Turistické informační centrum v Třešti bylo ve středu kolem půl deváté ráno potemnělé. Na dveřích visela cedulka, která hlásala, že je z technických důvodů zavřeno. Ráno se totiž lidé z Třeště budili do tmy, ve městě nešel proud. Podobně tomu bylo například i ve Vílanci.

Zaměstnanci městského úřadu v Třešti proto zůstali ráno doma. „Tajemník městského úřadu rozhodl, že po dobu výpadku proudu zůstaneme doma. Nyní už jsme ale všichni zase v práci. Kolem desáté hodiny totiž byly dodávky elektrické energie opět obnoveny," potvrdila Michaela Marešová z třešťského kulturního odboru. „Podle vyjádření z E.ONu jsme zdaleka nebyli jediní," dodala Marešová.

Vladimír Vácha, mluvčí E.ONu, potvrdil, že se situace v Kraji Vysočina v noci z úterý na středu zkomplikovala. „Nejhorší byla situace v okresech Žďár nad Sázavou, Třebíč, Jihlava a Nové Město na Moravě. Evidovali jsme asi šedesát poruch linek vysokého napětí," přiblížil situaci Vácha.

Technici energetické společnosti se během středečního dne snažili zprovoznit maximální počet domácností. „Řádově bylo bez elektrické energie tisíce domácností na Vysočině. Doufáme, že se do středečního večera podaří zprovoznit maximální počet linek a bez proudu zůstanou pouze jedinci," doufal ve středu odpoledne mluvčí. Předpověď počasí na další dny vypadala přece jen optimističtěji. „Z námrazových stanic je patrné zlepšení, takže jsme mírně optimističtí," dodal Vácha.

Poruchy na elektrickém vedení způsobily pády stromů a silná námraza. Hasiči ve středu během dopoledních hodin vyjížděli bezmála k pěti desítkám událostí po celé Vysočině. „I nadále pokračovalo odklízení stromů a větví z komunikací, a to hlavně na Třebíčsku, Jihlavsku a Žďársku. Počet zásahů v souvislosti s počasím se ve středu kolem poledne pohyboval na čísle 190 a od pondělního rána zasahovali hasiči už bezmála u osmi stovek událostí," uvedla Petra Musilová, mluvčí krajského velitelství hasičů.

Na některých komunikacích Vysočiny museli hasiči zasahovat opakovaně. Počet výjezdů v kraji během dne neklesal. Jednotky zasahovaly například na Jihlavsku u Otína, kde provoz komplikoval spadlý strom, a u Hojkova. Na Třebíčsku vyjížděli k událostem u Radonína a Rapotic, na Pelhřimovsku u Jankova a na Žďársku mimo jiné také u Sirákova nebo Nového Města na Moravě.