VYBERTE SI REGION

Kultura

dnes 19:00

Liberecká Oblastní galerie se promění v designový trh

Liberec - DDR neboli Design Days Reichenberg je ideální předvánoční akcí v Oblastní galerii.

dnes 17:51

Nové jeviště pro Divadlo na Vinohradech vyjde asi na 300 milionů

Praha - Nové jeviště, které potřebuje Divadlo na Vinohradech, vyjde hlavní město jako majitele budovy asi na 300 milionů korun. Podle radního pro kulturu Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice) musí být vyrobeno na míru. Původnímu jevištní technika je vyrobená podle návrhů Františka Křižíka. Divadlo příští rok oslaví 110 let své existence.

dnes 14:23

Před pěti lety se prodala nejdražší česká mince - desetidukát

Praha - Mimořádně vzácný zlatý desetidukát z roku 1613 se před pěti lety, 3. prosince 2011, stal nejdražší vydraženou českou mincí. Na aukci společnosti Aurea numismatika v Praze jej nový majitel získal za 2 691 tisíc korun včetně aukční přirážky.

dnes 13:41

Vánočního Louskáčka bude uvádět několik divadel i kina

Praha - K předvánočnímu času na baletních scénách patří tradičně Louskáček, pohádkový klasický balet na hudbu Petra Iljiče Čajkovského. Národní divadlo má od loňska na repertoáru nové nastudování, o nějž se postaral šéf Baletu ND Petr Zuska. Většina představení do Vánoc i po nich je téměř vyprodaná. Na Mikuláše, tedy 5. prosince, bude mít ale v Praze premiéru další inscenace. Ti, kdo raději chodí do kina, mohou od 15. prosince vidět záznam Louskáčka z baletu Velkého divadla v Moskvě.

dnes 11:11

Marek Simon obhájil titul karikaturista roku

Již potřetí vyhlásila Česká unie karikaturistů TOP10 nejlepších českých kreslířů. Žebříček sestavila na základě celoroční soutěže Vtip měsíce, do které karikaturisté přispívali každý měsíc kreslenými vtipy, většinou na aktuální téma. První příčku podruhé obsadil kreslíř Deníku Marek Simon, stříbro získal Miloslav Martenek a trojici nejlepších uzavírá Radek Steska.

dnes 10:04

V Rudolfinu se uskuteční koncert ve prospěch varhan do sv. Víta

Praha - Český národní symfonický orchestr (ČNSO) v sobotu večer vystoupí pod taktovkou Libora Peška v pražském Rudolfinu na koncertu ve prospěch nových varhan v katedrále svatého Víta. V chrámu nyní slouží k bohoslužbám a koncertům provizorní nástroj z 30. let minulého století. Nadační fond Svatovítské varhany ale usiluje o stavbu velkých varhan, které by byly nad vstupem do katedrály. Záštitu nad benefičním koncertem převzal kardinál Dominik Duka.

dnes 08:45

Zemřel fotograf valašské krajiny Zdeněk Hartinger

Nový Hrozenkov (Valašsko) – Valašská krajinářská fotografie ztratila velmi významnou osobnost. Ve věku 78 let zemřel ve středu 30. listopadu 2016 umělecký fotograf Zdeněk Hartinger.

včera 21:43

Jazzový Mikuláš přiveze do Hotelu Sudety mezinárodní Cirilic

Chomutov - Dospělí si vychutnají originální jazzové menu, zatímco jejich děti navštíví Mikuláš s hodným čertem.

včera 20:22

Královský bál pomáhá hořickému hospici Duha

Jičínsko - Přesně 198 853 Kč! To je částka, kterou jsme již celkem předali hořickému Domácímu hospici Duha, který zajišťuje nejen péči všem těžce nemocným, ale nezapomíná ani na podporu a pomoc jejich blízkým, a to vše v jejich domácích podmínkách.

včera 19:02

Irena Černíčková: Dárky budou prodávat herci

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Klavíristka Irena Černíčková chystá spolu s herci Slováckého divadla v pořadí třetí Dobročinný bazar a koncert. Na co a koho se můžou návštěvníci těšit, nám prozradila samotná organizátorka.

včera 18:16

Ústecký Činoherák hraje o barvě kůže

Ústí nad Labem - Boj černocha se psy, hra s podtitulem „Hra o životě, o lásce a o whisky", se odehrává na opuštěné stavbě v Africe. Činoherní studio ji uvede v pátek od 19.00.

včera 17:01

„Nikdy jsem neslyšel český bigband tak dobře hrát Queen,“ říká Ruml o „Pirátech“

Pardubice - Známý zpěvák bude jedním z hostů dnešního galavečera v Sukově síně pardubického Domu hudby.

včera 17:00

Frontman kapely Tata Bojs Milan Cais vystavuje tvorbu v trutnovském Uffu

Trutnov - Výstava tvorby Milana Caise, která je od středy k vidění v trutnovském Uffu pod názvem Dveře dovnitř, potrvá do 3. ledna.

včera 16:08

Podivínka Mucha a domácí Ready Kirken míří do „Žluťáka“

Pardubice – Dvě zajímavé akce chystá na pátek a sobotu vyhlášený pardubický hudební klub Žlutý pes.

včera 14:23

Chrámem se rozezní gregoriánský chorál

Krucemburk - K předvánoční době neodmyslitelně patří duchovní hudba. Spíše než koledy však nejen v kostelích zní v tomto čase skladby adventní.

včera 13:36

Co člověk pojmenuje, přestane ho sžírat

Napřed své příběhy prožila, pak sepsala a teď je i vypráví – herečka Marie Doležalová pokřtila v minulém týdnu audio podobu svého prestižními cenami ověnčeného blogu a knižního bestselleru Kafe a cigárko. Ještě předtím jej posluchačům představila v rámci akce Velký knižní audio čtvrtek.

včera 12:12

Italská filmová degustace začala

Naprostí cizinci, Kvítek, Sladké sny… To jsou namátkou tituly, které uvidíme v programu 14. Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016. Včera jej v pražské Lucerně zahájil film Šíleně šťastná.

včera 11:01

V Německu oslaví Štědrý večer s českou pohádkou Dvanáct měsíčků

Jedna z největších televizních společností v Evropě, německá veřejnoprávní televize ZDF, odvysílá na Štědrý den jako hlavní dětský pořad pohádku České televize Dvanáct měsíčků.

včera 10:15

V Praze začíná výstava, která odhalí tajemství kinematografie

Praha - S unikátním projektem NaFilM, a to v nové podobě i lokalitě, se na kulturní scénu vrací studenti Katedry filmových studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Výstava Na film! 2: V pohybu začíná ve čtvrtek v Paláci Chicago na Národní třídě v Praze a potrvá do konce dubna příštího roku. Návštěvníci poznají nejen nevšední vidění světa české meziválečné avantgardy, která měla své místo již na předchozí výstavě v Museu Montanelli v Nerudově ulici, ale především nové exponáty a instalace tematicky zaměřené na počátky filmu, kinematografii atrakcí či českou školu animovaného filmu.

včera 08:04

Pecha Kucha představí v muzeu mladou krev

Liberec - Severočeské muzeum je čtvrtým místem v Liberci, kde v pátek proběhne Pecha Kucha Night.

včera 07:18

Pražský Činoherní klub uvede v prosinci premiéru McDonaghových Katů

Praha - Pražský Činoherní klub uvede 6. prosince premiéru hry irského autora Martina McDonagha s názvem Kati. Přeložil a nastudoval ji Ondřej Sokol, který v ní i hraje s Martinem Fingerem, Ondřejem Malým, Danou Černou, Jaromírem Dulavou či Vladimírem Kratinou.

včera 06:08

Věhlasná rocková skupina Kiss poprvé vystoupí v Brně. Přiletí vlastním tryskáčem

Brno – Na koncertech plivají oheň, krev, kouří se jim z kytar a používají pyrotechniku. Americká rocková skupina Kiss je svými vystoupeními pověstná. A poprvé v historii o tom přesvědčí také brněnské fanoušky – 20. května příštího roku na brněnském výstavišti. Předprodej vstupenek začíná v pátek.

včera 05:05

Světová premiéra v divadle. Sněhová královna láká

Ústí nad Labem - Pohádkový balet podle Andersena napsali Marika Hanousková, režisérka, a Petr Čermák, hudebník. Severočeské divadlo zve na její premiéru již v pátek 2. prosince od 19.00 hodin.

1.12.2016

Angličané v Hradci aneb Klicperu navštíví Vincenc

Hradec Králové /FOTO/ - Kočka, která dobyla West End, teď míří v české premiéře do hradeckého Klicperova divadla. Zdejší soubor pod režijním vedením Petra Šindla již tuto sobotu uvede jako první v České republice úspěšnou britskou komedii Torbena Bettse - Vincenc.

1.12.2016

Biblický výjev německého malíře našel kupce za 9,4 milionu Kč

Praha - Za 9,4 milionu korun se ve čtvrtek v Praze vydražil obraz z poloviny 17. století německého autora Johannese Spilberga (1619 až 1690). Obraz Judita s hlavou Holoferna měl vyvolávací cenu sedm milionů korun a včetně aukční přirážky za něj kupec zaplatí 11,7 milionu korun. Stal se tak jedním z nejdražších děl starého umění prodaných na tuzemských aukcích. Na aukci společnosti Arthouse Hejtmánek se prodávalo i moderní umění a padlo několik autorských rekordů. O výsledcích aukce informovala za pořadatele informovala Magdaléna Bičíková.

1.12.2016

Benefiční koncert pro varhany v Hajnici

Hajnice – Projekt, který si bere za cíl opravy varhan v regionu, dostal konkrétní podobu v podobě nadcházející akce.

1.12.2016

Sobotní noc v Prostějově bude patřit Indie rocku

Prostějov – Noc plnou rocku mohou v sobotu zažít návštěvníci hudebního klubu Apollo 13 v Prostějově.

1.12.2016

Česko už brzy zazpívá koledy s Deníkem

Trutnovsko – Projekt Česko zpívá koledy se nezadržitelně blíží. Má už své věrné příznivce i na Trutnovsku. Koledy zazní 14. prosince od 18 hodin na řadě míst.

1.12.2016

Rousínovský umělec Zugar spojil na nové výstavě ženskost s cyklem fotografií

Rousínov – Olejomalbami zachycuje ženskost a krásu něžného pohlaví. I proto rousínovský umělec Pavel Zugar nazval svou autorskou výstavu Růžová krása. V Galerii na Staré radnici ovšem představí i druhou část své tvorby: cyklus fotografií.

1.12.2016

Malíř Pavel Čech vypráví svými obrazy tajemné příběhy. Na Špilberku

Brno – Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, říká malíř a ilustrátor Pavel Čech, autor knih a komiksů a držitel ceny Magnesia Litera, který se podílel na tvorbě knih Jana Skácela či Jiřího Kratochvila. Jeho fantazijní obrazy a ilustrace představuje na nové výstavě Muzeum města Brna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies