Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.9.2017

Tata Bojs jsou Pěšáci bílé stopy

/VIDEOKLIP/Kapela Tata Bojs nazpívala novou verzi slavných Pěšáků. Píseň, která získala před deseti lety cenu Anděl za skladbu roku, má zcela nové, a pro mnoho fanoušků možná překvapivé téma. Věnuje se totiž našemu nejslavnějšímu a největšímu závodu na běžkách, Jizerské 50.

14.9.2017

Novinka pražské Ypsilonky vzdá hold Jaroslavu Ježkovi

Umělecký šéf pražského Studia Ypsilon a režisér Jan Schmid začal s herci zkoušet nové představení s názvem Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi. S premiérou počítá divadlo v polovině prosince. ČTK to oznámila mluvčí divadla Aneta Filipová.

14.9.2017

Rock Café rozezní skvělý Richie Kotzen

/AUDIO/ Kytarista Richie Kotzen se poprvé od roku 2014 vrací do Prahy se svým sólovým projektem.

14.9.2017

Nazareth našli zpěváka a chystají desku

Baskytarista skotských Nazareth Pete Agnew dnes slaví 70. narozeniny. Vyprávěl o odchodu Dana McCaffertyho i dalších plánech kapely.

14.9.2017

Scorpions, Karel Gott, Kabát... Kam v Ostravě ještě letos za zábavou?

Moravskoslezská metropole, ale i její okolí nabízí do konce letošního roku řadu atraktivních koncertů, divadelních představení, výstav a dalších akcí. Některé z nich jsou součástí domácích a mezinárodních festivalů. Nabízíme vám několik tipů z bohaté nabídky pro příští čtyři měsíce.  

13.9.2017

Bába z ledu zkusí sbalit Oscara

Otužilá seniorka Bohdana Slámy pokračuje v úspěšné plavbě. Míří vysoko – v prosinci zkusí prolomit české ledy v oscarovém klání mezi cizojazyčnými snímky.

13.9.2017

Průlet filmovou sci-fi. Projekt 100 startuje

/VIDEO/ Dramaturgové cyklu, který v uplynulých pěti letech mapoval klíčové světové i české tituly napříč tématy i žánry, se rozhodli dát Projektu 100 novou šťávu. Opět půjde o kolekci pěti filmů, nikoli však nahodilou, nýbrž podle přesně daného klíče. Tím bude postupná prezentace základních filmových žánrů a jejich historického vývoje až k dnešku. Tu čest být první v řadě dostala sci-fi.

13.9.2017

Dostojevskij startuje přehlídku Divadlo

Hezky drsně, Zločinem a trestem. Tak dnes začíná v Plzni 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo. U úspěšné dramatizace slavného Dostojevského románu stál v předním budapešťském divadle Vígzsínház se svými českými spolupracovníky režisér Michal Dočekal.

12.9.2017

Emoce, ženy, tvrdá dřina i zranění. To je portrét tenisty Radka Štěpánka

V žebříčku ATP byl v první desítce, vyhrál pět turnajů, osmnáct ve čtyřhře, triumfoval na Australian Open i US Open. Dvakrát se stal vítězem Davisova poháru. Je mu 38 let a stále profesionálně hraje. Osobnost české tenisové legendy přiblíží nový dokument Jany Škopkové nazvaný podle Radkovy přezdívky Štěpec. Diváci film uvidí dnes od 21 hodin na ČT2.

12.9.2017

Radoslav Brzobohatý: Dobrý rodák s upřímným srdcem i pohledem

/VIDEO/ Ztvárnil role drsných sympaťáků ve filmech i na divadelních prknech. Nejvíce zazářil jako sedlák František ve snímku Všichni dobří rodáci, F. L. Věk ve stejnojmenném seriálu, v pohádce Princ a Večernice jako Mrakomor či na jevišti jako Řek Zorba.

12.9.2017

Hranice filmu: zločin různýma očima

Anatomie zločinu. To byla další, už čtvrtá kapitola cyklu Hranice filmu, který pořádá Centrum dokumentárního filmu. Zločin a jeho odraz ve filmu a naopak „pitvali“ organizátoři spolu s filmaři a diváky na pražské FAMU v uplynulém víkendu. Nabídli stručnou exkurzi do historie filmů o zločincích a zločinech, komentované projekce za účasti tvůrců, ke slovu přišel i zákon. A kupodivu nebyl nudný.

12.9.2017

Vyznamenání pro Věru Špinarovou? Přišlo to pozdě, říkají mnozí

/ANKETA/ Jak uvedl prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Deník na závěr své třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje, zpěvačka Věra Špinarová je navržena na státní vyznamenání in memoriam. Co na to říkají známé osobnosti?

11.9.2017

Krysař je sám o sobě démonický. A stále má co říct

Do stejné řeky se vstupovat nemá, říká se. Výjimka ale, jak známo, potvrzuje pravidlo – v tomto případě je jí muzikál Krysař, který přivedla režisérka Mirjam Landa opakovaně na jeviště, konkrétně pražského Divadla Kalich (premiéra se uskutečnila 8. září).

11.9.2017

Michal David a Pepa Vojtek. To je Muž se železnou maskou

Vedle Iaga (Divadlo Hybernia), Krysaře (Kalich) či Sestry v akci (Hudební divadlo Karlín) se k podzimním muzikálovým novinkám zařadí i Muž se železnou maskou z pera hitmakera Michala Davida a textaře Lou Fanánka Hagena. Premiéru bude mít 1. listopadu v Divadle Broadway, jeho přípravy už jsou ovšem v plném proudu.

11.9.2017

Martin Chodúr: Jsem jako provazochodec, balancující nad dvěma propastmi

/ROZHOVOR/ Martin Chodúr se prezentuje jako hudebník působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se totiž nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, muzikálu, šansonu a filmových písní. Vítěz historicky prvního „federálního“ ročníku soutěže Česko Slovenská SuperStar je dnes zřejmě jedním z našich nejvšestrannějších mladých zpěváků. A to od jeho vítězství uplynulo pouhých osm let…

11.9.2017

Janek Ledecký: Jak říká Elton John – za úplný playback bych zavíral

/ROZHOVOR/ Janek Ledecký je aktuálně zabraný do zkoušení shakespearovského muzikálu Iago, ke kterému napsal hudbu a texty a zároveň si v něm i zahraje v alternaci s Petrem Vondráčkem právě v roli Iaga.

11.9.2017

Moravské divadlo zahájilo novou sezonu, ocenilo umělce

Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. V neděli 10. září večer pak ožilo slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

11.9.2017

Konečně vzniká snímek o Mercurym. Tvůrci oznámili premiéru i obsazení

Freddieho Mercuryho nakonec ztvární herec Rami Malek, který hned na první pohled upoutá svým exotickým vzezřením. Film by měl mapovat události od zrodu kapely Queen až po benefiční koncert Live Aid v roce 1985. Do českých a slovenských kin biografie Bohemian Rhapsody vstoupí 27. prosince 2018.  

10.9.2017

Zlatého lva si z Benátek odváží uklízečka, která milovala vodní bytost

Největší mezinárodní filmový festival podzimní sezóny včera večer skončil. Hlavní cenu, Zlatého lva, si odnáší režisér Guillermo del Toro za snímek The Shape of Water (Tvar vody). Láska uklízečky k tajemné vodní bytosti porotu na festivalu v Benátkách doslova okouzlila.

10.9.2017

Lidé se loučili s hercem Vladimírem Brabcem, tváří majora Zemana

Stovky lidí se v neděli přišly rozloučit s hercem Vladimírem Brabcem na náměstí Václava Havla u Národního divadla. Někteří lidé kolem jenom prošli, jiní zapsali něco do kondolenční knihy, další přinesli květiny a svíčky. Umělec zemřel 1. září.

10.9.2017

Šupy dupy dup, nebo Hajný je lesa pán. Muzikáloví duchové jsou zpět

Muzikál Ať žijí duchové! s hity Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře se vrátil na třiadvacet představení do Kongresového centra Praha. K vidění bude do 3. listopadu, slavnostní derniéry jsou naplánovány na 4. a 5. listopadu.

10.9.2017

V Americe rozjíždí seriálový podzim. Vrátí se Simpsonovi i Teorie velkého třesku

Co letos osloví diváky v zámoří, dostane se v příštím roce také na české obrazovky. Stále častěji nové seriály netvoří klasické televizní stanice, ale nové internetové firmy.

10.9.2017

Úsměvy smutných mužů: nový český film vzniká v psychiatrické léčebně

/FOTO, VIDEO/ Jaroslav Dušek, David Švehlík nebo Jiří Maryško jsou protagonisty snímku o boji se závislostí na alkoholu. Vzniká podle knihy ústeckého autora Josefa Formánka.

9.9.2017

O Shakespeara i Líbánky byl v létě mimořádný zájem

Hamletem, letošní novinkou, se ve čtvrtek večer s diváky rozloučily Letní shakespearovské slavnosti. Zažily další velmi úspěšné léto, celkem je navštívilo 100 891 diváků. Ty pražské nadchlo i nové hrací místo v Královské zahradě Pražského hradu.

8.9.2017

Na Staroměstské radnici památkáři otevřeli schránky z let 1949 - 1984

Za přítomnosti radního pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice) a Ivany Síbrtové z pražského oddělení státní správy otevřeli památkáři schránky, které se našly při opravách Staroměstské radnice. Čekaly na ně vzkazy z let 1949 – 1984. Čtyři tubusy také obsahovaly mince, výtisky novin a vzkaz dělníků.

8.9.2017

Bermudský trojúhelník aneb lokálky hledají cestu do kin

O tom, jak čilý ruch kdysi panoval na malých lokálních železnicích a jaká je situace dnes, vypráví pozoruhodný celovečerní dokument Záhada lokálek. Jeho tvůrci byli pečliví a posbírali cenné archivní záběry, udělali dotáčky a nabízejí unikátní svědectví o stavu českých lokálek.

8.9.2017

Vydavatelství Universal Music se vytasilo s novinkami podzimu

/VIDEOKLIP/ Na tradičním showcase vydavatelství Universal Music se ve vyšehradské Bastionu představily hudební novinky letošního podzimu. Premiérovala debutující skupina Platonic, Xindl X převzal Zlatou desku a kapela Poetika pokřtila své první album Trinity.

8.9.2017

Divadlo: Blázni, zločinci i panenky

Černá komedie, tichá opera, drama i kabaret. To vše nabídne 25. ročník mezinárodní přehlídky Divadlo, která začne v Plzni už po neděli, 12. září. Potrvá jedenáct dní.

8.9.2017

Sága rodu Valentových pokračuje. První republika se vrací na obrazovky

Vladimír vede povoznictví, kde těží z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii, Jaroslav se snaží získat zpět osobní pověst. Rodinná sága, v níž je svár bratrů Valentových jednou z jejích hlavních dějových linek, dnes vstupuje ve své druhé, třináctidílné řadě na obrazovky České televize.

7.9.2017

Galerie ukazuje práce studia Zahy Hadidové, i tu pro Prahu

Projekt administrativního centra s obchody a bydlením na Masarykově nádraží v Praze, které navrhla slavná architektka Zaha Hadidová, si mohou lidé prohlédnout v Galerii Jaroslava Fragnera. Spolu s vizualizacemi a modelem areálu navrženého pro skupinu Masaryk Station Investment je v galerii také výstava jiných prací ateliéru Zaha Hadid Architects. Galerie ji pořádá při Bienále experimentální architektury. Po dnešní vernisáži výstava potrvá do 27. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení