VYBERTE SI REGION

Královéhradecký kraj

Prusové i Rakušané opět táhnou na Hradec

Královéhradecko /FOTO/ - Pětačtyřicet vojáků v pruských i rakouských dobových uniformách se po 150 letech vydalo z České Skalice vstříc pevnostnímu městu na soutoku Labe a Orlice, kde se ve stejný čas a na stejném místě, jen o půl druhého století později, opět střetnou.

Penta o koupi vrchlabské nemocnice jedná, ale podpis smlouvy nepotvrdila

Vrchlabí - O prodeji Česko-německé horské nemocnice Krkonoše se mluví dlouho. A dlouho se mluví i o tom, že už je podpis smlouvy na spadnutí. „Do konce měsíce se to uzavře," věřil jednatel nemocnice Jaroslav Fiala v květnu. „Ještě se tak nestalo, snad do konce tohoto týdne," zněla odpověď na začátku června.

Hořičtí mají na gothardském hřbitově nový pomník. Připomíná bitvu u Chlumu

Hořice – Brzy uplyne 150 let od rozhodující bitvy prusko-rakouské války, k níž došlo 3. července 1866 nedaleko Hradce Králové, která bývá nazývána bitvou u Chlumu či u Sadové.

Oloupil seniorku a divil se: Na starý kolena jsem se zbláznil

Hradec Králové - Osm a půl roku stráví ve vězení recidivista Mikuláš Bílý. Byl odsouzen za loupež, je to jeho třiadvacátý trest v životě.

Školy se přes léto převléknou do nového kabátu

Hradec Králové - Mylná by byla představa, že školy během letních prázdnin osiří. Na celou řadu z nich se vrhnou řemeslníci.

Opravu kostela zahájí již letos

Bartošovice v O. h. – Chátrající kostely se konečně dočkají své obměny. Jedná se o svatostánek svaté Máří Magdalény v Bartošovicích a kostel svatého Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici.

Zlatá stuha letos patří Rudníku

Rudník - Vesnicí roku  Královéhradeckého kraje se stala obec z Trutnovska. Rudník získal milion korun a postupuje do celostátního kola.

Šrámkova Sobotka vstupuje do šedesátého ročníku

Sobotka – Je to už spousty let, kdy se básník a spisovatel Fráňa Šrámek procházel ulicemi Sobotky a možná se mu v hlavě rodily verše jeho básnické sbírky Splav. Trápím se, trápím, myslím si, kde bych tě nejraděj potkal. Ulice střídám, parky a nábřeží, bojím se krásných lží…

Divadelní festival přilákal do Hradce stovky představení a tisíce lidí

Hradec Králové - V Hradci Králové skončil desetidenní maraton dvaadvacátého ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

Bílá stuha poputuje 
do Podbřezí

Podbřezí – Do letošního ročníku Vesnice roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 32 účastníků.

Nosorožčí samička Eliška už se aklimatizuje před vypuštěním do volné přírody

Dvůr Králové/Mkomazi - Tříletá nosorožčí samička Eliška z královédvorské zoo byla v pondělí v pořádku dopravena do speciální rezervace v Tanzanii.

Podřízenému říkal Zdenička. Byl pán, on pes

Hradec Králové - Byli kamarádi, poté obchodní partneři. Dnes je jeden z nich stižen traumatem a druhý obžalován, 
že mu ho despotickým chováním způsobil. Vzal ho sebou na dovolenou do Chorvatska. To by nebylo nic divného. Byli přece kamarádi a také obchodní partneři. Jenže v prázdninové zemi se nekonala žádná idylka. Tedy pro jednoho z nich.

Cesta do města se prodlouží

Hronov - Pár stovek metrů navíc nyní nachodí obyvatelé hronovské čtvrti Příčnice, kteří využívají k cestě do města schodiště vedoucí okolo sokolovny, což je nejkratší pěší spojnice mezi touto čtvrtí a městem.

ARO jičínské nemocnice na lopatkách? Lékaři dali výpověď!

Jičín – Odcházející ředitel Oblastní nemocnice Jičín Tomáš Jedlička odvolal z funkce primáře anesteziologicko – resuscitačního oddělení Tomáše Mlčocha. Jeho rozhodnutí vyvolalo bouřlivou reakci, za svého primáře se postavili všichni lékaři z oddělení, kteří podali výpověď.

Otázka dne: Kdo bude šéfovat Hrádku u Nechanic?

Hrádek u Nechanic - Bezmála půl roku hledají památkáři nového kastelána zámku Hrádek u Nechanic. Kdo v pátek nahradí dosavadního dlouholetého správce, však stále není jasné.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.