VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komentáře

9.3.2017

PANEL DENÍKU - osobnosti regionů exkluzivně: Tři ze čtyř jsou proti Zemanovi

Prezident Miloš Zeman se příští rok pokusí obhájit prezidentský mandát. Na Pražském hradě to dnes řekl svým podporovatelům při oslavě čtyř let od inaugurace.

9.3.2017

ANALÝZA: Dalších pět let se Zemanem může českou společnost zcela proměnit

Miloš Zeman je nesporně jedním z polistopadových politických fenoménů. Začínal na balkoně pražského Melantrichu před plným Václavským náměstím (raději nemyslet na to, kolik se tam sešlo členů budoucí pražské kavárny!), aby po postní dekádě na Vysočině skončil na pódiích plných sálů po celé republice. Aplaus zněl tehdy i nyní. V tomto směru má Miloš Zeman podobné sklony jako Donald Trump.

9.3.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Sobotkovy vrásky

V jedné kronice z počátku 20. století je zaznamenána historka, v níž si sedlák stěžuje: „Chalupa mi shořela, úroda byla mizerná, žena mi umřela – a teď ještě přišli lidovci, abych vstúpil."

9.3.2017

Den Ivana Hoffmana: Práce bude

Jsou dva důvody, proč nasloucháme Billu Gatesovi. Je veleúspěšný a nepředstavitelně bohatý. Když se tedy Gates obává automatizace a vyzývá vlády, aby bránily sociálním krizím zdaněním robotů, zaručeně nastražíme uši. Spíše bychom sice od něj čekali chválu pokroku a inovací, jež zvyšují produktivitu, ale Gates zkrátka řekl, co řekl: Pozor na roboty!

8.3.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: TOP 09 kouzla zbavená

Kometa sněmovních voleb roku 2010, knížecí strana TOP 09, ztratila svoje kouzlo v okamžiku, kdy přišla o svého knížete. Karel Schwarzenberg sice bude jedničkou její pražské kandidátky i letos, ale šéfem je Miroslav Kalousek.

8.3.2017

Den Ivana Hoffmana: Zbytečná vítězství

Ministr Chovanec napsal Středočeskému kraji, že Dana Drábová nemůže být krajskou zastupitelkou, pokud současně vede státní úřad. Voliči ale byli předem srozuměni s tím, že se Dana Drábová bude nadále věnovat jaderné bezpečnosti a neviděli v tom žádný problém. 

7.3.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Babišismus s lidskou tváří

Ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem včera zmírnilo chování Finanční správy vůči podnikatelům. A to už poněkolikáté. Při chybném podání takzvaného kontrolního hlášení povinného od loňského roku budou finančáky moci postupovat shovívavěji a nikoli pouze rozdávat pokuty hlava nehlava. 

7.3.2017

Den Ivana Hoffmana: Pobídky a dotace

Člověk ani nemusí být ekonom, aby pojal kvalifikované podezření, že dotace a pobídky jsou dvě strany stejné falešné mince. Ministr zemědělství Jurečka při pohledu na pobídky zahraničním investorům, které považuje za 12.5 miliardy korun vyhozených loni oknem, přichází s řečnickou otázkou, zda raději nepodpořit smysluplné projekty malých a středních podnikatelů na českém venkově.

6.3.2017

Pohledem Jany Podskalské: Podivné hry Českých lvů

Film, který skoro nikdo neviděl, přestože má několik premiér. A film, který navzdory proklamacím tvůrců zůstává především britský. Takové favority měl 24. ročník domácích filmových akademických cen. Řeč je o dramatech Masaryk a Anthropoid. 

6.3.2017

Analýza: Klausova strana nabírá dech. Doběhne k Babišovi?

Po kmotrovské etapě a Nečasově blamáži to vypadalo pro Občanskou demokratickou stranu bledě. Šlachtův a Ištvanův zásah na Úřadu vlády v létě roku 2013 rozkryl, jak byla řízena Česká republika. Totiž prostřednictvím premiérovy milenky, za níž přicházeli s dárečky všichni mocní muži, aby získali nějakou důležitou funkci nebo aspoň pár minut s předsedou vlády.

6.3.2017

Lvi pro Masaryka

Za rekordních 12 Českých lvů vděčí film Masaryk nepochybně i Janu Masarykovi, bez jehož životopisu by herci neměli co hrát a režisér co točit. Film, který se teprve začne promítat, předchází samá chvála a je předurčen k úspěchu. Bylo by zajímavé vědět, zda v Masarykovi tušili příští filmovou hvězdu jeho současníci. Spíše asi nikoli.

5.3.2017

Komentář Stanislava Šulce: Skutečné otazníky nad EET

Tradiční domažlické trhy skončily fiaskem, protože nepřijel žádný stánkař. Zákazníci supermarketů stáli ve frontě u pokladen mnoho desítek minut. V Uherském Hradišti provozovatel zavřel trafiku na peróně vlakového nádraží. Hlavní vlna EET se rozjela a začínají se naplňovat černé scénáře, které předem vykreslili odpůrci jednoho z klíčových opatření této vlády proti takzvané šedé ekonomice.

4.3.2017

Týden v zádech

Právě končící týden začal v Hollywoodu netradiční ceremonií odebírání Oscarů. Selhal jednotlivec, který se místo péče o obálky rozptyloval fotografováním krásné Emmy, ale událost má i symbolický přesah. Už dlouho nemáme jistotu, že co se stalo, se doopravdy stalo.

3.3.2017

Bezpečnost a hotovost

Kdo by ještě předevčírem hádal, že si Andrej Babiš bude notovat s Milanem Chovancem? A je to tady! Konkrétně si notují, že pracovníci bezpečnostních sborů zaslouží přidat 10%. Nazrála prý doba napravit historický dluh z časů Petra Nečase, kdy se u bezpečnostních sborů škrtalo.

2.3.2017

Dvojí kvalita

Podezření, že si ve srovnání se Západem kupujeme horší potraviny za víc peněz, přičemž navíc méně vyděláváme, je už staršího data. Teď se toho ovšem chytili politici a chystají protest v Bruselu proti ponižování svých voličů nadnárodními řetězci. Pro praxi, kdy se do stejného obalu zabalí nestejně kvalitní zboží, totiž neexistuje žádný jiný důvod, než že si to obchodník může dovolit a díky tak zvané „optimalizaci receptury" více vydělá.

1.3.2017

Pohledem Deníku: Prostě firma

Jan Mládek odchází a Bohuslav Sobotka si bere na ramena tíhu českého průmyslu. Dnes již bývalý ministr a spolu s ním i všechny protisobotkovské síly světa hned přišli s tím, že odvolání je nezodpovědné a nemá racionální základ. Za vším pak údajně stojí Sobotkovi PR poradci. Proti nim pak stál ublížený Mládek, který nedá na první dojem a je švihák „staré školy, jenž víc dá na ekonomické ukazatele než na marketing".

1.3.2017

Francouzská recese

Mezinárodní pozornosti se těší akce francouzských recesistů, kteří v internetové petici sbírají podpůrné hlasy pro kandidaturu Baracka Obamy na příštího francouzského prezidenta. Určitě by se takto nežertovalo, kdyby kandidáty tradičních francouzských stran nestíhala temná podezření ze zneužívání svého postavení, nemluvě o podezření, že nemají recepty na problémy, které Francouze pálí.

28.2.2017

Klobouk dolů

Kompliment Miroslava Kalouska Lubomíru Zaorálkovi „Klobouk dolů" je hezkou tečkou za záchrannou misí české diplomacie v Súdánu, kde byl vězněn a odsouzen český občan Petr Jašek. Schopnost ocenit konkurenty dělá z politiků lidi, je to fajn změna proti rutinnímu okopávaní kotníků.

27.2.2017

Inspirace vítězstvím

Víkendový sněm hnutí Ano 2011 provázelo heslo Lepší Česko, a také Udělejme Českou republiku znovu skvělou. A od Andreje Babiše slýcháme slogan Czech First, čili Česko na prvním místě, což připomíná Donalda Trumpa, který to s podobnými hesly dotáhl až do Bílého domu. Říct ale o Babišovi, že se inspiruje Trumpem, by bylo nepřesné. Inspiruje se jeho vítězstvím.

26.2.2017

ANALÝZA: Babiš chce proměnit Česko. Pevnou rukou

Voliči budou mít letos na podzim na vybranou. Buď dají hlas zástupcům tradičních demokratických stran, nebo Andreji Babišovi. Víkendový sněm nenechal nikoho na pochybách, oč usiluje druhý nejbohatší Čech a zakladatel i největší sponzor hnutí ANO Andrej Babiš.

25.2.2017

Otcovská dovolená

V rámci novely nemocenského pojištění poslanci odhlasovali pro české otce týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Jsou dvě možnosti, jak k této informaci přistoupit. Jednak lze počítat, co to bude stát zaměstnavatele, respektive státní rozpočet, a pak diskutovat, čemu takové volno prospěje a zda za ty peníze stojí.

24.2.2017

Bude se Stropnický ucházet o Hrad? Napoví víkendový sněm ANO

 /ANALÝZA/ Víkendové sněmování delegátů hnutí ANO nepřinese žádná dramata.

24.2.2017

Zrádná šachistka

Íránská šachová federace se zřekla nadějné osmnáctileté velmistryně. Důvodem je, že hrála šachy zcela nevhodně oblečena, totiž bez hidžábu. Komu by se zdálo, že u šachu jde o to, co člověk vymyslí na šachovnici, nikoli jak nad šachovnicí vypadá, má pravdu pouze částečně. V řadě zemí je důležitější, jak šachistka vypadá, než jak hraje.

23.2.2017

Domácí vězení

Domácím vězením se u nás dosud prakticky netrestá. Prý proto, že soudci nemají valné mínění o kontrole úředníků probační a mediační služby, kteří odsouzenci čas od času zazvoní u dveří, zda doma opravdu je. 

22.2.2017

Exkluzivní korespondence

Pánové Sobotka a Babiš si v rámci politického soupeření po staru klasicky dopisují. Začal s tím premiér, který byl přesvědčen, že našel perfektního kostlivce ve skříni ministra financí, totiž důkaz, že ještě jako podnikatel ošidil stát na daních. Ministr financí ovšem odpovídá, že toho kostlivce mají na svědomí zákonodárci, a mezi nimi i pan Sobotka, on sám že zákon neporušil.  

21.2.2017

Vyhlížení matematiky

O tom, že by maturita z matematiky měla být samozřejmostí, se už konečně nedebatuje. Z čeho jiného by se ostatně mělo maturovat než ze schopnosti logicky myslet. Co ovšem logiku postrádá, je vyhrožování zástupců gymnázií ústavní stížností, pokud zavedení povinné maturity nebude pro ně ve školském zákoně naplánováno na rok 2022 místo nyní zamýšleného roku 2021. Logické by bylo, kdyby se gymnaziální činitelé v zájmu gymnazistů snažili jejich povinnou maturitu uspíšit, a to bez ohledu na praxi středních odborných škol.

20.2.2017

Selhání Senátu

S tím, jak senátoři přepsali sněmovní novelu zákona o ochraně přírody, se poslanci sotva smíří. Zatímco totiž poslanci hledali způsob, jak ochránit národní parky před lidskou bezohledností, senátoři lstivě řešili, jak umožnit lidem, aby na národní přírodní bohatství nemuseli brát ohledy.

18.2.2017

Komunisté už nevadí

Když si před pětadvaceti lety ČSSD v Bohumíně zakázala spolupráci s komunisty, nejspíše předpokládala, že KSČM brzy zanikne. Kdo by také hádal, že lidé budou zatvrzele hlasovat pro stranu, u které je jisté, že ji nikdo nevezme do party a ani v opozici nic nezmůže.

17.2.2017

Nelegální cizinci

Policie hlásí, že loni zadržela oproti předešlému roku výrazně méně cizinců, kteří se u nás octli nelegálně. Předpokládejme, že se tak nestalo díky menší aktivitě policistů a nižší počet nelegálních cizinců že je důsledkem slábnoucí migrace.

16.2.2017

Babiš a OKD

Hornické odbory zdá se věří ve schopnost státu těžit uhlí více, než státu věří ministr financí. Tomu se nechce pustit ze státní kasy symbolickou korunu, a stále čeká, že se pro OKD najde soukromý investor, díky čemuž nebude třeba řešit manipulaci s mimořádně horkým bramborem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies