Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.6.2017

Stáhněte si knihu s Deníkem

Nabízíme vám Továrnu na absolutno od Karla Čapka, který je stále nejvýraznějším českým literátem doma i ve světě. 

30.6.2017

Držitel Grammy James Newton Howard: Inspirují mě velké příběhy. A uzávěrka

/ROZHOVOR, AUDIO/Pretty Woman, Šestý smysl, King Kong, Ďáblův advokát, Hunger Games. Hudbu k těmto filmům napsal James Newton Howard, americký skladatel, držitel Grammy za Temného rytíře. V Praze chystá velký podzimní koncert a je také hostem karlovarského festivalu, kde včera převzal cenu za mimořádný přínos světovému filmu.

30.6.2017

Vinyl otevřel Oceánu brány do světa hudby. Teď se k němu vracíme

/ROZHOVOR, VIDEO/Po úspěšném loňském comebacku podpořeném novinkou Ve smíru se kapela Oceán – tvořená na postu zpěvačky Jitkou Charvátovou, dále Petrem Kučerou, Honzou Vozárym a Petrem Honsem – rozhodla vydat ji v limitovaném nákladu tří set kusů i na vinylu. Každý z nich je ručně očíslovaný a podepsaný všemi členy skupiny – jde tedy o sběratelský unikát.

29.6.2017

Hollywoodský skladatel James Newton Howard hledá českou zpěvačku

Hollywoodský skladatel James Newton Howard, který ve Varech na festivalu převezme Křisťálový globus za přínos světovému filmu, hledá českou zpěvačku. 

29.6.2017

Padouch a ti druzí, dobře naložení

/TRAILER/ Stále vtipní a akční. Takoví jsou hrdinové už třetího pokračování animovaného snímku Já, padouch. Nabízí nápaditou podívanou a baví celou rodinu.

29.6.2017

Karlovarský filmový festival je tu přes sedmdesát let, navzdory době a počasí

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Zítra už podvaapadesáté. Má své příznivce i odpůrce, často tu leje, hubuje se i pějí ódy na filmy, zdražuje káva a pivo v Thermalu. Sjíždí se sem smetánka, studenti i celé rodiny.

29.6.2017

Martin Věchet odpískal festival v Mladých Bukách

Festival Trutnoff se ani v menší variantě takzvané Zahradní slavnosti letos neuskuteční.

29.6.2017

Věra, Lela, Aňa a Ester Geislerovy poprvé vystavují společně. V trutnovském Uffu

Zatím ještě nikde nebyla k vidění expozice, kde autorkami jsou výtvarnice, tedy jen ženy. Přitom jsou pouze z jedné rodiny - matka a její tři dcery. A navíc slavné umělkyně. Od včerejška je taková výstava k vidění v galerii Společenského centra Uffo. Svůj Rodinný komplex tam představují Věra, Lela, Aňa a Ester Geislerovy.

28.6.2017

Nový Ovčáček čtveráček nabídne i postavu Babiše

Oblíbené kabaretní představení zlínského divadla Ovčáček čtveráček se brzy dočká pokračování. Dění na tuzemské politické scéně je pro místní divadelníky natolik bohatým zdrojem inspirace, že začali připravovat další díl úspěšného projektu.

28.6.2017

Karlovarský filmový svátek se blíží: Deník vydal speciální festivalové noviny

Chyťte si letušku Deníku a vyhrajte mimo jiné luxusní víkendový pobyt v karlovarském hotelu Savoy. Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA totiž vydalo Festivalový deník, který bude distribuovat svým čtenářům během 52. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zdarma. A chybět nebude právě ani soutěž.

28.6.2017

Bělohlávka ve filharmonii zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Část závazků České filharmonie (ČF) v Praze i v zahraničí po úmrtí Jiřího Bělohlávka převezmou dirigenti Petr Altrichter, Jakub Hrůša a Tomáš Netopil. Vedení ČF se snaží zajistit, aby domluvené programy doznaly co nejméně změn, řekl dnes v rozhovoru s ČTK generální ředitel ČF David Mareček. Nejvážnější problém podle něj představuje hledání nového šéfdirigenta. ČF to již řeší, v nejbližších dvou měsících však nebude komentovat žádná jména, dodal.

28.6.2017

Masters of Rock nabídne superkapelu s Lucií Bílou

/ROZHOVOR/ S projektem Bohemian Metal Rhapsody se v premiéře mohou setkat návštěvníci letošního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích (od 13. do 16. července). „Nápad na něco takového mi v hlavě běhá už přes dvacet let. Dokonce jsem zpočátku tajně snil o prknech Národního divadla," usmívá se Radim Pařízek, kapelník české metalové legendy Citron. A má důvod se usmívat. Na pódium se mu podařilo dostat Lucii Bílou, Honzu Toužimského z Arakainu či Kamila Střihavku.

28.6.2017

Radiohead vydávají znovu svou nejlepší desku. Stále stojí za to

/VIDEOKLIP/ Když se podíváte na jakýkoli seznam nejlepších a nejdůležitějších populárních desek devadesátých let, pravděpodobně najdete kapely jako Nirvana, My Bloody Valentine, Prodigy a Radiohead. A od posledních jmenovaných to 100procentně bude album z roku 1997 OK Computer. Základní album britské alternativní scény konce minulého století letos oslavilo dvacet let a nyní vyšlo znovu v notně rozšířené verzi.

27.6.2017

OBRAZEM: Sezonu lesního divadélka zahájila Její pastorkyňa

První hrou letošní sezony divadelních představení pod širým nebem bylo klasické drama v podání herců z Divadla Máj Praha. Těch se do šanovského divadélka sjelo hned osmnáct, aby předvedli hru Její pastorkyňa podle původního scénáře Gabriely Preissové z roku 1890.

27.6.2017

Výstava ukáže Boudníkovy experimentální grafiky od rané tvorby

Průřez grafickou tvorbou Vladimíra Boudníka, jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století, představí výstava v Muzeu hlavního města Prahy.

27.6.2017

Výstava ukáže, jak se různá víra projevuje v umění

Odraz víry v umění v případě judaismu, křesťanství i islámu ukazuje výstava Víra a krása. Od pondělí do 14. července v centru Alfirdaus v Praze 8 ukazuje, jak jsou zobrazovány věci víry v různých náboženstvích, upozorňuje na odlišnosti i společné rysy. „Cílem výstavy je také dát prostor k zamyšlení, jak a proč vyjadřovat krásu víry," uvedla o výstavě, kterou společně pořádají křesťané, židé a muslimové, Jana Vondrová z Českobratrské církve evangelické.

26.6.2017

Zlé i dobré časy pražských vil

Winternitzova vila. Poslední realizovaný objekt slavného architekta Adolfa Loose, nazývaný díky své barvě též Béžová princezna, najdete na pražském Smíchově, v ulici Na cihlářce. Stojí za pozornost.

26.6.2017

Čtěte s Deníkem a získejte audioknihu!

Čtěte každý den v Deníku knihy na pokračování a získejte audioknihu vybranou pro aktuální soutěžní týden.

25.6.2017

Zámeckým parkem duněl Čechomor i Visací zámek. Došlo i na bitku

/REPORTÁŽ/ Je sobota, krátce po poledni a slunce žhne. Centrum Blanska je poloprázdné a klidné. Nic nenasvědčuje tomu, že za pár minut začne v nedalekém zámeckém parku druhý ročník hudebního festivalu Morava Park Fest.

25.6.2017

Je to úžasný pocit naplnění, říká o svých obrazech Lubomír Kirman

/FOTOGALERIE/ Před 10 lety ho na stavební výstavě inspirovala prezentace jedné z vystavujících firem. Dnes se Lubomír Kirman živí prodejem vlastních originálních obrazů z přírodních materiálů.  

25.6.2017

Tanec Praha uvede duet pro litevskou a britskou tanečnici

Duet pro dvě tanečnice, dílo francouzského choreografa Rachida Ouramdana, uvede v neděli večer festival Tanec Praha v Divadle Archa. Jeho choreografie je intimní a prostou sondou do života dvou tanečnic, jež mají mnoho let blízko k jeho práci, a vyzdvihuje sdělnost, jednoduchost a čistotu pohybu.

25.6.2017

Martin Voříšek: Festivalové koncerty jsem skládal tak, aby mě samotného bavily

/ROZHOVOR/ Zámeckou barokní noční slavností vstoupil v pátek a sobotu tradičně Festival komorní hudby v Českém Krumlově do 31. ročníku.

25.6.2017

OBRAZEM: Poslední ohňostroj v Brně ukázal Nebe na Zemi. V rytmu jazzu

/VIDEO, ANKETA/ Nebem tancují miliony pestrobarevných jisker. Vlní se vesele do jazzového rytmu, rozsvítí se a zase mizí. Oblohu nad Špilberkem v sobotu prozářil závěrečný nesoutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis. Podívaná nesla název Nebe na zemi podle slov známé skladby Jaroslava Ježka.

25.6.2017

OBRAZEM: Karlín uvítal United Islands

Praha - Jeden z největších mezinárodních multižánrových hudebních festivalů United Islands of Prague už po čtrnácté proběhl v Praze. Letos spojil síly s Karlínem, který zároveň oslavil 200. výročí svého založení. Pódia se z historického centra města přesunula právě sem. Hrálo se na Karlínském náměstí  i na Rohanském ostrově a čtvrť, dnes považovaná spíše za úřednickou, tak netradičně a příjemně ožila.

25.6.2017

Jaroslav Plesl: Téma Hamleta? Oběť za pravdu může být ohromná

/ROZHOVOR/ S postavou Hamleta se Jaroslav Plesl setkal už před lety tehdy ji nastudoval v Dejvickém divadle. Nově (od 27. června) se jako Kralevic dánský bude objevovat v prostoru před Míčovnou v Královské zahradě Pražského hradu.

24.6.2017

Festival Ibérica: divoké flamenco, originální paella a jižanská atmosféra v Brně

Flamenco, ochutnávky španělských specialit, tvůrčí dílny tance, zpěvu nebo kytary. Jižanský styl života do Brna vnese 14. ročník festivalu Ibérica, který potrvá od 28. června do 4. července.

24.6.2017

Pamětnice Jiřina Kořenová: Vlasta Burian mi řekl, že bych se hodila do divadla

/ROZHOVOR/ Jiřina Kořenová se narodila v Libni v roce 1933. Její pracovní knížka byla rozhodně pestrá. Pracovala v zemědělství, na hřbitově nebo v ústavu pro slepé dětí, kde z kuchyně občas zahlédla první dámu Hanu Benešovou, s níž si pokaždé zamávali. Několik let také strávila v Krkonoších, kde na Hříběcí boudě pro změnu potkala českou legendu mezi komiky Vlastu Buriana.

24.6.2017

FOTO, VIDEO: Marek Ztracený představil ve Mšeci novou píseň

Koncertem Marka Ztraceného v pátek večer vyvrcholil první den Mšeckého léta. Marek Ztracený nehrál ve Mšeci poprvé, proto byl netrpělivě očekáván velkým množstvím fanoušků. Ti byli převážně z mladší generace, ale nechyběli ani ti ze střední a starší.

24.6.2017

Zlé i dobré časy pražských vil

Winternitzova vila. Poslední realizovaný objekt slavného architekta Adolfa Loose, nazývaný též Béžová princezna, najdete na pražském Smíchově.

24.6.2017

Goldoni je univerzální. Snese i přesun v čase

Plzeň – Hry Carla Goldoniho jsou nestárnoucí, jeho postavy jsou výrazné charaktery – téměř archetypy, a tak i když jsou jeho komedie staré více než dvě stě padesát let, snesou cestování v čase i prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení