VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.3.2017

Houslista Jaroslav Svěcený bude hostem Symphonic Tour Mira Žbirky

Houslista Jaroslav Svěcený bude hostem Vánočního Symphonic Tour zpěváka Mira Žbirky, které začne 9. prosince v brněnské DRFG Aréně. Na sérii koncertů se oba interpreti společně představí poprvé. Žbirku doprovodí kromě jeho kapely také symfonický orchestr pod vedením Adriana Kokoše. Diváci se mohou těšit na Žbirkovy hity v symfonickém pojetí i na místní dětské pěvecké sbory. Za pořadatele informovala Johana Turnerová.

18.3.2017

První mimopražská cesta ochotníků vede do Vlašimi

Mladý soubor Ochotníci Jižní Město, který vznikl teprve na začátku letošního roku, nastudoval jako své první představení hru Vinetú, Vinetúúú! Zatím ji uvedl dvakrát, třetí představení se uskuteční ve Vlašimi.

18.3.2017

Východočeské divadlo se rozloučí s Královou řečí

Derniéru hry Králova řeč z pera dramatika a filmového a televizního scenáristy Davida Seidlera má dnes od 19 hodin na programu Východočeské divadlo v Pardubicích.

18.3.2017

Aj Wej-wej pluje palácem. Národní galerie umí své projekty „ prodat“

Praha - Národní galerie vkročila do jarní sezóny opět velkoryse. Ve Veletržním paláci ve čtvrtek večer její šéf Jiří Fajt potvrdil, že najít i „prodat" výtvarnou kvalitu vskutku umí. Velkolepá Grand Opening určená i široké veřejnosti přinesla devět výstav a všem, kteří přišli, brala dech. Zejména instalací čínského umělce Aj Wej-weje, který se tu představil už před rokem.  

18.3.2017

V Praze začíná týden módy, ukáže kolekce pro podzim a zimu

V Praze v sobotu začíná jarní edice týdne módy Mercedes Benz Prague Fashion Week. Své kolekce pro nadcházející podzim a zimu předvede několik předních českých návrhářů, třeba Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, Zuzana Kubíčková nebo Jakub Polanka. Podle pořadatelů má tento týden módy nejvíce mezinárodních hostů v historii, přijedou módní odborníci, fotografové, nákupčí i designéři. Fashion weeku se poprvé zúčastní česká modelka Karolína Kurková, potřetí se na jeho přehlídkové molo vrací úspěšný slovenský model Filip Hrivňák.

18.3.2017

Herečka a moderátorka Mahulena Bočanová slaví padesátiny

Praha - Herečka Mahulena Bočanová, která dnes, tj. 18. března oslaví padesátiny, vstoupila do povědomí diváků již dětskými rolemi. Jako dívka si zahrála například v seriálu Chalupáři, ve filmech s panem Tau či v populárních dětských snímcích Lucie, postrach ulice a … a zase ta Lucie. Později se objevila i v mnoha pohádkách. V současnosti hostuje v několika divadlech, moderuje televizní pořady a pracuje v dabingu.

17.3.2017

Nejdelší šála na Hrách pro radost měřila dvě stě padesát metrů

Kolín – Další ročník Her pro radost uspořádala Základní, Mateřská a Praktická škola Kolín v hale v Borkách.

17.3.2017

Ve skanzenu zlikvidují Moranu a přivítají Vesnu

Louny - Pěkný program ukáže třeba starodávné tradice, nabídne občerstvení i ochutnávky kvasu.

17.3.2017

Hana Kátrová pořádala v Dusíkově divadle cestovatelský pořad

Čáslav (Kutnohorsko) - „Pobaltské republiky a Petrohrad" byl název dalšího cestovatelského pořadu Hany Kátrové v Dusíkově divadle. S organizací přednášky pomáhala kamarádka Jarmila Sejčková, však také obě dostaly od spokojených posluchačů krásné růže.

17.3.2017

VIDEO: V Náměšti nad Oslavou odhalili Neptuna

Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) - Zámek v Náměšti nad Oslavou otevře své brány veřejnosti v sobotu 1. dubna. Už teď se správci zámku na návštěvníky připravují. Tento týden odhalili sochu Neptuna na vnitřním nádvoří zámku. Sňali z něj ochranné obaly, které památku v zimě chrání před poškozením.

17.3.2017

Zemřel karibský nositel Nobelovy ceny za literaturu Derek Walcott

Ve věku 87 let dnes zemřel ve svém domě na rodném karibském ostrově Svatá Lucie básník a dramatik Derek Walcott, jenž v roce 1992 dostal Nobelovu cenu za literaturu. S odvoláním na umělcovu rodinu o tom informovala agentura AP. Walcott v roce 2011 vystoupil na Festivalu spisovatelů v Praze a o rok dříve mu vyšla v čestině sbírka básní Hostina života.

17.3.2017

Střelnice patří tento víkend jazzovému festivalu

Turnov (Liberecko) - Neform jazz fest 2017 je program tohoto víkendu v Kulturním centru Střelnice. Neformální jazzový festival, který se zde v obnovené premiéře představí již počtvrté, letos pro milovníky jazzu přichystal skutečné lahůdky.

DOTYK.CZ
17.3.2017

Násilí a nahota na plátně může dnes film pohřbít. Důvodem je rating

Chcete natočit úspěšný hollywoodský film? Vyhněte se explicitnímu násilí, nahotě a sprostým slovům. Jinak vám hrozí postih a mladé lidi do kina nedostanete. Ne že by nechtěli, ale nebudou smět. Špatný rating přístupnosti je noční můrou filmových producentů.

17.3.2017

Pestrý večer na scéně Grand pubu

Bruntál - Bruntálský Open Mic připravil pro své fanoušky další večer plný hudby, autorského čtení, cestovatelského vyprávění a v případě odvahy i vystoupení někoho z publika.

17.3.2017

Lidé si mohou prohlédnout Aj Wej-wejovo dílo vytvořené pro Prahu

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve Veletržním paláci v Praze si mohou lidé ode dneška prohlédnout nové dílo čínského umělce Aj Wej-weje. Vzniklo přímo pro Národní galerii v Praze, jmenuje se Zákon cesty a týká se tématu migrace. Uprchlíky ukazuje tak, jak je v očích autora vnímá západní svět - jako nelidskou hmotu bez vlastní identity, jména a životního příběhu. Dílo sestává z naddimenzovaného nafukovacího člunu a panáků bez tváře symbolizujících dnešní migranty, kteří hledají náročnou cestou po moři nový život a štěstí.

17.3.2017

Začínala v chrámovém sboru, teď bude zpívat opery v Itálii. Muzikály odmítá

Brno - Když jako dítě zpívala v chrámovém sboru, nenapadlo ji, že se z ní stane úspěšná operní zpěvačka. Nyní šestadvacetiletá Zdislava Bočková před pár dny získala druhé místo na prestižní evropské soutěži. Díky tomu se v dubnu odstěhuje do Itálie, kde bude v příští sezoně zpívat. „Itálii beru jako startovní čáru. Je to pro mě velká příležitost a nový vítr, po kterém jsem dlouho toužila," říká zpěvačka.

17.3.2017

Bez Nikyho už není tak veselo

Praha - Cenu Raoula Wallenberga. Tu dostal tento týden na švédském velvyslanectví v Praze Matěj Mináč a jeho spolupracovník Patrik Pašš. Vysloužili si ji za filmy o Siru Nicholasovi Wintonovi.

17.3.2017

Divadlo v Dlouhé uvede nové nastudování Jiráskovy Lucerny

Praha -  Divadlo v Dlouhé uvede dnes, tj. 17. března nové nastudování Jiráskovy Lucerny s podtitulem Český mýtus. Lucerna patří mezi nejhranější původní české hry, Institut umění - Divadelní ústav eviduje od roku 1945 přes 130 premiér. Národní divadlo ji uvedlo naposled před devíti lety, od té doby se objevila i na Fidlovačce, v Plzni, Jihlavě, Ostravě, Českém Těšíně a Uherském Hradišti.

16.3.2017

Anna Petrželková: Herci v Hradišti jsou nesmírně trpěliví a hraví

ROZHOVOR / Režisérka Anna Petrželková je živel. Sledovat ji při práci vás naplní chvílemi obavou z její nezkrotné energie, ale zároveň je úžasné pozorovat, čeho všeho je při zkoušení schopná, že má velmi konkrétní vizi a vy můžete zažít na chvíli neopakovatelnou atmosféru před premiérou.

16.3.2017

Kapely Visací zámek a S.P.S. v Praze zahájí společné turné

Praha - Oblíbené punkové kapely Visací zámek a S.P.S. ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis zahájí společné turné s názvem Forever Punk Tour 2017. Obě skupiny na tuzemské hudební scéně působí již od 80. let a Visací zámek a S.P.S. považují Palác Akropolis za svoji domovskou scénu. Skupiny nevylučují ani společná vystoupení.

16.3.2017

Zajímá vás světelné znečištění? Podívejte se do vesmíru dalekohledem

Jablonec nad Nisou – Jizerskou oblast tmavé oblohy, která se náchází v lokalitě osady Jizerka, představí Lesy ČR s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR a Klubem astronomů Liberecka 17. a 18. března na veletrhu cestovního ruchu EUOREGION Tour v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

16.3.2017

Bromovu cenu pro jazzmany letos dostane trumpetista Bartoš

Brno – Trumpetista Juraj Bartoš se stane 20. držitelem Ceny Gustava Broma za celoživotní přínos v oblasti jazzové hudby. Cenu každoročně uděluje Český rozhlas Brno na festivalu JazzFestBrno. Jméno vítěze oznámila Martina Kaščáková z brněnského studia Českého rozhlasu.

16.3.2017

Aj Wej-wejovo pražské dílo možná vystaví v Bruselu či New Yorku

Praha - O nejnovější dílo čínského umělce Aj Wej-weje, které vytvořil pro Národní galerii v Praze, mají zájem některá další muzea v Evropě či USA. To, zda tam bude po skončení pražské výstavy uvedeno, záleží také mimo jiné na prostorových podmínkách. V jednání je zatím Brusel nebo New York. Ve čtvrtek to řekl ředitel NG Jiří Fajt. Ve Veletržním paláci mohou obrovský nafukovací člun s desítkami postav uprchlíků vidět lidé od pátku až do počátku příštího roku. Galerie také jedná s čínským umělcem o další spolupráci, jeho dílo se pravděpodobně objeví v dalším z objektů Národní galerie.

16.3.2017

Královna matka Stivínová a horník Taclík

Praha - Defenestrace, Marie Terezie, Rašín či Metanol. Česká televize si v nových projektech, které připravuje na příští rok, opětovně posvítí na českou společnost – minulou i tu současnou.

16.3.2017

Ennio Morricone vystoupí v říjnu popáté v Praze

Praha - Italský filmový hudební skladatel Ennio Morricone bude 16. října popáté koncertovat v pražské O2 areně. Nový koncertní program představí v české metropoli za doprovodu Českého národního symfonického orchestru (ČNSO). ČTK o tom za pořadatele informoval Martin Zvoníček. Čtyři předchozí Morriconeho pražské koncerty byly vyprodány.

16.3.2017

Výstava v muzeu o třicet let nazpět

Volyně (Strakonicko) - Na rok 1987 zavzpomínají v muzeu ve Volyni.

16.3.2017

Nasávám svět puberťáků

Praha - Každý má svou lajnu. To je nová kniha Petry Dvořákové a také jedna z novinek Velkého knižního čtvrtka, který dnes startuje v řadě knihkupectví.

16.3.2017

Filmové premiéry týdne

Praha - Do českých kin přicházejí tento týden čtyři filmy: Kráska a zvíře, Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, The Rolling Stones Olé Olé Olé! a Rocco.

16.3.2017

Přehlídka Weird Europe nabídne fanouškům osm bizarních filmů

Praha - Příběhy, které rozvrací zažité pořádky a nerespektují dohodnuté hranice, přinese přehlídka bizarních filmů Weird Europe. Od 5. do 9. dubna se uskuteční v pražském Biu Oko, od 10. do 12. dubna v brněnském Kině Art a 12. dubna v Biu Central v Hradci Králové. Ve čtvrtek o tom informovala Adéla Brabcová ze společnosti Film Europe Media Company. Weird Europe je festivalem, který sestupuje tam, kam se hlavní proudy kinematografie bojí, dodala.

16.3.2017

Metallica vystoupí za rok v Praze

Praha - Legendární skupina Metallica vystoupí 2. dubna 2018 v pražské O2 aréně v rámci svého evropského WorldWired tour. Vstupenky lze koupit v síti prodejen Ticketportal a jejich cena se pohybuje v rozmezí od 1 300 do 3 100 korun, předprodej bude zahájen 24. března od 10 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies