Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brána hor opět ožije slavnostmi. Pivo poteče proudem

Vrchlabí - Pořadatelé Krkonošských pivních slavností slibují šestnáct hodin zábavy.

8.8.2013 1
SDÍLEJ:

Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí, srpen 2012Foto: DENÍK/Jana Mudrová

Úderem desáté hodiny se v sobotu již po šestnácté roztočí na Náměstí TGM desítky píp, aby zahnaly žízeň návštěvníků Krkonošských pivních slavností.

Pro malé i velké bude připraven celodenní program plný zábavy a dobrého jídla, který se protáhne hluboko za sobotní půlnoc. Jeho hlavním klenotem bude koncert vrchlabské rodačky Anny K. s její kapelou.

„Jdeme do finále a přípravy finišují. Chceme navázat na vydařené minulé ročníky a věříme, že se akce stane opět velkým setkáním sousedů nejen z Vrchlabí a okolí. Máme připraveno šestnáct hodin zábavy, ze kterých si vybere určitě každý," říká Petr Ticháček z pořadatelské agentury Steam production. Upozorňuje, že Krkonošské pivní slavnosti nejsou jen o pití piva. „Tuto pověru chceme jednou provždy vyvrátit. Snažíme se více zaměřit na původní filozofii projektu, tedy že jde především o příjemné setkání lidí z Vrchlabí a okolí, kde si všichni včetně dětí přijdou na své. Připravili jsme velký dětský park na přilehlém travnatém prostoru vedle náměstí, kde si budou děti moci užít různé sportovní a zábavné aktivity nebo atrakce," dodává Petr Ticháček.

Na pódiu na náměstí se vystřídá desítka kapel v čele s Annou. K., která se tak po šesti letech vrací na rodnou horskou půdu. Dalším žhavým želízkem bude rozšafná skupina Děda Mládek Illegal Band s trumpetistou Karlem Pičmanem, který je také hrdým Vrchlabákem. Nebude chybět kapela Vaťák, nejlepší revival české ikony Kabát, syn nedávno zesnulého bubeníka legendární kapely Olympic Milan Peroutka s bandem, nebo třeba příjemnou atmosféru po obědě osvěží country v podaní novopacké skupiny Trosky.

Vrchlabí ovládnou v sobotu 10. srpna již pošestnácté Krkonošské pivní slavnosti

Zpěvačka Anna K., rozverní Děda Mládek Illegal Band, desítka regionálních pivovarů, jídlo a pamlsky všech druhů a bohaté vyžití pro velké i malé. Tato a další lákadla nabídnou Krkonošské pivní slavnosti, které na vrchlabském náměstí vypuknou v sobotu 10. srpna.

Přijde i Krakonoš

Celodenní maratón zábavy a dobrého jídla a pití započne úderem desáté hodiny dopoledne. Zahájení bude tradičně stylové, nebude u něho chybět starosta města ani vládce hor Krakonoš. „Připijeme si na to, že jsme se tu zase po roce sešli a na zdárný průběh celé akce. A pak už to spustíme, pro návštěvníky máme připraveno šestnáct hodin hudby a skvělé zábavy," říká Petr Ticháček z pořadatelské agentury Steam production.

Pohled do programu slavností, které se letos ve Vrchlabí uskuteční již pošestnácté, mu dává za pravdu. Během dne se na pódiu vystřídá desítka stylově rozmanitých kapel. Návštěvníci se mohou těšit na populární zpěvačku Annu K., kapelu Děda Mládek Illegal Band, syna zesnulého bubeníka legendární kapely Olympic Milana Peroutku s bandem, mladou skupinu, která dobývá hitparády Mother´s Angels či revivalovou partu Vaťák, která do davu naservíruje skladby tuzemské rockové legendy Kabát. Z lokálních kapel se pódiu představí vrchlabští Lucky Loosers nebo příjemné coutry po obědě v podání novopacké kapely Trosky. Jako poslední se představí partička Čvajmajs ze Dvora Králové nad Labem, která venkovní produkci ukončí v pravém zábavním stylu. A to není všechno. „Ti, kteří ještě budou mít sílu, se pak mohou přemístit do klubu Zakopanej pes, kde bude do časných ranních hodin probíhat afterparty," doplňuje Petr Ticháček.

I pivní referendum

V průběhu celého dne se uskuteční i řada pivních soutěží o ceny, tradiční pivní referendum nebo se představí i místní populární Taneční studio Oliver. Pořadatelé ale nezapomněli ani na nejmladší návštěvníky. Pro ně bude k dispozici dětský park obsahující skákací hrad, obří Člověče, nezlob se, tvořivé dílny, možnost malovat na obličej nebo vyzkoušet si střelbu z praku. „Tato akce je pro všechny. Maminky a tatínkové se potkají se známými a děti mohou mezitím dovádět nebo si zkoušet své dovednosti. Jednou sem možná přivedou i své děti," přemítá o budoucnosti Petr Ticháček.

O vyschlá hrdla a prázdné žaludky návštěvníků se postará desítka pivovarů, Krakonošova kavárna s borůvkovými koláči a velké množství stánků, které budou nabízet tradiční sejkory, kyselo, ale i maso všech druhů.

Letošní léto již ukázalo jak je nevyzpytatelné. V případě deště proto budou mít pořadatelé opět připraveny velkokapacitní stany, kde se budou moci návštěvníci v případu deště schovat. Krkonošské pivní slavnosti se i letos konají za finanční podpory města Vrchlabí.

Vstupné je rozlišné

Vstupné bude odvislé na čase, kdy návštěvníci přijdou. Pokud to stihnou do 14 hodin, zaplatí 50 korun. Poté už se však vstupné zdvojnásobí. Děti do 130 cm mají vstup zdarma. Pořadatelé opět věří v hojnou účast. „Přijďte pobejt, rozhodně nebudete litovat," uzavírá Petr Ticháček z pořadatelské agentury Steam production.

Program Krkonošských pivních slavností

10.00 ZAHÁJENÍ SLAVNOSTÍ starostou města Janem Sobotkou
10.10 BIG BAND ZUŠ Vrchlabí
12.00 TROSKY – po obědě příjemné country z Nové Paky
14.00 JOYRIDE – Jirka Kavan a kluci z Vrchlabí za aparátem jako za mlada…
15.00 MILAN PEROUTKA A BAND – syn zesnulého bubeníka legendární kapely Olympic
16.00 LUCKY LOSERS – rocková úderka z Vrchlabí
17.30 MOTHER´S ANGELS – skočná nálož z metropole okupující hitparády
19.00 VAŤÁK - nejlepší Kabát revival v republice
20.30 ANNA K s kapelou - rodačka z Vrchlabí po pauze na domácí hroudě
22.00 DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND – největší rozšafné hity Ivana Mládka v divokém provedení
23.30 ČVAJMAJS – ta pravá zábavná tečka nakonec ze Dvora Králové

Pivní slavnosti v bráně nejvyšších českých hor nejsou jen o pití piva

Tradiční společenský svátek ve Vrchlabí i letos nabízí bohatý kulturní program. „Snažíme se více zaměřit na původní filozofii projektu, tedy že se jedná především o příjemné setkání lidí z Vrchlabí a okolí, kde si všichni, včetně dětí, přijdou na své," říkají Petr Ticháček a Kateřina Pelcová z pořadatelské agentury Steam production. Petrovi jsme ještě před zahájením slavností položili několik otázek.

Krkonošské pivní slavnosti se budou letos konat již pošestnácté? V čem se budou lišit od předchozích ročníků, aby to nebyl „jen" další ročník úspěšné akce?
Protože si stále mnoho lidí myslí, že Krkonošské pivní slavnosti jsou pouze o vydatném popíjení piva, chceme tuto „pověru" jednou pro vždy vyvrátit. Snažíme se více zaměřit na původní filozofii projektu, tedy že se jedná především o příjemné setkání lidí z Vrchlabí a okolí, kde si všichni, včetně dětí, přijdou na své. Připravili jsme proto velký dětský park na přilehlém travnatém prostoru vedle náměstí, kde si budou děti moci užít různé sportovní a zábavné aktivity nebo atrakce. Samozřejmostí zůstává prezentace menších pivovarů a jejich pivní chlouby. Zajímavostí bude připomenutí 480 výročí Vrchlabí, jak jsme zjistili, není to tak zcela pravdivý údaj, ale to vše nám osvětlí fundovaný historik s panem starostou. Na náměstí zatančí i Taneční studio Oliver a také se tu například mihnou vrchlabští historici.

Jaká jsou největší lákadla letošního programu?
Je nám ctí, že se po letech na svou rodnou hroudu vrací zpěvačka Anna K., která v Krkonoších strávila dětství a se svou kapelou představí své největší hity i nové písně. Velmi si jí vážíme pro její boj se zákeřnou rakovinou, kterou hrdinsky porazila a díky své zkušenosti výrazně podporuje prevenci této nemoci. Dalším žhavým želízkem bude rozšafná skupina Děda Mládek Illegal Band, s trumpetistou Karlem Pičmanem, který je také hrdým Vrchlabákem. Nebude chybět kapela Vaťák, nejlepší revival české ikony Kabát, syn nedávno zesnulého bubeníka legendární kapely Olympic Milan Peroutka s bandem, nebo třeba příjemnou atmosféru po obědě osvěží country v podání novopacké skupiny Trosky. Ale bude toho samozřejmě mnohem více, stačí se podívat do programu.

V kolik vše vypukne a jaká bude „road map" celého dne?
Celá akce začíná úderem desáté hodiny, kdy na náměstí již tradičně celou akci zahájí starosta Vrchlabí Jan Sobotka s pánem hor Krakonošem a poté to odstartuje Big Band ZUŠ Vrchlabí. A protože je toho opravdu hodně, přesný harmonogram najdete na stránkách.

Dospělí přijdou ochutnat především pivo. S čím jste mysleli na ty nejmenší?
Jak už jsme říkali, Krkonošské pivní slavnosti nejsou pouze o pití piva, ale o příjemném setkání kamarádů, rodin s dětmi a proto myslíme i na ratolesti. V přilehlém parku vedle pódia vznikne velká zábavná aréna, kde se budou moci děti dosyta vyřádit. Připraveny budou skákací hrady, trampolíny, sportovní aktivity, řemeslný jarmark, zábavné atrakce, cukrová vata, zmrzlina a další výživné vyžití.

I letos se za vstup na pivní slavnosti bude platit vstupné. Proč se bez něj zatím neobejdete?
Bohužel, celá akce je velmi drahá. Můžeme prozradit, že se výdaje pohybují okolo půl milionu korun, a i když nás město Vrchlabí finančně podporuje, nejsme schopni tuto částku vykrýt ze sponzorů a pivovarů. A protože chceme udržet kvalitu programu a vůbec celé akce, jedinou možností zůstává vstupné. Ale i tak jsme chtěli všem vyjít vstříc, proto je letos rozdělené do dvou částí. Když návštěvníci přijdou do 14 hodin, zaplatí pouze padesát korun. Kdo se opozdí, zaplatí dvojnásobek. Myslíme si, že je to stále vzhledem k programu symbolická částka.

Chtěli byste něco vzkázat návštěvníkům celé akce?
Budeme se opakovat, ale Krkonošské pivní slavnosti jsou symbolem příjemného setkání s přáteli, rodin s dětmi, a byli bychom rádi, kdyby to tak zůstalo i do budoucna, a v sobotu 10. srpna se přišlo bavit do nejvíce lidí!

Jana Mudrová, Jiří Štefek

 

Autor: Redakce

8.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve vlaku, který jel večer 22. září z Brna směrem na Blansko, se stala vražda.
AKTUALIZOVÁNO
10 4

Střelba ve vlaku: policisté zadrželi podezřelého z vraždy, má to být narkoman

Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnech armády na pražské Letné 23. září se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Zraněni jsou tři diváci a výsadkář. Na snímku místo nehody.
2 4

Stropnický: Seskoky výsadkářů byly po neštěstí na Letné zrušeny

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Střelba ve vlaku do Adamova: Spolucestující zabil známého, trať hodiny stála

/FOTOGALERIE/ Kolaps cestujícího a zastavení vlaku. Houfy policistů, výslechy svědků. Tak vypadala jízda pátečního vlaku z Brna do Adamova, který se na cestu vydal po desáté večerní. Jeho jízda skončila v Bílovicích nad Svitavou nedaleko za Brnem. Kolabující cestující byl totiž zastřelen.

Kobyla spadla do díry u bazénu. Před utonutím ji zachránili hasiči a jeřáb

/FOTOGALERIE/ V technické šachtě bazénu se zaklínil kůň v Lelekovicích na Brněnsku. V neděli ráno našel majitel kobylu uvězněnou v šachtě s otvorem o průměru zhruba metr a půl. V následujících minutách nastalo drama, prostor se totiž začal plnit vodou z přilehlého bazénu, podle hasičů patrně kvůli poškozenému potrubí.

Německé kroje nebo prezident ve frontě. Uživatelé se baví německými volbami

Německé volby vrcholí. Za velkého zájmu odvolila i německá kancléřka Angela Merkelová. Na místě na ni čekaly desítky novinářů. Na mnoha místech se tvořily fronty. Tu si kvůli velkému zájmu musel vystát i současný prezident Frank-Waltere Steinmeier. Ještě větší pozornost však vzbudili někteří občané, již přišli volit v krojích.

V Mexiku udeřilo další zemětřesení. Mělo sílu 5,9 stupňů

Mexiko prožívá opravdu velmi krušné časy. V rozmezí několika hodin jej zasáhlo další zemětřesení. Tentokrát o síle 5,9 stupňů Richterovy škály. Úřady zatím nezveřejnily informace o případných škodách či obětech. Země se přitom stále vzpamatovává z úterních otřesů, které připravilo o život 310 lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení