VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šokující příběhy: Za noc zvládla i sedm chlapů

Královéhradecko -Práce dobrovolníků je často i riziková. V mnoha podnicích je ale vítají s otevřenou náručí.

31.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv/VLP

Je čtvrteční večer, ale pro terénní sociální pracovnicí Markétou Klejnovou a terénní zdravotní pracovnicí Veronikou Berkovou práce teprve začíná.

Obě dvě pracují pro občanské sdružení ROZKOŠ bez RIZIKA, které pomáhá pracovnicím nočních klubů a privátů. Dobrovolnice objíždějí klientky, povídají si s nimi o prevenci a dělají diagnostiku pohlavně přenosných chorob.

Vydal jsem se s nimi na Trutnovsko, kde měly ten večer domluvenou schůzku v jednom z nočních klubů.

„Naše práce spočívá v tom, že jezdíme do terénu a testujeme ženy na pohlavně přenosné choroby jako je HIV a syfilis. Výjezd sanitou závisí na finanční situaci organizace. V našem kraji můžeme uskutečnit dva výjezdy sanitou.V sanitě je venerologická ordinace. Můžeme v ní provádět podrobnější vyšetření než při terénní práci,” vysvětlovala Markéta Klejnová cestou na místo určení.

Ve dveřích nás přivítala dcera majitelky, která nám ukázala interiér klubu. To už se pomalu scházejí zaměstnankyně podniku a Markéta s Veronikou odcházejí s první z nich do pokoje. V této fázi jsou s klientkou samy, ale protože dotyčná proti mé přítomnosti nic neměla, mohl jsem pozorovat Markétu s Veronikou při práci.

„Nejdříve odebereme vzorky krve pro rychlotesty na HIV a syfylis. Tím, že podchycujeme nemoci, snižujeme riziko dopadu na veřejnost. Než lze vidět výsledek, tak si s klientkou povídáme. První kontakt není tak úzký, ale při dalších návštěvách nám mnohdy řeknou více,” uvedla Markéta Klejnová.

Podle ní v kraji funguje prevence dobře. V jejím rámci dělá ROZKOŠ bez RIZIKA osvětu při používání kondomů, bezpečnějšího sexu či poloh, kdy je pro muže těžší napadnout sexuální pracovnici.

Zdraví je základ

Během rozmluvy s dalšími ženami mi majitelka klubu ukázala evidenci svých zaměstnankyň. Klade důraz na zdravotní dokumentaci, kterou pečlivě hlídá. Podle ní je u tohoto způsobu obživy nutné chodit k lékaři častěji než u běžné populace.

Kolem půlnoci je práce Markéty a Veroniky u konce a rozjíždíme se domů. Při testování nenarazily na žádnou pohlavní nemoc, a jelikož je podle slov Veroniky majitelka velmi vstřícná, tak vše proběhlo hladce. Ne vždy jsou výjezdy jednoduché. „Byla jsem testovat v jednom z klubů, přecházela jsem do jiné místnosti a na chodbě byl bodyguard sexuálních pracovnic, které zde hledaly práci. Procházela jsem kolem něj a on se o mě začal zajímat. Naštěstí si toho všiml klubový strážce a vysvětlil mu, kdo jsem. V některých podnicích si nás dost chrání,” vyprávěla zážitek Markéta.

Na noční pracovní cesty vyrážejí zhruba dvakrát do měsíce a do jednoho podniku jezdí zhruba po třech měsích, aby se pokryla doba, kdy se z krve pozná onemocnění HIV.

Občanské sdružení je financováno hlavně Ministerstvem práce a sociálních věci ČR, dvěma Evropskými projekty, magistráty či kraji. Východočeský tým podporuje také Pardubický kraj.

Od dubna 2009, kdy začalo sdružení fungovat v Královéhradeckém kraji, nebyl zjištěn ani jeden záchyt pohlavně přenosné choroby.

Čím se občanské sdružení zabývá?

Východočeský tým organizace ROZKOŠ bez RIZIKA pravidelně působí v této oblasti od roku 2009. Cílem sdružení je prevence HIV a dalších sexuálně přenosných infekcí u žen poskytujících sexuální služby. Tým tvoří sociální a zdravotní pracovnice. Pravidelně navštěvují noční kluby a priváty, kde jsou poskytovány sexuální služby. Ženám nabízejí sociální a zdravotní poradenství a testy na HIV a syfilis zdarma. V roce 2010 bylo provedeno celkem 196 vyšetření na sexuálně přenosné infekce. Pokud pracujete v sexbyznysu a máte zájem o testy na HIV a syfilis zdarma, můžete sdružení kontaktovat na email: hradecko@rozkosbezrizika.cz nebo na telefonním čísle 777 180 006.

Zákulisí a příběhy z nočních klubů jsou mnohdy zajímavé, ale často těžko pochopitelné. Deníku se podařilo získat výpovědi dvou žen, které pracují v tomto typu podniku. Říkejme jim třeba Ilona a Petra.

V šestnácti skončila v Německu

V pubertě jsem byla hrozný průserář. Chodila jsem po diskotékách a seznámila jsem se s jednou starší kamarádkou. Pozvala mě do České Lípy na diskotéku. Bylo mi 16 let. Ona se jakoby opila a tvrdila, že jí je špatně. Šli jsme se projít na vzduch. Přijela dvě auta. Do jednoho naložili mě, do druhého ji a odvezli nás na hranice. Měla jsem obrovský strach, takže jsem se na obranu nezmohla. Skončila jsem v Německu. Tam jsem se dozvěděla, že bylo vše nahrané a ona byla kuplířkou. Prodala mě za tři tisíce marek. Naštěstí do dobrého klubu, který vlastnili dva Chorvati. Ze začátku jsem vždy dostala pár facek, abych byla poslušná. Pannou jsem naštěstí nebyla. Začala jsem tam pracovat i když ze začátku to bylo hodně kruté. Měla jsem strašné štěstí na klub, protože jakmile jsem šla s klientem na pokoj, tak ráno jsem opravdu dostala půlku peněz. Za tři měsíce jsem si zvykla. Mamka mezitím vyhlásila Interpolem pátrání. Ten mě tam našel, ale já jsem už uměla německy, což oni netušili. Takže jsem poznala, že mě hledají, a utekla jsem. Mezi mnou a jedním majitelem vznikl vztah. Takže jsme po roce odjeli. Na hranicích na mě čekal táta, protože jsem neměla pas. V Trutnově mě na kriminálce vyslechli. Pak jsem se seznámila s mým budoucím manželem. Ten se dozvěděl, že jsem pracovala v Německu v klubu, tak toho hned využil a poslal mě vydělávat do klubu. To mi bylo osmnáct. Přestala jsem kvůli těhotenství, narodilo se mi postižené dítě, o které se starám dodnes. Když mu bylo šest, dohodla jsem se s mámou, že si půjdu zase vydělávat do klubu. Díky tomu jsem si ušetřila na vlastní bydlení, vlastní auto. Peníze jsou příjemné a zvykla jsem si na tento styl života. (Ilona)

Za noc zvládla sedm chlapů

Jsem v podniku teprve rok. Rozešla jsem se s přítelem, se kterým jsem byla jedenáct let a nemohla jsem najít práci. Šla jsem po městě a ve vitríně byl inzerát, že klub přijímá ženy a dívky a zaručuje vysoké výdělky. Známá, která něco podobného dělala, mě trošku nahlodala. Viděla jsem, že se má dobře, ale pořád jsem si říkala, že to nezvládnu a na takovou práci nemám. Dneska už to beru úplně jinak. Vidím za prací spíše peníze, i když také spokojenost chlapů. Ptají se mě, jestli mě práce baví. Nemohu vyloženě říct, že by mě bavila, ale je to také o chlapech. Už se mi stalo, že jsem odmítla. Občas jsem na pochybách, jestli neskončit, ale tolik peněz si jen tak někde nevydělám. A jsem sama s dvěma dětmi. Prvních čtrnáct dní pro mě nebylo lehkých, zvlášť když jsem to nikdy nedělala. Uvažovala jsem i o odchodu. Začátky pro mě byly těžké hlavně psychicky. Tři chlapy za noc jsem nikdy dříve neměla. Každý chlap má jiné požadavky a k sexu se staví jinak. My se musíme přizpůsobit. Za jednu noc jsem měla sedm chlapů. Druhý den jsem nemohla jezdit na kole, natož pořádně chodit. Žiji sama, takže nikomu neubližuji. Jen rodiče by mě asi vydědili. Jednou přijel taxikář, který mě zná, tak jsem se musela schovat, aby mě nepoznal. Není to jen o sexu, ale také o komunikaci. Sedíme se zákazníky třeba dvě nebo tři hodiny, než se rozhoupou a jdou s námi na pokoj. Já jsem byla poslušná žena a nechala jsem si téměř vše líbit, tady jsem se naučila některé věci odmítnout a zvýšila jsem si sebevědomí. Občas mi ale chybí normální život, kde bych měla přítele a pracovala v jiném zaměstnání. (Petra)

Autor: Jan Pruška

31.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrůza,  kterou po sobě zanechal zatím neznámý pytlák v Trojanovicích.
7

Otřesný případ! Pytlák vyhodil vnitřnosti srny, ta ale byla březí

Ilustrační foto
29

EET, vysoké nájmy a další problémy: Hospody bez personálu a hostů zavírají

Dominik Feri: Lajknutí neznamená hlas v urně. A to je výzva i pro mě

/ROZHOVOR/ Sešli jsme se v restauraci, která podle Dominika Feriho (TOP 09) změnila prostředí v Praze. Ráno tu lidé snídají, odpoledne studenti píší seminární práce a v létě se tady sedí na okenních parapetech a pije pivo. Přesně to vystihuje atmosféru, kterou má nejmladší radní nejen v Teplicích, ale v celé české historii, rád – uvolněnou, plnou života, diskusí a plánů. Ty má Dominik Feri velké. 

DOTYK.CZ

Show se dá udělat i na téma: Jak jsme to podělali

Vystoupení v Caruso Show, rozjezd životně-stylového časopisu Krausmagazin, Stay Zmrd v Českých Budějovicích… Své největší krachy a průšvihy připomněli ve čtvrtek 23. března na večeru Fuckup Nights Prague v pražské Lucerně například zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert, marketér a reklamní odborník Josef Havelka nebo stand up komik Nikola Džokič.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

Experti: připlácení na péči vylepší zdraví i rozpočet státu

Čeští pacienti jsou rekordmany ve zdravotní turistice. Ke svému lékaři zajdou i dvanáctkrát za rok. Přitom Skandinávcům to stačí jen třikrát a rakouským sousedům sedmkrát. Česko to stojí zbytečných dvacet miliard korun navíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies