Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.9.2017

Delfíni společně s kapelou Kryštof pomáhají dětem

Měla to být jednorázová akce. Charitativní běh "I delfíni mohou běhat", pořádaný loni k desátým narozeninám klubu Delfín zaměřenému na plavání dětí, se však uskuteční i letos. Výtěžek bude opět věnován Dětskému centru při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.  

2.9.2017

Konec prázdnin v krumlovském klášteře

Tajuplné příběhy z minulosti, výstavy, workshopy v dílnách, divadla či koncerty. To vše najdete v unikátním areálu Klášterů Český Krumlov, který nabídne během září nevšední akcí a oslavy. Zahájí je už dnes interaktivní exkurze do světa s vůní kůže, ohně u kovadliny, glazury i čerstvě pečeného chleba.

2.9.2017

Hard rock maďarsky: Omega dnes oslaví 55

V 70. letech platili společně s Locomotiv GT za zásadní kapely progresívní rockové hudby. Jejich muzika rozhodně překročila hranice tehdejšího tzv. východního bloku. Její zvuk tvořil napůl hard & psychedelic a napůl progressive rock.

2.9.2017

V Praze dnes vystoupí světoznámá houslistka Sarah Changová

Americká houslistka korejského původu Sarah Changová dnes vystoupí ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Šestatřicetiletou rodačku z pensylvánské Filadelfie, jednu z nejuznávanějších houslistek současnosti, světová kritika označuje za nejlepší interpretku Sibeliova Houslového koncertu d-moll, který bude na programu pražského koncertu. Zbývající vstupenky jsou k dispozici na pokladně Obecního domu.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2017

Zemřel filmový major Zeman, herec Vladimír Brabec. Bylo mu 83 let

Ve věku 83 let zemřel v pátek večer herec a dabér Vladimír Brabec. Proslavil se především rolí majora Zemana v normalizačním seriálu 30 případů majora Zemana. Zemřel stářím v rodinném kruhu, uvedla pro ČTK jeho vnučka Léna Brauner.  

1.9.2017

Září nabídne Omegu, Papa Roach i Nazareth

/VIDEO/ S létem skončila festivalová sezona a pozvolna se rozjíždí ta koncertní. I v září dorazí do Česka zajímavá jména různých žánrů.

1.9.2017

Skály vhodné pro druhý díl Policie Modrava hledali filmaři bezmála dva měsíce

V neděli TV Nova odvysílá 2. díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Případ u Dračí skály. Zde je několik perliček z natáčení, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

1.9.2017

Na opravy a stavby kulturních institucí má jít v budoucnu 12 miliard

Stát plánuje v letech 2019 až 2027 vyčlenit 12 miliard korun na opravy či novostavby sídel svých kulturních institucí. Peníze by měl zaručit nový program, který naváže na současný Program péče o národní kulturní poklad. Ten funguje od roku 2006, disponuje deseti miliardami a aktuálně se za peníze z něj opravuje Národní muzeum, Státní opera nebo Klementinum.

1.9.2017

Nebe nad Hlučínským jezerem rozzáří třídenní Festival ohňostrojů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Už dnes večer startuje na hlučínské štěrkovně druhý ročník třídenního Festivalu ohňostrojů. Světelná show s mezinárodní účastí se sem vrací opět po roce. Loni se na ni denně přišly podívat tisíce lidí, podobná návštěvnost se očekává i letos.

31.8.2017

Gabriela Beňačková je v Síni slávy Národního divadla

Ředitel Národního divadla Jan Burian uvedl ve čtvrtek odpoledne do Síně slávy české první scény operní pěvkyni Gabrielu Beňačkovou. Stalo se tak v historické ředitelně, symbolicky v úvodu 135. sezony. Beňačková je teprve třetí osobností, které se této pocty dostalo. Loni vstoupil do Síně slávy tanečník Vlastimil Harapes, rok před ním herečka Vlasta Chramostová.

DOTYK.CZ
31.8.2017

Smrt herectví se blíží, naznačuje česká herečka a spisovatelka Tereza Šefrnová

/VIDEO/ Proč může Audrey Hepburnová hrát i dvacet let po své smrti v nové reklamě na čokoládu? Proč se mladé herečky neubrání ukazování nahoty, ani kdyby chtěly? A proč mají čeští herci vlastně velké štěstí? O tom mluví herečka a spisovatelka Tereza Šefrnová.

31.8.2017

Azbest brzdí opravy Janáčkova divadla. V Brně je zřejmě v mnoha stavbách

Brno – Opravy Janáčkova divadla budou dražší a delší. Za rekonstrukci kina Art zaplatí město o dva a půl milionu korun více a otevře později. Za komplikace s opravami, o kterých se v posledních dnech v Brně diskutuje, můžou nálezy azbestu. Je zákeřnou hrozbou. Nyní zakázaný materiál se v minulém století ve stavebnictví hojně využíval.

31.8.2017

Známé loutky na plátně? Hurvínkova cesta do pekel

/VIDEO/ Od začátku bylo zjevné, že nápad přenést známé loutky na plátno v 3D je přinejmenším pošetilý. Film, jenž dnes vstupuje do kin pod názvem Hurvínek a kouzelné muzeum, to potvrzuje.

30.8.2017

Zemřel herec Jiří Datel Novotný, tvář divadla Semafor i doktor z Návštěvníků

Ve věku 73 let zemřel herec Jiří Datel Novotný, který je známý generacím diváků jako jeden z hrdinů populárního seriálu Návštěvníci. Novotný spojil svou uměleckou dráhu s divadlem Semafor. 

30.8.2017

FOK předznamenal sezonu koncertem ve Valdštejnské zahradě v Praze

Koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK ve středu v zaplněné Valdštejnské zahradě na Malé Straně tradičně předznamenal zahájení jeho 83. sezony. V senátních zahradách, kam bylo volné vstupné, lidé aplaudovali filmovým skladbám i hudbě klasických skladatelů. Zahajovací koncert FOK pod vedením Pietari Inkinena se uskuteční 13. září v Obecním domě.

30.8.2017

Státní dotace divadlům by se měla letos zdvojnásobit, chce Ministerstvo kultury

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) chce, aby stát ještě letos dal víc peněz profesionálním divadlům, orchestrům a pěveckým sborům. V příslušném ministerském programu letos bylo rozděleno 160 milionů korun a vláda se bude v pondělí zabývat požadavkem na jeho navýšení o 140 milionů korun. Oproti původnímu rozpočtu by se suma téměř zdvojnásobila, proti loňsku by vzrostla třikrát.

30.8.2017

Frankenstein. Žánr hororu založila Mary Shelleyová před více než 200 lety

/VIDEO/ Byla manželkou básníka Percyho Bysshe Shelleyho, ale ačkoli žila na přelomu 18. a 19. století, prosadila se vlastním talentem. Řeč je o spisovatelce Mary Shelleyové, která se narodila přesně před 220 lety. Nevědomky se stala zakladatelkou dvou oblíbených žánrů.

30.8.2017

Nová divadelní sezona v Praze: nabídne herce na trampolíně či slevu na operu

/INFOGRAFIKA/ Letní divadelní prázdniny pomalu končí. Kulturní svatostánky si pro diváky připravily mnoho novinek a zajímavých premiér. Na co se mohou Pražané těšit?

30.8.2017

Krysař, tajemný muž v kápi a s píšťalou, zase přichází

Poprvé se na divadelním jevišti objevil před více než dvaceti lety. Teď se muzikál Krysař autora Daniela Landy vrací – jeho obnovená premiéra se uskuteční 8. září v pražském Divadle Kalich. Režijně se jej opět chopila Mirjam Landa, titulní roli vytvoří bez alternace Přemysl Pálek.

29.8.2017

Intimní zpověď předvedly v Mělníce TeTy na lanech

/FOTOGALERIE/ Dalším představením v rámci mělnického kulturního léta bylo na náměstí Míru byly Husí krky v podání cirkusu TeTy. Šlo o nový cirkus s prvky takzvaného fyzického divadla a v hlavních rolích se představily artistky Katka Klusáková a Pavla Rožníčková.

29.8.2017

Otevřených památek bude během Slavností vína sedmadvacet

Sedmadvacet památkových objektů zpřístupní organizátoři letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Nově mezi ně přibude barokní měšťanský dům číslo 44 v Prostřední ulici. 

29.8.2017

O budoucích modelech a modelkách se rozhodne ve Španělském sále. Už ve středu

Španělský sál Pražského hradu bude ve středu 30. srpna od 20.30 hodin patřit soutěži Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pro Českou a Slovenskou republiku. 24 finalistek a finalistů se účastní nejprestižnější modelingové soutěže na světě, do které se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z téměř 40 zemí.

28.8.2017

Redl vrátí na scénu i události, o nichž se mlčelo

Divoká devadesátá, zimní bedekr Až po uši i zanícená zpěvačka Florence Jenkinsová. To jsou témata, která má teď v hlavě režisér Jan Hřebejk.

28.8.2017

Seriálový soudce Klos se vrhá na trestní právo. Večer se objeví první díl

První série zabodovala u diváků takovým způsobem, až se prý i samotní tvůrci podivili. Posíleni nenadálým úspěchem se pustili do natáčení pokračování seriálu Život a doba soudce A. K. První z třinácti nových dílů se na obrazovkách České televize objeví už dnes večer.

28.8.2017

Na podzim se na Žižkově otevře léta zapečetěný byt Jaroslava Foglara

Jestřábův byt na Žižkově bude po dlouhých letech zpřístupněn veřejnosti. Skautská nadace v něm  od září lidem nabídne komentované prohlídky. Nasát genius loci místa, v němž žil Jaroslav Foglar. To se veřejnosti podaří po dlouhých 18 letech. Když totiž spisovatel v roce 1999 zemřel, úředníci jeho byt kvůli právním nejasnostem zapečetili. Bezmála šestnáct let do něj nikdo nevstoupil.

27.8.2017

Vladimír Hron v Benátkách zavzpomínal na svá školní léta

/ROZHOVOR/ Moderování 14. ročníku Zámeckých slavností v Benátkách nad Jizerou se zhostil moderátor, komik, zpěvák a imitátor Vladimír Hron. Ten návštěvníky tradičních slavností bavil celé odpoledne svými vtípky a přidal i pár oblíbených písniček.

27.8.2017

Alkehol rozparádil návštěvníky hudebního festivalu PON TÓN v Hodoníně

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Vodní cvičiště za hřbitovem hostilo v sobotu místo tradičních chovatelů zvířat milovníky především rocku. Ty potěšil již šestý ročník hudebního festivalu PON TÓN.

27.8.2017

Tři sestry zaplnily zámecký amfiteátr v Buchlovicích

Stovky fanoušků zaplnily v sobotu večer zámecký amfiteátr v Buchlovicích. Ani letos totiž nevynechala kapela Tři sestry letní zastávku na Slovácku. Netrpěliví návštěvníci vytleskávali a vypískávali kapelu na pódium už řadu minut před jejich ohlášeným příchodem. Do varu je totiž dostaly předkapely.

27.8.2017

VIDEO: Horkýže slíže zářili na slánském Valníku

Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník je už minulostí. Letošní ročník se organizátorům opravdu vydařil, areál letního kina ve Slaném navštívilo necelých osm set fanoušků dobré hudby.

27.8.2017

Smutná zpráva. Zemřel operní pěvec a držitel ceny Thálie René Tuček

Ve věku 81 let zemřel v sobotu v Mariánských lázních český operní pěvec a pedagog René Tuček. Známý barytonista se proslavil řadou významných rolí v brněnské opeře i pražském Národním divadle. Ztvárnil například Mefista či Figara.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení