Akce se uskuteční v úterý 26. června ve 13 hodin dopoledne v sídle firmy v domě 5. května u vlakového nádraží.V současné době je tento projekt v Kraji Vysočina zcela ojedinělý.Semitam založila a vede Martina Kadlecová. S prací s lidmi sociálně vyloučenými a handicapovanými má bohaté zkušenosti. Starala se o mentálně postižené, deset let působila v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Právě mezi bývalými vězeňkyněmi má firma nejvíc klientů.

Právě jistota zaměstnání a finančního příjmu je podle Kadlecové někdy důležitou podmínkou pro to, zda se bývalý vězeň vrátí za mříže, či nikoliv.  A nejde jen o vězně.

„Jestli člověk, který odejde z vězení, nedostane práci,  je jen otázka času, kdy se vrátí k nelegálnímu způsobu obživy. Navíc se obávám, že s ohledem na současnou těžkou ekonomickou situaci se budou do vězení dostávat i lidé, patřící dosud mezi takzvaně slušné, které tam doženou nesplacené dluhy a zlá finanční situace," povzdechne si Kadlecová.

Firma Semitam existuje už od podzimu loňského roku, víc než půl roku se snaží prošlapat cestičku mezi zákazníky i klienty patřícími  do kategorie sociálně vyloučených i zdravotně handicapovaných. Firma začínala s pěti lidmi. Nabízela pouze úklidovou činnost. Pomohl grant z Evropského sociálního fondu. Díky podpoře projektu nazvaného Sociální podnikání, cesta k odpovědnosti a solidaritě firma rozšířila počet zaměstnanců i nabídku pracovní činnosti.  Tradičně problém je najít zaměstnání pro Romy, což konečně odráží celou náladu ve společnosti.