VYBERTE SI REGION

Kultura

Tenorista Štefan Margita zazpívá v Meziříčí

Valašské Meziříčí – Písně a árie v podání Štefana Margity budou znít v pondělí 2. května velkým sálem Kulturního zařízení (KZ) ve Valašském Meziříčí.

Line-up rocku v koupališti kompletní. Nabídne pecky i alternativní scénu

Polička - Devatenáctý ročník poličského Rockupání nabídne ty nejlepší „hopsačky" i velkou dávku alternativní hudby pro ty, kteří nemusí mainstream.

Barbora Hrzánová: Jsem odmítačka televizních i filmových rolí

Jihlava /ROZHOVOR/ – Česká herečka 
a zpěvačka Barbora Hrzánová po čase opět navštívila Jihlavu s úspěšným představením Hrdý Budžes. 
Na diváky udělala velký dojem, za což byla odměněna nekonečným potleskem vestoje. Po představení 
si udělala čas na rozhovor pro Jihlavský deník.

Gabriele Gunčíkové bude na Eurosongu pomáhat i talisman z Kroměřížska

Kroměřížsko – Speciálně nastříkaná brankářská hokejová helma: to je talisman, který má přinést štěstí rodačce z Jankovic u Holešova, zpěvačce Gabriele Gunčíkové, která bude letos reprezentovat Česko na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2016.

Světová premiéra! Korunovační klenoty Evropy, Asie a Afriky vystaví ve Valticích

Valtice – Originální, doposud nikdy nevystavené poklady z nejkrásnější soukromé sbírky čínského umění budou mít světovou premiéru, a to v sobotu na zámku ve Valticích.

Sochař uměním zkrášluje Prahu. Rád vnáší do prostoru zpestření

Praha - Z respektu k ostatním se Michal Sedlák dlouho nepovažoval za umělce. Nyní už sám sebe bere jako sochaře a v uměleckých kruzích je známý jako představitel českého Land Artu, tedy umělecké práce s krajinou. Veřejný prostor podle něj musí hlavně žít a Praha má v tomto směru co dohánět.

První máj s Božským Kájou: Všechny láska Karla Gotta na TV Barrandov

Praha /FOTOGALERIE/ - Na prvomájovou neděli připravila TV Barrandov pořad pro všechny, kteří mají rádi Karla Gotta. Unikátní dokument představí zpěváka nejen jako mnohonásobného Zlatého slavíka a úspěšného hudebníka. Ale především jako člověka, kamaráda, kolegu a otce. Diváci se mohou těšit na historky, které dosud nikde nezazněly, vzpomínky, co možná měly zůstat utajeny a příběhy dokreslující skutečnou povahu Mistra.

Návrat blobu? Národní knihovna by chtěla stavět

Praha - Plán stavby nové budovy Národní knihovny v Praze podle návrhu Jana Kaplického, přezdívané blob, skončil před osmi roky nezdarem. Ne však před tím, než se kolem něj rozvířila diskuze. Nyní se vize stavby nové budovy Národní knihovny vrací, alespoň podle slov Petra Kroupy, pověřeného ministrem kultury vedením instituce.

Na velkou výstavu o Karlu IV. už láká webová stránka

Praha - Národní galerie spustila webovou stránku k výstavě Císař Karel IV. (1316 - 2016) pořádané při příležitosti 700. výročí narození slavného panovníka. Česko-bavorská zemská výstava představí od neděle 15. května v Praze a poté v Norimberku podle pořadatelů mimořádný výběr památek kultury jeho doby.

Na Eurovizi nesmí vlajky Baskicka, Palestiny, Kosova či IS

Stockholm - Pořadatelé pěvecké soutěže Eurovize (Eurovision Song Contest), jejíž finále se letos koná ve Stockholmu 14. května, zakázali během přehlídky používání některých vlajek. Konkrétně uvedli devět vlajek, včetně vlajky Kosova, Baskicka, Palestiny, Severního Kypru či teroristické organizace Islámský stát. Informovala o tom španělská rozhlasová stanice Cadena Ser.

I Plzeň má svou výtvarnou skupinu. P89 se právě představuje

Plzeň - I západočeská metropole má vlastní silnou a zajímavou výtvarnou skupinu s historií trvající téměř třicet let.

Sny a touhy mezi zdmi a skoky

Praha /RECENZE/ - Ani ve snu. Tak pojmenoval producent a režisér Petr Oukropec svůj druhý snímek, který s úspěchem uvedl na letošním Berlinale a který teď vstoupil do kin. Poprvé v něm na plátně figuruje komunita českých parkouristů, do jejichž světa se snaží proniknout hlavní hrdinka filmu.

Muzikanti nám připomenou country star Pavla Brümera

Ústí nad Labem - Pavla Brümera připomenou v pátek od 19.00 jeho přátelé. Kapelník a kytarista Fešáků Antonín Kny a spoluhráč Pavla v jeho kapele Cadillac koncert k nedožitým 70. narozeninám Brümera svolal do Národního domu v Ústí.

OBRAZEM: Hudebníci rozehráli metro

Praha - Nalaďte se v metru. Tak zněl název akce, kterou už pátým rokem pořádá pražský Dopravní podnik. V šesti vestibulech metra lidem zanotovali studenti Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka i profesionální hudebníci. Například skupina Jazzevec zahrála na Florenci.

Nadšenci, milující hudbu a zpěv, uvedou 
v příbramském divadle původní muzikál

Příbram – První květnový den bude Velká scéna příbramského Divadla Antonína Dvořáka patřit muzikálu. Parta talentovaných jihočeských nadšenců, kteří milují hudbu a zpěv, zde od 19 hodin uvede původní muzikál skladatelky Gabriely Molové a textaře Leoše Voronina s názvem Tep královské krve.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.