VYBERTE SI REGION

Žďárští po letech schválili nový územní plán

Žďár nad Sázavou - Novým územním plánem po zhruba šesti letech příprav v současné době disponuje Žďár nad Sázavou. „Je schválen a bude vyvěšen. Nový plán řeší potřeby města z hlediska průmyslové výroby, to znamená, že definuje nové plochy pro tuto výrobu, zpřesňuje další výstavbu, především v lokalitě Klafar, bytovou a individuální, a nějakým způsobem se dotýká i úpravy dopravního skeletu města," popsal hlavní změny starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.

23.9.2016
SDÍLEJ:

Žďár nad Sázavou.Foto: archiv

S dopravou souvisí například také dlouhodobě diskutované garáže mezi čtvrtí Vodojem a průmyslovkou, kde se hovořilo o možnosti propojení s ulicí Novoměstská, tudíž se majitelé garáží obávali, že o ně tímto záměrem přijdou.

„Nový územní plán vyšel vstříc majitelům garáží a zúžil se koridor předpokládané případné komunikace mezi Vodojemem a průmyslovkou tak, aby to, pokud se někdy v budoucnu město rozhodne stavbu realizovat, omezilo co nejméně majitelů nemovitostí v tom území," sdělil starosta.

Díky novému územnímu plánu bude rovněž moci připravovat další místa pro rozvoj podnikání, což starý územní plán, platící od roku 2003, v tomto ohledu neumožňoval. Zejména v souvislosti s nabídkou pozemků investorům, kteří by rádi podnikali v navazující průmyslové zóně.

„Jsme velice rádi, že se po nějakých pěti či šesti letech uzavřelo to první kolo a územní plán byl v zastupitelstvu schválen," poznamenal žďárský místostarosta Josef Klement.

Letité projednávání územního plánu spojené s postupným vypořádáním námitek dotčených osob, má za následek, že plán nemůže být stoprocentně vyhovující. „Už dnes se objevuje řada dalších problémů, které se do územního plánu vtělit nepodařilo, neděláme si iluze. Proto budeme chtít připravovat změnu plánu na podkladě koncepčních materiálů," vyjádřil se starosta.

„To znamená, že budeme chystat generel dopravy ve městě a budeme se zabývat některými územími z pohledu územních studií, abychom věděli, jaké jsou možnosti jednotlivých míst. Předpokládám, že změna by se dala naplánovat během dvou až tří let," doplnil Navrátil.

Nový územní plán Žďáru a jeho místních částí se začal projednávat v roce 2011, v roce 2013, 2014 a 2016 se uskutečnila veřejná projednávání, kde mohli lidé vznášet připomínky a námitky k navrženému řešení, s nimiž se poté bylo nutné vypořádat.

Autor: Lenka Mašová

23.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Seehofer: Nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace

Mnichov/Berlín – Vývoj mi dal za pravdu, nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace, je přesvědčen bavorský premiér a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer. Spolková vláda už uprchlickou politiku zásadně změnila, řekl také v dnešním projevu k bavorským poslancům.

Klienti druhého pilíře penzí mají sdělit, jak naložit s jejich penězi

Praha – Zhruba čtvrtina z 85.000 klientů penzijních společností, kteří se v minulosti rozhodli vstoupit do rušeného druhého pilíře, ještě neinformovala svou penzijní společnost, jak má s jejich uspořenými penězi naložit, informovalo ministerstvo financí, podle kterého tak mají učinit do konce září.

Spojené státy hrozí, že kvůli Halabu přeruší veškeré kontakty s Ruskem

Washington – Spojené státy přeruší veškeré kontakty s Ruskem, pokud neskončí bombardování severosyrského města Halab, jež mají podle Washingtonu na svědomí syrské a ruské síly. V telefonickém rozhovoru s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem to dnes řekl jeho americký protějšek John Kerry. Boje na severu Sýrie se v posledních dnech zintenzivnily, situací se zabývá i Rada bezpečnosti OSN.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies