Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.9.2017

Fotograf Karel Stellner zachytil krásy Česka, vystavuje v Nymburce

/FOTOGALERIE/ Krása přírody aneb Pohledy zpoza objektivu je název výstavy fotografa Karla Stellnera, která je otevřena v nymburské knihovně do 29. září. Autor snímků se zaměřil na nejkrásnější místa České republiky. Návštěvníci tu najdou například Svatojánské proudy na Vltavě nebo České středohoří.

7.9.2017

RECENZE: Mike + The Mechanics nabídli víc než jeden hit

/VIDEA, GALERIE/ Do pražské Lucerny ve středu zavítala vůbec poprvé britská pop rocková kapela v čele s Mikem Rutherfordem z Genesis. Představila se v novém složení, ve kterém letos vydala již druhou desku Let Me Fly. Kytarista a baskytarista na svou první kapelu zavzpomínal dvěma coververzemi, což publikum ocenilo velkým nadšením.

7.9.2017

Novinka Moniky Načevy zařídí Průvan v hlavě

/AUDIO/ Právě vychází singl Průvan v hlavě z nové stejnojmenné desky zpěvačky a herečky Moniky Načevy. Křest proběhne 29. září v prostorách Anežského kláštera, Národní Galerie v Praze.

7.9.2017

Noční můra jménem To

/TRAILER/ Strach. Každý nějaký máme. Jen některé se ale zhmotní. Sugestivním způsobem o tom vypráví film To natočený podle stejnojmenné knihy Stephena Kinga.  

6.9.2017

Horor Insidious pokračuje

/TRAILER/ Šepoty, zvláštní hlasy, posouvání věcí a neviditelná temná síla jsou zpět. A s nimi mrazivá hrůza Posledního klíče – což je podtitul dalšího filmu z hororové serie Insidious.

6.9.2017

Nesmrtelný Terminátor se vrací na plátna. Po 25 letech jako nový

/VIDEO/ Já se vrátím. Tak zní kultovní věta, kterou hned několikrát pronáší Arnold Schwarzenegger ve své ikonické roli Terminátora. A jak řekl, tak udělal. Již zítra se do českých kin vrátí druhý díl série s podtitulem Den zúčtování.

6.9.2017

Mike + The Mechanics dnes poprvé v Česku

/VIDEO/ Mike Rutherford, zakládající člen Genesis, dnes vystoupí se svou kapelou Mike + The Mechanics poprvé v Česku. V roce 2004 to vypadalo, že kapela nadobro skončila, velkou ránu ji zasadily odchody členů: Adrian Lee a Peter Van Hooke skupinu opustili a Paul Young zemřel. Přesto se Rutherfordovi podařilo dát dohromady novou formaci, se kterou dnes zahraje ve velké Lucerně.

6.9.2017

Nový Krysař má tvář Přemysla Pálka

Co do obsahu zůstává stejný jeho sdělení je totiž stále navýsost aktuální, vizuálně se ale muzikál autora Daniela Landy Krysař, který má v pátek 8. září obnovenou premiéru v pražském Divadle Kalich, promění.

6.9.2017

Richard Krajčo se stal ambasadorem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě

Populární umělec i tři členové kapely Kryštof před lety tuto školu navštěvovali.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2017

Hospic v Litoměřicích tentokrát přijely podpořit operní pěvkyně

/FOTOGALERIE/ Nadační fond Kalich opět uspořádal charitativní koncert pro hospic.

6.9.2017

Výstava představuje počátky i vývoj vojenských raket

Počátky, vývoj i nasazení vojenské raketové techniky v posledních 100 letech představuje nová výstava před generálním štábem armády v Praze. Na venkovních panelech připomíná první použití raket za první či druhé světové války, jejich další rozvoj a zabývá se třeba i rozmístěním sovětských raket v bývalém Československu.

5.9.2017

VIDEO: Film ukazuje vše o hospicové péči

Nový krátký film vyrobený Oblastní charitou Třebíč vysvětluje, co je to vlastně hospicová péče a komu je určena. V osmiminutovém snímku vystupují jak pracovníci Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč, tak blízcí zesnulých klientů. Filmová zkratka je shrnutím základních informací a vizitkou jednoho z nejlépe fungujících hospiců v České republice.

5.9.2017

Laureátkou Literární ceny Knižního klubu se stala Anna Vovsová

Vítězkou letošní Literární ceny Knižního klubu se stala Anna Vovsová s novelou Ladič. Prozaický debut o vině a trestu, udavačství a pomstě se prosadil v konkurenci rekordních 179 zaslaných rukopisů. Odměnou vítězce je vydání knihy, prémie 100 tisíc korun a skleněná plastika ve tvaru knihy. Cenu dnes převzala od organizátorů soutěže v zaplněném Kaiserštejnském paláci na pražské Malé Straně.

5.9.2017

Vypsaná fixa vypustila před svým turné do světa nový klip

/VIDEOKLIP/ Kapela Vypsaná fixa odstartuje koncem října druhou část turné k aktuálnímu albu Tady to někde je. Ochutnávkou je videoklip k písni Robí Valentýn, který dotočila v minulých dnech.

5.9.2017

Bývalá miss boduje v show Tvoje tvář má známý hlas

/FOTOGALERIE/ V televizi právě startovala další řada úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. V Náramči, rodné vsi vítězky úvodního dílu Jitky Boho, bylo ve stejný čas v sobotu večer pořádně veselo. Jenže na televizi tam koukal málokdo. Zrovna se totiž slavily dožínky. A pořádně ve velkém. Řada místních tak přišla o zážitek, kdy si zdejší rodačka zapsala další dílčí úspěch.

5.9.2017

Má kondice je moje čisté svědomí, vypráví snímek Červená

Strašák z totality. To je jeden z důvodů, proč Olgu Sommerovou zajímají silné ženy, jež ustály životní břemena a jejichž osudy jsou věčným mementem. Jako Soňa Červená.

5.9.2017

Posedlost hudbou. Dvořákova Praha začíná

Stabat Mater. Tento monumentální opus Antonína Dvořáka otevře ve čtvrtek hudební festival Dvořákova Praha, který tradičně zahajuje koncertní sezónu.

5.9.2017

Vlastimil Vondruška: I dospělí potřebují pohádky. Třeba o neúplatných soudcích

/ROZHOVOR/ Účastní se setkání se čtenáři, tu a tam je poutavě provede historií hradu Bezděz, jehož správcem (a královským prokurátorem) je v jeho historických detektivkách fiktivní postava Oldřicha z Chlumu, který nejnověji vystupuje v knížce Vzpoura goliardů. Současně pracuje na dalším dílu Husitské epopeje. A taky už brzy vyrazí za publikem s divadelní hrou.

4.9.2017

V Praze začne výstava obrazů koní a historického vybavení

Praha - Výstava obrazů koní a historického vybavení souvisejícího s chovem a využíváním koní se uskuteční v Praze. Od úterý do 6. října zájemci uvidí 40 obrazů koní od předních českých malířů z přelomu 19. a 20. století. Díla například od Ludvíka Vacátka, Emila Kotrby nebo Jana Ferdinanda Pistoriuse spolu s dobovými veterinárními pomůckami budou vystaveny v knihovně Antonína Švehly ve Slezské ulici. V tiskové zprávě o tom v pondělí informoval Petr Majer ze Státní veterinární správy. Vstup je zdarma.

4.9.2017

Klasika je náš základ i poklad, říká nový šéf Baletu Národního divadla

Klasický repertoár i taneční techniky budou tvořit základ tvorby baletního souboru Národního divadla pod jeho novým vedením. Šéfem souboru se od právě zahajované sezony stává tanečník Filip Barankiewicz. Po patnáctiletém vedení Petra Zusky je podle něj soubor na vysoké úrovni a srovnatelný s tím, co světový balet na počátku 21. století nabízí, říká nový ředitel. Dokládá to i složení premiér nové sezony, kterou tvoří práce slavných světových choreografů. 

DOTYK.CZ
4.9.2017

Začátky Beatles v Abbey Road: George Martin pitval bicí

/ VIDEO / Jak vznikaly úplně první nahrávky Beatles a kdo na nich nakonec bubnuje? Producent George Martin byl nekompromisní a kapelu hnal do studia několikrát. Za bicími se vystřídali hned tři kandidáti.

4.9.2017

Patrik Děrgel: Jsem šťastný i bez Facebooku

/ROZHOVOR/ S Patrikem Děrgelem jsem se v krátké době sešla již podruhé. Navázali jsme tak na první část profilového rozhovoru, která vyšla v magazínu Víkend letos na začátku května. Tentokrát jsme se – i vzhledem k horkému a slunečnému létu – bavili méně o práci a více o cestování a prázdninách. A taky o jeho malém synkovi Vavřincovi, kterého Patrik něžně nazývá Vávrou.

4.9.2017

Tvrdohlavě kráčím proti proudu, říká mladá architektka

/ROZHOVOR/ Ještě během vysoké školy začala Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

3.9.2017

Ivan Král: Manipuluje s námi propaganda. Čtěte a tvořte si svůj vlastní svět

/ROZHOVOR, GALERIE/ Ivan Král jako jeden z mála Čechů ochutnal světovou slávu. Držitel Grammy Award hrál s Patti Smith i Blondie. Psal písně pro Iggyho Popa, Davida Bowieho, Johna Calea… V Česku produkoval Lucii, Mňágu a Žďorp nebo Jiřího Suchého. V pondělí vystoupí v Praze na Střeleckém ostrově. Začátek od 19.30.

3.9.2017

Cenu Antonína Dvořáka letos získá klavírista Ivan Klánský

Mezinárodně respektovaný klavírní virtuóz Ivan Klánský dostane letošní Cenu Antonína Dvořáka. Interpret Chopina, Bacha, Beethovena, stejně jako Smetany, Dvořáka či Janáčka, převezme ocenění 18. září na půdě ministerstva kultury z rukou ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL) a mecenáše Karla Komárka. 

3.9.2017

Odešel Vladimír Brabec, výborný dabér a herec bojující s cejchem „majora“

James Bond, Daphné, T. Potter. A major Zeman. Mnohým filmovým postavám propůjčil hlas, televiznímu majoru upsal nechtěně duši. Vladimír Brabec měl na kontě desítky rolí, skvělou dabérskou práci i divadelní výkony, Jan Zeman byl ale jeho prokletím.

3.9.2017

Nevšední výstavu chystá v Praze stříbrská modelka a malířka

Karolína Koblenová připravuje v Praze nevšední výstavu pod názvem TOXIC DREAMSCAPES. Autorčina úplně první výstava v Praze se skládá z maleb, fotek a různých objektů. Také nešetří neonovými barvami a surrealistickými či postapokalyptickými motivy.

3.9.2017

Petr Rychlý: Při převleku si připadám jako vůz Formule 1

/ROZHOVOR/ - Herce Petra Rychlého, který v současné době hraje na otáčivém hledišti v Českém Krumlově, se při online rozhovoru ptali čtenáři Deníku.

2.9.2017

Pepa Vojtek s Yvettou Blanarovičovou rozvlnili zmoklé náměstí v Hradišti

/VIDEO/ Hallelujah Leonarda Cohena, Titanic od Celine Dion, Princův hit Purple rain nebo nejznámější song z muzikálu Fantom opery v podání frontmana Kabátů Pepy Vojtka a Yvetty Blanarovičové, si o prvním zářijovém pátečním večeru užívaly na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti stovky příchozích.

2.9.2017

Loganova akce a další filmové loupeže

Správný lupič má mít kuráž, styl a ideálně smysl pro humor. Jako Dannyho parťáci. A protože i režiséři si rádi hrají, natočil teď jejich tvůrce Steven Soderbergh jakousi anti-verzi, komedii Loganovi parťáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení