Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Honička s řidičem kradeného bavoráku, opět drobné krádeže a opilci

Jičínsko - Uplynulý víkend byl na Jičínsku z pohledu policistů nabitý událostmi. Nejvíce práce měli muži zákona s výtržníky, kteří rušili noční klid, se zloději, kteří kradli, co se dalo a nakonec i s řidičem, který svojí nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

5.11.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Řeč je o neznámém řidiči vozidla BMW, který se v pátek 2. listopadu ráno řítil dvousetkilometrovou rychlostí od Mladé Boleslavi na Jičín. V Sobotce se snažil v ulicích ztratit policejní hlídce, která ho pronásledovala. V Zahradní ulici nedal na křižovatce přednost osobnímu vozidlu Škoda Felicia, se kterým se střetl. Poté ještě narazil do obrubníku a plotu. Ani to řidiče nezastavilo a pokračoval dál do ulice Jarmily Glazarové, kde najel na chodník, kde zůstal stát.

Z vozu rychle utekl a hlídce se ztratil v zástavbě rodinných domků. Krátce po deváté hodině ranní upozornil na muže majitel jednoho z rodinných domků, který ho našel na své zahradě. I přes veškerou snahu kriminalistů se nakonec muži podařilo ze zahrady utéct. Do pátrání po něm se zapojili i místní občané, kteří měli v případě jeho výskytu vyrozumět policii na lince 158. Muž ale jakoby se do země propadl. Policisté následně zjistili, proč před hlídkou ujížděl. BMW bylo totiž kradené. Na jaře letošního roku zmizelo z bazaru v Jičíně. Muž, po kterém policisté nadále pátrají, byl ve věku kolem 35 let, asi 190 cm vysoký a měl tmavé na krátko střižené vlasy.

O tom, že příležitost dělá zloděje, se přesvědčila mladá žena v Jičíně. Krátce před osmou hodinou ranní doprovázela svého syna do školy, kde si na parapet odložila svoji peněženku. Když si ji chtěla po necelé minutě vzít, už ji nenašla. Spolu s ní žena přišla o osobní doklady, hotovost a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 6.500 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Jako gentleman se zrovna nechoval muž v Jičíně, který v jedné z restaurací udeřil pěstí do obličeje svoji manželku. Jeho jednání se nelíbilo jednomu z hostů, který se ženy zastal. To útočníka natolik rozběsnilo, že mu roztrhl triko. Případ šetří jičínští policisté jako přečin výtržnictví, za což muži hrozí až dva roky vězení.

Po jedenácté hodině dopolední si stěžoval jeden z řidičů na pomalu jedoucí vozidlo, které u Konecchlumí brzdilo provoz. Jednalo se o traktor, jehož řidič jel údajně schválně pomalu. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde traktoristu nezastihla. Že by na to přece jen šlápl?

V odpoledních hodinách se obrátila na policii mladá žena z Nové Paky s tím, že ji fyzicky napadl druh. Důvod, proč svoji družku napadl, je pro mnohé nepochopitelný. Žena ho údajně pozdě vzbudila, což ho natolik rozčílilo, že ji udeřil pěstí do nosu, až se jí zpustila krev. Napadená žena nakonec hlídce sdělila, že si ještě vše rozmyslí a v případě, že bude chtít věc řešit, dostaví se na oddělení, což do současné doby neučinila.

Po osmnácté hodině vyjeli policisté do restaurace v Markvarticích, kde měl podnapilý host převracet stoly. Hlídka na místě muži domluvila a vysvětlila, jak se má v restauraci chovat.

Krátce před devatenáctou hodinou zaútočil v malé obci na Jičínsku sedmnáctiletý mladík na svého nevlastního otce, kterého několikrát udeřil pěstí do obličeje. Proč k útoku došlo, zjišťují jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Ve večerních hodinách kontrolovali hořičtí policisté osobní vozidlo Mazda 626, které řídil devětadvacetiletý muž. Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla negativní. Vzhledem k tomu, že se muž choval velmi podivně, následoval test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který už byl pozitivní. Řidiče teď čeká správní řízení, kde musí počítat s vysokou pokutou a zákazem řízení všech motorových vozidel.

V pozdních nočních hodinách řádil v Lázních Bělohradě opilý mladík, který měl na autobusovém nádraží bouchat na novinový stánek. Hlídka, která vyjela na místo, zastihla nedaleko stánku osmnáctiletého mladíka, který tvrdil, že nic neudělal. Vzhledem k tomu, že k poškození stánku nedošlo, postačila v tomto případě ze strany policistů domluva.

V sobotu 3. listopadu ráno řádil v Hořicích neznámý vandal, který v Karlově ulici poškodil plastový kontejner. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

Nad ránem úřadoval na jedné z diskoték v Jičíně neznámý zloděj, který využil nepozornosti dvacetileté slečny a v nestřeženém okamžiku jí odcizil kabelku, ve které měla mobilní telefon IPHONE v hodnotě 13 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Neuvěřitelný případ krádeže šetří jičínští policisté. Jedná se o krádež dětského odrážedla červené barvy v hodnotě 300 korun, které neznámý pachatel odcizil z volně přístupné chodby v budově městské knihovny. Pachateli za přestupek proti majetku hrozí ve správním řízení několikasetkorunová pokuta.

Po poledni kontrolovala policejní hlídka v Konecchlumí osobní vozidlo Ford Transit, které řídil třiatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,32 promile alkoholu, a tak nejen že mu policisté zakázali další jízdu, ale navíc se musel rozloučit se svým řidičským průkazem. Za jízdu v opilosti ho čeká ve správním řízení několikatisícová pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

Kopidlenští policisté pátrají po třech mladících, kteří se nejdříve opili v jedné z restaurací v Libáni a poté si před odchodem domů vzali ve výčepu lahev červeného vína, několik piv a lahev šampaňského. S placením útraty ve výši 276 korun si ale hlavu nelámali a bez zaplacení odešli. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Přemíra vypitého alkoholu zřejmě sehrála důležitou roli v příběhu, který se odehrál v Hořicích. Hlavním hrdinou se stal čtyřicetiletý muž, který během večera zavítal do několika restaurací, kde popíjel pivo a další alkohol. Nakonec navštívil jeden z barů na náměstí, ze kterého odcházel jako poslední host. Po půl hodině si uvědomil, že v baru zapomněl peněženku. Rozhodl se, že se pro ni vrátí. Vzhledem k tomu, že již bylo zavřeno, rozbil vstupní dveře a vešel dovnitř. Peněženku pochopitelně nenašel. Navíc ho na místě překvapila hlídka městských strážníků, která s ním počkala až do příjezdu hořických policistů. Muž, který měl v dechu téměř 2 promile alkoholu, je podezřelý ze spáchání výtržnictví, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Neděle 4. listopadu byla z celého víkendu nejklidnější.
Po poledni se obrátil na linku 158 muž s tím, že na obchvatu Hořic zřejmě potkal muže, po kterém je vyhlášeno celostátní pátrání. Na základě této informace vyjeli na místo hořičtí policisté, kteří zde zkontrolovali celostátně hledaného dvaapadesátiletého muže z Mostecka. Jednalo se o tzv. fantóma hotelů, který neplatil za ubytování. Takto se zadarmo vyspal ve Vysokém Mýtě, v Jičíně, v Poděbradech, v Praze a na dalších místech. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu podvodu, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Smutné dopoledne měla majitelka křížence německého ovčáka, který se jí po sedmnácté hodině zaběhl v Prachovských skalách. Pes slyšící na jméno Ajka měl na sobě oranžové kšíry. V případě jeho výskytu, prosím informujte policii na lince 158.

V podvečerních hodinách natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích neznámý řidič do tmavě modrého vozidla 57 litrů motorové nafty v hodnotě 2 tisíce korun a poté bez zaplacení ujel. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V pozdních nočních hodinách vyjeli hořičtí policisté do Rohoznice, kde se neznámý pachatel vloupal do rekreačního domku. Dovnitř se dostal oknem, které rozbil, a poté v obývacím pokoji odcizil pánské náramkové hodinky v hodnotě 2.500 korun. Pachateli za přečin krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení. 

Autor: Redakce

5.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Caster Semenyaová.
10

Žena s výhodou. Svět řeší případ Semenyaová

Torpédoborec John S McCain
2 4

Americký torpédoborec se srazil s ropným tankerem. Deset námořníků se pohřešuje

AUTOMIX.CZ

10 nejspolehlivějších ojetých SUV po konci záruky. Na vrcholu jsou Japonci

Existuje spousta zajímavých statistik, které vám mohou pomoci při koupi ojetého auta. Kategorie SUV je stále populárnější, a proto není od věci kouknout na spolehlivost těchto vozů, jakmile jim skončí tovární záruka.

Žilní roztok může být škodlivý. Musí zmizet z nemocnic

Léta proudily žilami českých pacientů, u nichž měli lékaři podezření na roztroušenou sklerózu nebo onemocnění jater. Nyní musejí kontrastní látky z nemocnic zmizet. Alespoň ty, které obsahují jedovaté gadolinium. Evropská léková agentura totiž zveřejnila výsledky studií, podle kterých mohou lidem tyto injekční roztoky škodit.

„Opevnění“ Hradu s novým prezidentem padne

/INFOGRAFIKA/ Přesně před rokem se u vstupu na Pražský hrad objevily dva bezpečnostní rámy. Nedávný teror v Barceloně opět otevřel otázku jsou kontroly ve prospěch zvýšení bezpečnosti návštěvníků, nebo je tomu spíše naopak?

Trpké výročí. Připomínáme si 49 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy

Výročí 49 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa si dnes lidé připomenou na několika místech České republiky. Oběti okupace lidé uctí tradičně před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě. Pietní akce se uskuteční také v Brně, v Liberci nebo na pražském Václavském náměstí u sochy sv. Václava, kde budou předčítána jména obětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení