Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

30.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Prezidentský maraton

Prázdniny přede dveřmi a do prezidentského klání daleko. Přesto je na startovní čáře souboje o Pražský hrad rušno. Ve středu byly zveřejněny výsledky průzkumu agentury Median, podle nichž by Jiří Drahoš v druhém kole porazil Miloše Zemana poměrem 53,5 ku 46,5 procenta hlasů. O den později ohlásil kandidaturu Vratislav Kulhánek, bývalý šéf mladoboleslavské Škoda Auto.

30.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Svět v síti

Mark Zuckerberg hrdě hlásí, že se na Facebooku každý měsíc sdružují dvě miliardy lidí. To už není legrace. Tím spíš, že Zuckerberg má vyšší ambici, než jenom lidi spojovat, aby se bavili a nakupovali. Nově míní na Facebooku lidi sbližovat, vytvářet globální společenství, schopné měnit svět.

29.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Zbraně a republika

Velkou většinou hlasů přijali poslanci zbraňovou novelu, ve které se deklaruje ústavní právo občanů držet a nosit zbraň kvůli obraně státu. Z diskuse v parlamentu je patrné, že důvodem nevšední shody koalice s pravou i levou opozicí je pocit, že se svět stává nebezpečným a také nesouhlas s tím, že se EU rozhodla v nebezpečném světě držení zbraní omezovat.

28.6.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Kouzelný bankomat

Bankomat slaví abrahámoviny. Podle různých anket jde o jeden z nejdůležitějších vynálezů minulého století a dodejme, že také jeden z nejkouzelnějších. Krom toho, že definitivně odtrhnul člověka od nutnosti mít peníze doma ve štrozoku, kouzelný je také proto, že se za těch pět desítek let takřka nezměnil.

28.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Japonská inspirace

U příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů je náš premiér v Japonsku. Vyrazil na lehko, předvolební politické břemeno již za něj nese ministr zahraničí. Ten vzhledem k volebním preferencím zjevně nemá pomyšlení na výlety.

27.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Vítězná stávka

Zaměstnanci bratislavské továrny německého Volkswagenu mají za sebou úspěšnou stávku. Prosadili v kolektivní smlouvě zvýšení platů o 14 procent, jednorázový příspěvek 500 eur a den dovolené navíc. Především ale prospěli režimu, neboť stávky, jak známo, kapitalismus kultivují, šlechtí, činí ho snesitelným.

26.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Sexy EU

Z průzkumu zeměmi napříč Evropu je patrné, že za rok, který uplynul od brexitu, se všude výrazně zvýšila popularita Evropské unie. Neznamená to ale, že by Evropané lámali hůl nad národními státy, anebo že by občanům klesalo sebevědomí.

25.6.2017

Týdenní zkrat: Milionová milost

Paroubek to zkusil, Zaorálek mu to zarazil, Klaus slavil a dostal milion. I další zprávy měly katastrofický rozměr.

24.6.2017

Duel Deníku: Kampaň Bernarda mnohé pobouřila. Souhlasíte?

/ANKETA/ Pivovar Bernard se pokusil zacílit na ženské fanynky zrzavého moku. Výsledná kampaň však vzbudila negativní odezvu a znovu nastolila otázku, jak se mají ženy zobrazovat v médiích.

24.6.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Martin Golík: Pracující lid

Dobrý den! Četl jsem článek ve včerejším Deníku (23.6.) Národní zájem. V první řadě hlavním národním zájmem by mělo a musí být, aby i ti nejobyčejnější čeští občané z i té tzv. nejnižší sorty lidí se měli v této republice opravdu tak dobře, aby nemuseli za prací do zahraničí a byli opravdu hrdí na to, že jsou Češi a žije se jim ve své vlasti skvěle!

24.6.2017

Komentář Vojtěcha Žižky: Krizi sportu nesvádějme jen na peníze

Před lety patřívalo k oblíbeným kejklům sportovní redakce ČT vyplnit každou volnou chvilku ve vysílání jímavým sestřihem toho či onoho sportovního úspěchu. Ať už šlo o triumf tuzemských hokejistů nebo třeba fotbalistů, recept byl vždycky stejný. 

23.6.2017

/ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Jaroslav Mašek: Volby

Odstartoval hon na občany – voliče, a to značně razantně. Nejprve v tisku; v konečné fázi to bude lov na obřích billboardech. Není to levná záležitost. Reklamní agentury se budou za nemalé peníze angažovat v zájmu svého zákazníka, aby ve volbách uspěl. 

23.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Národní zájem

V debatě na Žofínském fóru definoval prezident Miloš Zeman český národní zájem jako zájem o to, abychom měli suverénní stát. Že to se státní suverenitou vůbec není jednoduché, plyne z prezidentem zmíněné podobnosti „sdílené suverenity", na které je založena EU, a „omezené suverenity", kterou razil Leonid Iljič Brežněv.

22.6.2017

Realisté odmítají pozici resortu zemědělství k podobě zemědělské politiky EU

Přestože se stav naší krajiny zhoršuje, dostupnost zdrojů pitné vody se snižuje, konkurenceschopnost našeho zemědělství neroste a do naší země se dováží stále více zemědělských surovin a potravin ze zahraničí, nehodlá na tomto stavu současné vedení Ministerstva zemědělství ČR (MZE) nic zásadního měnit.

22.6.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Už jsou jako oni

Přerod svěžího, přívětivého, energického hnutí v umolousanou stranu bez espritu je věc, která se přihodí zřejmě každému, kdo v politice vydrží minimálně jedno volební období. Babišovo hnutí ANO změnu motýla v kuklu právě zažívá. Den před představením Vize 2035, která zahrnuje Babišovy sny pro Českou republiku, vyšlo najevo, že kandidátky ANO většinou povedou jeho hejtmani.

22.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Americké sankce

Vztahy mezi USA a EU se komplikují. Dobře je to patrné z německé reakce na Američany chystané rozšiřování protiruských sankcí. Podle německého ministra zahraničí jsou v rozporu s mezinárodním právem, neboť na ně doplatí třetí země. Například právě Německo, které by Američané chtěli odstřihnout od plynu z Ruska a vnutit mu dražší zkapalněný plyn americký.

21.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Smrtící názorná agitace

Americký student, kterého Severní Korea propustila z vězení s poškozeným mozkem, zemřel. Kdo snad měl pocit, že svět Severní Koreji křivdí, když ji označuje za totalitní zemi, je ze svých iluzí vyléčen. Anebo mu není pomoci. Příběh Otto Warmbiera totiž svou absurdností jasně ilustruje zločinný charakter severokorejského režimu.

20.6.2017

Den Ivana Hoffmana: Máme práci

Nacházíme se v zajímavé fázi vývoje trhu práce, kdy máme k disposici nejvíce pracovních míst za posledních dvacet let. Rovněž ale nasloucháme prognóze, že v budoucnu kvůli digitalizaci a robotizaci polovina dnešních pracovních míst zanikne. Můžeme si tedy vybrat, zda slavit, že práci máme už, nebo že ji máme ještě, neboť pokud jde o dostupnost práce, hůř už bylo, ale také teprve bude.

19.6.2017

PRO A PROTI: Čínská medicína na škole. Může to být prospěšné?

Tradiční čínskou medicínu budou vyučovat vysoké školy. Jak mohou být českým pacientům postupy čínské medicíny prospěšné?

19.6.2017

Komentář Kateřiny Perknerové: Přichází táborový řečník

Lubomír Zaorálek je díky svému myšlenkovému fundamentu i po 23 letech členství v ČSSD a mnoha vrcholných funkcích paradoxně asi nejčerstvější tváří strany. Svou politickou kariéru začal už v 80. letech minulého století jako člen Čs. strany socialistické.

19.6.2017

Mafie a peklo

Papež František zorganizoval ve Vatikánu konferenci o korupci a organizovaném zločinu a výsledkem je iniciativa vypracovat právně závaznou doktrínu umožňující exkomunikovat korupčníky a mafiány. Na rozdíl od svých předchůdců, kteří si na korupčníky a mafiány pro jiné důležitější úkoly nenašli čas, se František těmto hříšníkům důsledně věnuje.

18.6.2017

Týdenní zkrat: Chlapské řešení

Sociální demokraté vyměnili útočnou volební lajnu a Evropská komise se rozhodla, že už se námi nebude dál mazat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení