Hrnec smíchu se tentokrát humorem moc netřásl

Nové Město nad Metují - Zatímco v pondělí se diváci na festivalu Novoměstský hrnec smíchu prosmáli u Babovřesků 3 režiséra Zdeňka Trošky rovnou čtvrtinu z trvání celého filmu, úterní promítání snímků soutěžících o cenu diváků nepřineslo žádnou velkou slávu.

11.6.2015

Hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují.Foto: DENÍK/ Michal Fanta

První soutěžní snímek byl Vybíjená režiséra Petra Nikolaeva. Druhou soutěžní projekcí byla komedie Parádně pokecal režiséra Tomáše Pavlíčka.

„V sále Kina 70 tak byla přítomna i trojice našich časoměřičů, která zaznamenala, že během promítání filmu Vybíjená se diváci projevovali slyšitelným smíchem po dobu 370 sekund, což je 6,56 procent z celkové stopáže filmu. Komedie Parádně pokecal iniciovala měřitelný smích v délce 172 sekund, což je 3,7 procent celkové stopáže snímku," sdělila ředitelka festivalu Ilona Daňková. Ani jednomu ze snímků k lepšímu výsledku nepomohlo, že je přijely představit i filmařské delegace.

To třeba u nedělního promítání snímku Fotograf režisérky Ireny Pavláskové se diváci prosmáli 7,5 procenta z délky trvání snímku.

Autor: Pavel Bednář

11.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.