Hoffmana: České zaostávání

Podle výroční zprávy mezinárodní sítě Social Watch, představuje Česko druhý svět a naše ekonomika roste příliš pomalu na to, abychom dostihli první svět, tedy vyspělé země. Naštěstí ale existuje ještě třetí svět, který má pro změnu problém dostihnout svět druhý, čili nás.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení