Velká Bíteš: Malé pily se obávají, že je Lesy ČR připraví o přístup ke dřevu


Zástupci menších pil se bojí, že ztratí přístup ke dřevu ze státních lesů, a chtějí se dnes poradit o společném postupu. Zároveň chce Společenstvo dřevozpracujících podniků v ČR získat podporu politiků. Požaduje změnu obchodní politiky Lesů České republiky. Jednat budou lesníci ve Velké Bíteši na Žďársku.

Státní podnik v pondělí vyhlásil tendry na lesní práce a prodej dřeva do roku 2020 s tím, že veškeré dřevo budou prodávat těžaři, kteří dosud prodávali jen polovinu dřeva. Podle společenstva tak hrozí, že se k surovině dostanou jen velcí zpracovatelé a malé a střední firmy budou zanikat. Část dřeva ze státních lesů by podle něj měla zůstat v regionu pro tamní malé a střední zpracovatelské provozy.

Ve Velké Bíteši se očekává účast asi 70 firem. Pozváni byli zástupci krajských samospráv i parlamentu. Se závěry jednání bude seznámena vláda. (čtk)

datum vydání 3.2.2010 7:19

Zpět na seznam zpráv



Další možnosti

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality