VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komentáře

16.8.2016

Krajské preference

Necelé dva měsíce před krajskými volbami to podle preferencí vypadá, že lidé jsou spokojení se svými reprezentanty a poptávají-li změnu, tak jen kosmetickou. Nestane-li se něco dramatického, dají krajské volby pouze odpověď, která z koaličních stran to má u občanů lepší nebo horší.

15.8.2016

Platy politiků

Informace o platech politiků patří k nejsledovanějším a nejkomentovanějším. Většina občanů přitom politikům jejich výdělek nepřeje, neboť si neváží jejich práce.

13.8.2016

Sobotník Lídy Rakušanové Putinovi

Vážený pane prezidente Putine, opravdu si myslíte, že z toho bude mít někdo prospěch, když dnes, v tak rozjitřené době, začnete znovu harašit zbraněmi i na evropském kontinentě? Vždyť s obsazením Krymu, kvůli němuž jste před dvěma lety rozpoutal na východní Ukrajině „hybridní válku", se západ nakonec chtě nechtě smířil, jakkoli proti tomu oficiálně pořád ještě protestuje. Já vím, s jídlem roste chuť, ale to musíte mít opravdu zálusk i na Ukrajinu?

12.8.2016

Pat a Mat

Čtyřicetiny Pata a Mata jsou skvělým výročím těchto nesmrtelných hrdinů práce. Ukázalo se, že neutuchající kreativita, se kterou řeší praktické problémy, je neodolatelná za všech režimů. Pat a Mat byli hvězdami reálného socialismu a zůstali jimi i v globálním kapitalismu. Nejsou to tedy žádní retrohrdinové.

11.8.2016

Naděje ve složitosti

Z toho, že se Turecko sbližuje s Ruskem, vůbec neplyne, že Turecko odejde z NATO, anebo že se EU přestane bavit s Tureckem kvůli tomu, že Turci mluví s Ruskem. Putin a Erdogan urovnávají spor, na kterém více prodělávají, než získávají. Vedlejším efektem je, že ten třetí, který se smál, když se tito dva hádali, bude muset vymýšlet něco nového jak rozdělovat, aby panoval.

10.8.2016

Snění o harmonizaci

Evropská komise má další dobrý nápad, jak řešit nápor migrantů: Harmonizovat azylové právo a výši dávek pro migranty. Kvót by pak nebylo třeba, neboť by polevila přitažlivost Německa, Rakouska, Švédska či Dánska.

9.8.2016

Celník Šlachta

Politici, kterým se podařilo zbavit Roberta Šlachty, jsou teď určitě rádi, že se pro něj našla práce u celníků a že se kauza podezřelé reorganizace policie vytratí z médií. Roberta Šlachtu pak čeká příjemné pátrání po kriminalitě související s drogami anebo zbraněmi, místo nevděčného odhalování politické korupce respektive korupce politiků, paktujících se s mafiány.

8.8.2016

Ochrana Evropy

Evropská unie je zajedno v tom, že je třeba se bránit invazi nepůvodních a invazivních druhů, které způsobují miliardové škody.

6.8.2016

Váženým českým bankéřům

Vážení čeští bankéři, jste fakt pašáci! Jednak jste už dávno přišli na to, že jsou to hlavně bankovní poplatky, co vašim institucím bez námahy zaručí, aby trhaly co do výdělků rok od roku rekordy.

5.8.2016

Karneval jinak

V Riu proslaveném divokým karnevalem začíná sportovní svátek, který jde s taneční veselicí docela pěkně dohromady. Z olympijských her se postupně stala komerčně zajímavá reality show, kombinující sport, cirkus, medicínu a politiku, která si získala pozornost globálního publika.

4.8.2016

Haškova mluvčí

Stylově se před volbami připomíná hejtman Hašek. Nabízí bednu jihomoravského vína tomu, kdo najde lobbistku paní Mrencovou, která za něj pod jménem Proutníková komunikovala s médii. Už by si měl těch beden vína připravit více, neboť paměť mu ochotně oživuje několik novinářů, či bývalá mluvčí jeho hejtmanství paní Kapitančíková.

3.8.2016

Nečitelné Turecko

Zatímco v Evropě a v Americe se už dávno zapomnělo, že v Turecku proběhl pokus svrhnout Erdogana, pro Erdogana a jeho Turky jde o záležitost stále živou a aktuální. Západ řeší, zda už to Erdogan s pronásledováním pučistů nepřehání, zatímco Turci nelibě nesou, že se Západ více strachuje o osud teroristů, než o záchranu turecké demokracie. V každém případě se Západ a Turecko momentálně spíše odcizují, než sbližují.

2.8.2016

Reformovaná policie

Národní centrála boje proti organizovanému zločinu je pro ministra vnitra a pro jeho stranu splněným snem. Nepochybně soudí, že jsou zde nové bezpečnostní hrozby, na které je třeba se soustředit místo rozkrývaní partnerství mezi politiky, byznysmeny a mafiány. Z druhé strany - občanským demokratům musí připadnout krajně nespravedlivé, že demokratům sociálním voliči neměří stejným metrem, soudě alespoň podle setrvale příznivých volebních preferencí ČSSD.

1.8.2016

Přísný prezident

Prezident svěřil národu, že změnil názor na držení zbraní. Pod dojmem terorizmu soudí, že bychom se měli ozbrojovat. Zjevně se tak vymezuje vůči Evropské komisi, která by nás naopak ráda odzbrojila. Miloš Zeman je vůči EU přísný i kvůli neschopnosti čelit migraci, kterou považuje za organizovanou invazi a příčinu terorismu.

30.7.2016

Váženým Policejním Složkám

Vážené Policejní Složky, jste fakt v nezáviděníhodném postavení. No řekněte samy, jak mají mít lidi respekt a důvěru k policii, když tady politici už řadu let předvádějí, že jí nemají ani co by se za nehet vešlo?

29.7.2016

Z herny k počítači

Z výroční zprávy o hazardu mimo jiné plyne, že se patologický hráč přesouvá z heren domů k počítači. A že zatímco heren ubývá, počet hazardních hráčů se za poslední dva roky zdvojnásobil.

28.7.2016

Logická přísnost

Není na škodu uzákonit přísné tresty za financování či podporu terorizmu. Jde o prevenci, neboť nelze vyloučit, že se i u nás někdo zradikalizuje. Důvodem spěchu je ovšem obava Ministerstva spravedlnosti, že bychom kvůli nedostatečné přísnosti mohli být shledáni zemí, které financování terorismu nevadí, což by nám snížilo rating a zkomplikovalo obchodování.

27.7.2016

Čekání na Hillary

Po té co v USA republikáni na sjezdu potvrdili prezidentskou nominaci Donalda Trumpa, chystají se demokraté na svém sjezdu nominovat Hillary Clintonovou. Nominační sjezdy jsou součástí volební agitace, strany se šikují za svými lídry u vědomí, že jiné už mít nebudou. Alespoň ne nyní. U republikánů se delegáti pozastavovali, proč vlastně místo otce nekandiduje jeho dcera Ivanka, a u demokratů cosi podobného nastalo po projevu Michelle Obamové.

26.7.2016

Olympijské peníze

MOV nakonec všechny ruské sportovce z OH nevyloučil. Kdo nemá rád Rusy a myslí si, že bez nich by olympiáda byla super je zklamán, ale rozhodnutí olympijského výboru má logiku. Stejně jako v minulosti si i v Riu spousta sportovců z různých zemí pomůže rafinovaným dopingem a po letech se na to díky pokroku v diagnostice přijde stejně jako v případě olympiád v Pekingu či Londýně. Věřit, že bez Rusů by byl vrcholový sport čistý je naivní.

25.7.2016

Běžní masoví vrazi

Mnichovský masakr má mediálně šťastný konec. Nevraždil prý Islámský stát, ale obyčejný nemocný šílenec. Média informují kolik mrtvých a raněných, ale především se snaží podat příběh korektně, tedy tak, aby se veřejnost nenaštvala na migranty, kteří v tom jsou nevinně. Mrtvých je Němcům samozřejmě líto, ale z obyčejného masového vraha jde přece jenom menší hrůza, než z muslima, vraždícího kvůli tomu, že Alláh je největší.

23.7.2016

Vážené paní ministryni Šlechtové

Vážená paní ministryně Šlechtová, všechno je relativní, že? Jestliže hrozilo, že český stát loni nedočerpá z evropských fondů desítky miliard, pak se dá jistě slavit jako „velký úspěch", že je těch nevyužitých miliard jen necelých sedm.

22.7.2016

Respekt k učitelům

Učitelé dostanou od září přidáno a politici soupeří o to, komu se za to má děkovat. Zda ministru financí, který našel peníze, anebo ministryni školství a premiérovi, kteří ho přemluvili, aby peníze hledal. Férové bude poděkovat všem koaličním partnerům, tedy i těm, kteří upozorňují, že šest procent je málo a s ohledem na budoucnost připomínají problém pedagogického školství.

21.7.2016

Exekutoři na mušce

Exekutoři jsou právem zděšeni, že se na ně střílí. Výkon exekuce není jejich svévolí. Realizují rozhodnutí soudu, který rozhoduje podle zákonů, které oběť exekuce porušila. V naprosté většině případů se člověk, kterého navštíví exekutor, může zlobit pouze na sebe. Jen zcela výjimečně je exekuce nespravedlivá a ani v takovém případě není přiměřené odprásknout exekutora.

20.7.2016

Politika u soudu

U soudu s bývalým premiérem nepůjde o nic osobního. Bude se řešit, zda se Petr Nečas a spol. dopustili politiky, anebo korupce. Žalobci míní, že mezi korupci a politiku nelze vložit rovnítko a že nabízet lukrativní funkce výměnou za složení poslaneckých mandátů je trestný čin. Zajímavé bude, s čím přijde obhajoba.

19.7.2016

Hlavní hygienička

Máme novou hlavní hygieničku. Její uvedení do funkce se sice nestane hlavní zprávou dne, nicméně je pouze otázkou času, kdy Evu Gottwaldovou zviditelní v médiích nějaká smrtící epidemie, virus či zákeřná nemoc. Výběrové řízení, ve kterém zvítězila, určitě konstatovalo její odbornou kvalifikaci a manažerské schopnosti.

18.7.2016

Turecká oslava

Univerzální návod jak vojenským převratem zachránit sekulární demokracii před islamistickým autoritářem sice neexistuje, ale to, co předvedli o víkendu pučisté v Turecku, může do budoucna sloužit jako ideální návod, jak upevnit vládu autoritativního vůdce. Stoupenci Erdogana oslavují v ulicích skvělou záminku vymýtit veškerou opozici a zavést pořádek islámského střihu.

16.7.2016

Pod koly teroru

Je stále zřetelnější, že zatímco teroristé pokaždé vymyslí nějaký nový způsob, jak šířit strach, bolest a smrt, reakce na teror je setrvale stejná. Zločinci jsou podezřele kreativnější, než jejich oběti. Nejspíš proto, že oběť v sobě nemá nenávist teroristy a nechce zareagovat špatně. A pak - zatímco teroristé chtějí liberální západní společnost zničit, neboť ji nenávidí, oběti se snaží společnost v její komplikované svobodné mnohotvárnosti zachovat.

15.7.2016

Změna v BIS

To, že se mění vedení BIS, nejspíše nesouvisí s reformou policie. Kdyby tomu tak ale bylo, stejně bychom se to nedověděli, protože by to bylo tajné. Všechno, co víme o špionech, máme z druhé ruky, nejčastěji ze špionážních filmů. Zda jsou ale špioni ve skutečnosti tak šikovní, chytří a svalnatí jako herci, kteří je hrají, si nemůžeme ověřit. Dost možná budou kvůli utajení tak nenápadní, že by roli ve špionážním filmu nikdy nedostali.

14.7.2016

Britská premiérka

Británie získává v osobě Theresy Mayové vhodnou premiérku pro vyjednání odchodu z EU. Patřila mezi stoupence setrvání v unii, takže v Evropě nemá nepřátele. Současně ale sdílela řadu výhrad stoupenců Brexitu, takže bude přijatelná i doma. Vyjednávat bude prý tvrdě, ale nebude v tom nic osobního. Zatím víme, že nemá naspěch, což je dobře, neboť tento rozvod je důležitý precedens, který by měl pokud možno proběhnout bez emocí.

13.7.2016

Roste zaměstnanost

Je-li u nás míra nezaměstnanosti 5,2%, znamená to, že míra zaměstnanosti činí 94,8%. Je zajímavé, že se počítají lidé bez práce, místo toho, aby šla řeč o těch, kteří pracují. Nikde v Evropě momentálně nepracuje větší procento lidí než u nás. Částečně to bude tím, že je práce dost, že nechybí. Ale rovněž jde o to, že u nás pracovat chceme, jsme zvyklí pracovat a jsme ochotni dělat i práci těžkou či špatně placenou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies