VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.4.2017

OBRAZEM: V Českém muzeu hudby vystavují rukopis Dvořákovy Rusalky

Praha - Z výstavy v České národní budově v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury opery Rusalka. Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej mají návštěvníci možnost spatřit od 11. dubna do 17. dubna 2017 v České muzeu hudby. Kromě rukopisu se návštěvníci mohou těšit také na tzv. Dvořákův americký skicář č. 6, první vydáni libreta opery, skladatelovy dopisy nebo první nahrávky árií z opery. Představeny jsou i různé kostýmní a scénické návrhy Rusalky vytvořené během 20. století významnými výtvarníky.

12.4.2017

Na obrazu nezůstane místo bílé. Do unikátní malby se zapojilo už 250 lidí

Břeclav - S unikátním projektem společného obrazu na plátně o velikosti 150 krát 150 centimetrů přišel břeclavský malíř Antonín Vojtek. V jeho Galerii 99 se do malby může zapojit každý.

12.4.2017

Letošní JBC Fest se koná na novém místě

Jablonec nad Nisou - Příznivci loňského prvního ročníku JBC Festu se už nyní mohou těšit na další nálož nejen kytarových kapel. Tentokrát se festival přesouvá na nové místo, ale skvělá atmosféra zůstává.

12.4.2017

Řemeslníci zaplní Masarykovo náměstí v Hradišti

Uherské Hradiště - Na 140 zručných řemeslníků zabývajících se tradiční lidovou a uměleckou výrobou přijede do Uherského Hradiště na tradiční Velikonoční jarmark.

12.4.2017

Richard Müller vystoupí v píseckém Divadle Fráni Šrámka

Písek - Název turné To najlepšie tour napovídá, z jakých písní je složen program koncertu Richarda Müllera, se kterým přijíždí koncertovat do České republiky. A Písek je jedním z mála měst, kam na svém českém turné zavítá.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
11.4.2017

Sázava přivítá v červnu nový hudební festival Slunovrat

Praha - Po více než 10 letech se do města Sázava nad Sázavou vrací festivaloví návštěvníci. 23. - 24. června 2017 se v areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov uskuteční zbrusu nový hudební festival českých písničkářů a populárních interpretů. Podle svého načasování dostal příznačné jméno Slunovrat. Pořadatelé festivalu vsadili na osvědčenou dramaturgii a k účasti pozvali plejádu známých umělců, jejichž písničky si lidé zpívají nejen táboráku.

11.4.2017

Film Špunti na vodě se chystá o Velikonocích do kin

Praha - 13. dubna vstoupí do kin nový český film Špunti na vodě. Zpěvák Michal Hrůza složil písničku pod názvem Sázava a nazpíval ji společně pro film s Nelly Řehořovou, která hraje v novém snímku dceru Jiří Langmajera a Táni Vilhelmové.

11.4.2017

Vlatimil Harapes: Do baletu humor patří. Stejně jako do života

Ústí nad Labem - Překvapení přinesly Baletní miniatury 3, novinka Severočeského divadla. Strhující byly hudební nápady i choreografie, se kterými přišli šéfová baletu Rita Pleškova a tanečník Vladimír Gončarov.

11.4.2017

14. ročník Metropolitního léta hereckých osobností zahajuje předprodej

Praha - Divadlo Studio DVA dnešním dnem zahájilo předprodej vstupenek na rekordních 90 představení čtrnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad zahájí světová premiéra komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, v hlavních rolích s Evou Holubovou, Bobem Kleplem, Marikou Šoposkou, Štěpánem Benonim nebo Václavem Jílkem.

11.4.2017

Mňága a Žďorp slaví třicátiny. Vystoupí i v Ostravě

Ostrava - Svým fanouškům se představí už tento čtvrtek v Garage Clubu v Ostravě-Martinově.

11.4.2017

Jiří Macháček jako komunistický pohlavár

Praha - Úspěšný producent a režisér Ondřej Trojan začal natáčet svůj nejnovější snímek Toman. Premiéra je naplánovaná na jaro příštího roku.  

11.4.2017

Velikonoční zvyky dodržovali dříve i vodníci

Velikonoční svátky byly na Žďársku odpradávna plné magie. Prolínaly se v nich křesťanské tradice s pohanskými. A mnohé z nich dodržujeme dodnes.

11.4.2017

Na Cest Festu se zkoušely také cizokrajné speciality

Valašsko - Od Tomáše Vejmoly se návštěvníci dozvěděli, jak dojet na kole do Gruzie a zpět za padesát eur. Ondřej Hanousek představil individuální studijní plán v Etiopii a Jaroslav Hanák se podělil o zážitky při studijním pobytu v Ománu.

11.4.2017

Další ročník scénografické výstavy bude vyhlášen v červnu

Praha - Akce připomínající letošní 50. výročí založení Pražského quadriennale (PQ), které je nejvýznamnější přehlídkou scénografie a divadelního prostoru na světě, představilo v úterý vedení Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU). Jeho 14. ročník, který se uskuteční za dva roky, IDU vyhlásí v červnu spolu s uměleckou koncepcí, prostory konání i členy mezinárodního uměleckého týmu. PQ se koná jednou za čtyři roky.

11.4.2017

Lucernou bude až do konce dubna znít Mackie Messer

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na sedmnáct večerů se Velký sál pražské Lucerny promění ve velkolepou kabaretní revue Wanted složenou z písní německého skladatele Kurta Weilla. Její ústřední hybatelkou bude pěvkyně Dagmar Pecková, scénu k této podívané, kterou mohou diváci navštívit ode dneška do 30. dubna, vytvořili bratři Cabani.

11.4.2017

Jazzovým albem roku je podle Českého rozhlasu nahrávka Dorůžky

Praha - Za nejlepší jazzovou nahrávku uplynulého roku označila stanice Český rozhlas (ČRo) Jazz album Autumn Tales kytaristy a skladatele Davida Dorůžky. V anketě s názvem Česká jazzová sklizeň deset publicistů a promotérů na druhé místo umístilo desku Nononononininini skupiny Vertigo a na třetí nahrávku Podvod kytaristy Viléma Spilky a jeho Quartetu.

11.4.2017

VIDEO: Valečský zámek si zahrál v hudebním videoklipu

Valeč (Třebíčsko) – Valečský zámek mohou lidé nyní obdivovat i ve videoklipu mladého zpěváka Jana Miškely, který vystupuje pod jménem Eirik. Ve Valči natočil video k nové písni Paříž. Na Youtube klip dokázal získat během dvou týdnů více než sedmdesát tři tisíc zhlédnutí.

11.4.2017

Výstavu o životním prostředí doprovodí křest knihy i přednáška o stromech

Kolín – Tradiční výstava o životním prostředí zaměřená na environmentální výchovu dětí, mládeže i dospělých, kterou pořádá odbor životního prostředí a zemědělství městského úřadu k oslavě Dne Země, se uskuteční od 19. do 22. dubna v prostorách městského společenského domu.

11.4.2017

Dotace ministerstva mají pomoci galeriím nakupovat současné umění

Praha - Ministerstvo kultury nabídne prostřednictvím nového dotačního programu galeriím a muzeím podporu pro nákup uměleckých děl. Zřízení programu v pondělí schválila vláda, počítá se s udělením dotací již v letošním roce. Podle mluvčí ministerstva Simony Cigánkové by v programu měly ročně být desítky milionů korun. Akviziční fond bude zaměřen na současné umění. Nebudou z něj ale moct čerpat velké instituce zřizované ministerstvem, jako je třeba Národní galerie v Praze.

10.4.2017

Ozvěny ekofilmu představí v Třebíči filmy o vodě a suchu

Třebíč - Přehlídka filmů s tématikou životního prostředí v pondělí začíná v Třebíči.

10.4.2017

Bolech nenechali padnout, proto může slavit 140. výročí

Tábor - Táborský Komorní orchestr Bolech nese jméno jednoho ze svých zasloužilých členů, přestože přes 50 let přibližoval veřejnosti díla hudebních velikánů pod názvem Hudební spolek.

10.4.2017

Ve Skanzenu Rochus to žilo dobou postní i Velikonocemi

Uherské Hradiště - Návštěvníci přírodního a kulturně historického areálu Skanzen Rochus nad Uherským Hradištěm se mohli v sobotu odpoledne nechat unášet blížícími se Velikonocemi. Tamní obecně prospěšná společnost Park Rochus je pozvala na akci s názvem Od fašanku do Velikonoc, aneb Lidové tradice od konce zimy do začátku jara.

10.4.2017

Čertovské i jiné grafiky v Lodžii

Jičínsko - Na pianu byly nachystané děti, že budou zpěvem krášlit vernisáž. Tři děti na pianu, to je dobrý předpoklad na zahájení výstavy, ale šum v kavárně nepřestával, protože se tu sešli lidi, kteří si mají co říct a dlouho se neviděli. Tak vzal Jirka trumpetu a hlasitě zatroubil.

10.4.2017

Věru Špinarovou nahradí na Kmochově Kolíně Jana Kirschner

Kolín – Jedním z hlavních taháků letošního ročníku Kmochova Kolína mělo být vystoupení Věry Špinarové. Během červnového festivalu na ni jistě vzpomenou všichni diváci, kteří měli její hlas rádi a znali jej z poměrně častého vystupování v Kolíně.

10.4.2017

Milan Šteindler oslaví pozítří šedesátiny

Praha - Herec, režisér a recesista Milan Šteindler je jednou z tváří kultovního divadla Sklep. Divákům je dobře známý i z okénka německého jazyka Alles Gute v satirickém pořadu Česká soda. Zahrál si v řadě filmů, nejvýraznější roli měl zřejmě v komedii Vrať se do hrobu!, za režii snímku Díky za každé nové ráno pak získal Českého lva. Šteindler pracuje také pro televizi, reklamu a nedávno se pustil i na půdu muzikálu Rocky. Šedesátiny oslaví 12. dubna.

10.4.2017

Spielbergova Říše slunce měla premiéru v krnovském kině

Krnov (Bruntálsko) - Režisér Steven Spielberg slaví sedmdesátiny. Podílel se na 70 filmech. Vzpomínali na něj účastníci festivalu Krrr! v kině Mír 70.

10.4.2017

Liška frčí na vodě i na motorce

Praha - Rozhovor s Pavlem Liškou o novince Špunti na vodě, která má premiéru 13. dubna, připravovaném moto pořadu i partnerce Báře Polákové.

10.4.2017

Dny izraelské kultury jsou v plném proudu. Zájem lidí je velký

Slaný (Kladensko) /FOTOGALERIE/ - Dny izraelské kultury pořádané od 6. do 13. dubna ve Slaném mají za sebou další úspěšný počin. Za krásného slunečného počasí se uskutečnila čtvrtý den v pořadí nedělní procházka s názvem Židovské Slaný.

10.4.2017

Španělské dny v plném proudu

Náchod - Španělské dny zahájily v pátek dopoledne děti v SVČ Déčku vernisáží výstavy svých kreseb na téma španělských pohádek.

10.4.2017

Muzeum otevřelo na dva dny dveře řemeslům a velikonočním vůním

Sedlčany – Muzeum v Sedlčanech opět zaplnili od vstupních dveří až po střechu řemeslníci a prodejci velikonočního zboží. Živá kuřátka nebo kůzlata jako v minulosti tady letos návštěvník neuvidí, ale určitě je na co dívat. Dnům řemesel v čase předvelikonočním pořadatelé vyhradili celý pátek 7. dubna a v sobotu 8. dubna čas od 9 do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies