Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nerozhodnutí voliči mohou využít internetovou volební kalkulačku

Při rozhodování, komu mají dát hlas v krajských volbách, pomůže voličům internetová kalkulačka. Po vyplnění dotazníku se dozví, která strana nejvíce sdílí jejich názory na aktuální problémy. Kalkulačka je k dispozici pro všechny kraje, oznámilo dnes sdružení KohoVolit.eu. Na jižní Moravě navíc vyjdou do ulic dobrovolníci a poskytnou zájemcům další informace.

V internetovém dotazníku je pro každý kraj uvedeno dvacet výroků, které se týkají aktuální politiky. V případě jižní Moravy jde například o fungování integrovaného dopravního systému, slučování škol a budování silnice R43. Uživatel u každého výroku zaškrtne svůj postoj. Poté se dozví, nakolik se shoduje s jednotlivými stranami.

Jihomoravskou verzi kalkulačky vytvořila skupina vysokoškolských studentů, kteří se inspirovali podobným německým projektem Wahl-o-mat. Díky získanému grantu se v ulicích 11 jihomoravských měst objeví také informační stánky. „Nikdo z tvůrců naší kalkulačky ani informátorů na stáncích z toho nemá žádnou peněžní odměnu,“ uvedl za organizátory Daniel Kurowski. (čtk)

2.10.2012

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení