VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.5.2017

Lidi, kteří neposlouchají rap, naše kapela rozčiluje, říká Vladimir 518

/ROZHOVOR/ - Raper Vladimir 518 prozradil, že skupina PSH chce natočit poslední desku.

1.5.2017

Horácké divadlo uvede hru o současném světě

Další premiéru má na programu Horácké divadlo Jihlava (HDJ). Už v úterý 3. května se na Malé scéně HDJ rozehraje ironické mono-drama Jevgenije Griškovce nazvané Současně.

1.5.2017

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

1.5.2017

Sergej Polunin se přes film vrací k baletu, který miluje od mala

Klasický tanec Sergej Polunin miluje, ale prostředí, ve kterém se i ti nejslavnější tanečníci pohybují, ho téměř odradilo od další kariéry. Zachránil ho únik do světa filmu, řekl v Praze, kde dnes odpoledne poprvé vystoupí. Muž, který se stal nejmladším sólistou Anglického královského baletu v historii, chce ve svých 28 letech tančit dál a pomáhat baletu získávat silnější postavení mezi všemi uměleckými obory. "Tanec je pořád na okraji, chybí v něm agenti, manažeři, peníze, a tím i umělci, kteří raději dají přednost filmu nebo hernímu průmyslu," říká homme fatalle současného baletu.

1.5.2017

Pavel Khek: Po „krvavé lázni" se těším na Čapka

Mít na repertoáru Shakespeara je stabilně v zájmu divadel napříč republikou. Jen v Praze vzniká inscenací her tohoto velkého dramatika během roku několik. Jednou z aktuálních je Macbeth v překladu Martina Hilského v pražském Divadle ABC.

1.5.2017

Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna, říká herec Václav Helšus

/ROZHOVOR/ Václav Helšus nedávno oslavil 70. narozeniny. Kulaté jubileum nebylo jediným důvodem k rozhovoru.

30.4.2017

Muzeum Antonína Dvořáka připomene skladatele jako věřícího člověka

Po půl roce restaurátorských prací zejména na freskové výzdobě se veřejnosti znovu otevře Muzeum Antonína Dvořáka v Praze. Nová výstava s názvem Antonín Dvořák a zbožnost představí od 5. května do dubna příštího roku skladatele jako člověka hluboce věřícího. Poukáže na jeho duchovní dílo a bude se zabývat jeho vztahem ke konkrétním kostelům.

30.4.2017

Výstava na hradě Helfštýn ukazuje, jak vznikají díla Claudia Bottera

Italský mistr Claudio Bottero patří ke světově uznávaným osobnostem uměleckého kovářství. Návštěvníci hradu Helfštýna mohou už dnes obdivovat na nádvoří jeho plastiku s názvem Dech větru, již zhotovil během Kovářského fóra v létě roku 2009. Nová sezónní výstava, která začala v sobotu vernisáží v hradní galerii, ale nabídne jiný pohled na tohoto umělce. Představí kresby, podle nichž jeho unikátní díla vznikají.

30.4.2017

Jihlavská filharmonie přichystala jarní galakoncert

Jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera si na příští týden připravila další velkou akci. Tentokrát to bude jarní galakoncert. Uskuteční se v neděli 7. května v Domě kultury v Jihlavě. Tam také zajišťují předprodej vstupenek.

29.4.2017

Aukce nabídnou obrazy za miliony, nejdražší je Kupka

Květnovými dražbami největších českých aukčních síní vyvrcholí jarní aukční sezona. Nabízet se bude kolem čtyř desítek uměleckých děl za více než milion korun. Sběratelé mohou usilovat například o další abstraktní malbu rekordmana českých aukcí Františka Kupky. Dražit se budou třeba i díla Emila Filly, Toyen či Antonína Slavíčka.

29.4.2017

Divadelní festival Zlomvaz přiláká do Prahy studenty z šesti zemí

Studentský divadelní festival Zlomvaz přiveze do Prahy už počtyřiadvacáté mladé umělce z šesti evropských zemí. Přes den ožije festivalem budova DAMU, čtyři hudební večery rozezní oblíbený Dům umění a průmyslu v Charvátově ulici (DUP36). Od 3. do 6. května zhlédnou diváci přes 20 představení divadelních škol z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie, řekla novinářům mluvčí přehlídky Iveta Jakubčíková

29.4.2017

Do Nebílov se vrátil barokní skvost Gottfrieda Libalta

Co ztmavlo, už je jasné, kde byla prasklina, není. Na zámek Nebílovy se v pátek po půlroční péči vrátil zrestaurovaný rozměrný obraz německého barokního mistra Gottfrieda Libalta.

VÍME PRVNÍ
29.4.2017

Filmaři obsadili skály v Tisé. Natáčí pohádku o Krakonošovi

Kamery, herci, produkce. Filmové hemžení zažívá v sobotu Tisá na Ústecku. Čeští a němečtí filmaři osídlili část oblíbených Tiských stěn.   

29.4.2017

Divadlo bratří Formanů zakládá nový festival

Akci na smíchovské náplavce v polovině června odstartuje česká premiéra inscenace Forman Brothers Wild West Show Deadtown.

VÍME PRVNÍ
29.4.2017

Čechomor, Bratři Ebenové, Čok, Fešáci...Deník zná program letošní Lázeňské

Teplický deník vám jako první přináší kompletní program 863. zahájení lázeňské sezony v Teplicích po jednotlivých scénách. Doprovodné a rozšířené akce zveřejníme v průběhu příštího týdne. Akce proběhne v sobotu 27. a v neděli 28. května.

28.4.2017

Bára Štěpánová: Do auta sedám zásadně nalíčená

One Woman Show – i tak by se dalo nazvat vystoupení herečky Báry Štěpánové v Kavárně Chotěboř. O vtipné situace nebyla nouze.

28.4.2017

Kapelník Spirituálu Jiří Tichota oslavil narozeniny i v Přerově

Někomu se při poslechu písní legendární skupiny Spirituál kvintet vybaví chvíle, strávené na náměstích v revolučních časech listopadu 1989, kdy z každého rohu zněly skladby jako Oh, Freedom nebo Jednou budem dál. Jiný se zase rád vrátí k romantickým baladám jako Krutá válka nebo Batalion.

28.4.2017

Posmrtní přehlídka děl Adolfa Borna začíná v Muzeu Kampa

Retrospektivní výstavu díla Adolfa Borna uspořádalo rok po jeho smrti Muzeum Kampa. Jmenuje se Jedinečný svět a snaží se přiblížit tvorbu grafika a ilustrátora v co největší šíři. Začíná pracemi z 60. let a ukazuje také poslední dílo, které autor dokončil den před svou smrtí, 21. května 2016.

28.4.2017

Kotek jako manžel císařovny. Na zámku natáčí hollywoodský režisér

/VIDEO/ Hollywoodský režisér Robert Dornhelm v těchto dnech natáčí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži film o Marii Terezii: pod jeho pomyslnou taktovkou se pak na place otáčí třeba rakouská herečka Marie Louise Stockinger v roli samotné císařovny, nebo Vojtěch Kotek jako její manžel František Štěpán.

28.4.2017

Nový komiks: Superhrdina se potká v jihlavských katakombách s nepřítelem

Říká si Zázrak, jako správný superhrdina disponuje různými superschopnostmi a za svými dobrodružstvími putuje po Praze i po celém Česku. A nyní zavítal do Jihlavy.

28.4.2017

RECENZE: Bob Dylan s armstrongovským chraplákem swingoval

Kusy vypůjčené z repertoáru Franka Sinatry i jiných jazzových legend i průřez kariérou hudebníka zazněly na koncertu ve Frankfurtu, který navštívila redaktorka Deníku. Nescházely klenoty z 60. let i kusy z let nedávných. Koncertu nechyběla ta správná dynamika a gradoval. Dva přídavky si fanoušci užili vestoje přímo pod pódiem.

28.4.2017

Kdo hodně cvičí, nástroj si ničí, věří Kabáti

/ROZHOVOR/ Po čtyřech letech vyrazí na velké halové turné nejúspěšnější česká rocková kapela Kabát. Obsáhne devatenáct zastávek a odehraje se v průběhu měsíců října a listopadu. Vypráví o něm zpěvák Pepa Vojtek.

27.4.2017

Alexandrovci přijeli do Prahy osobně pozvat na své turné

Ve dnech 10. – 22. května se uskuteční jubilejní a vzpomínkové turné Alexandrovců v České republice. S pozváním přijeli do Prahy představitelé souboru – zástupce vedoucího souboru Michail Maruševskii, „Mistr Kalinka" Vadim Ananěv, známý virtuóz na balalajku Konstantin Ignatjev a virtuóz na akordeon Alexandr Bogatyrjev. Představili se rovněž 2 noví členové souboru – pěvci Kuzma Rybalkin (bas), Maxim Maklakov (baryton).

27.4.2017

Švandovo divadlo připravuje hru Srdce patří za mříže

Hru o ztrátě lidského srdce uvede pražské Švandovo divadlo v premiéře v sobotu 29. dubna v komorním studiu v suterénu. Inscenace nazvaná Srdce patří za mříže nabídne netuctovou výpověď nejmladších divadelníků v čele s režisérkou Alžbětou Burianovou o násilí a sebelásce v globálním světě, oznámila Magdalena Bičíková pověřená mediálním servisem smíchovské scény.Sejde se v ní milovnice luxusního zboží, které nejradši nakupuje za pár šupů, s cizincem hledajícím srdce svého otce. Dále čekatel na transplantaci, ubrečená dámská kabelka, kreslený hrdina seriálů pro děti a jeho nová kamarádka Panda. Ti všichni vyprávějí o tom, jak snadné je v dnešním světě ztratit lidské srdce.

27.4.2017

Jan Šťastný: „Film je iluze a já jí chci podlehnout“

„Mám rád filmy pro pamětníky nebo ty od Kachyni či Vláčila. Protože ty lidi osobně neznám a jsem schopen ještě iluzi toho filmu podlehnout," zasnil se herec Jan Šťastný v rozhovoru pro Deník.

27.4.2017

V Lucerně budou práce politických karikaturistů z V4 a USA

Politické karikatury od pěti výtvarníků z USA a zemí visegrádské čtyřky (V4) představí výstava, která dnes začne v pasáži pražského paláce Lucerna. K vidění budou karikatury politiků napříč politickým spektrem. Jejich prezentací ve veřejném prostoru chce organizátor, slovenské občanské sdružení Euforion, dát najevo, že kritický pohled karikaturistů je neoddělitelnou součástí svobodného tisku a veřejného života.

26.4.2017

Ledňáček pro Olgu Hepnarovou

Film s neobvyklou, psychicky narušenou postavou získal hlavní cenu 30. ročníku Festivalu Finále.

26.4.2017

Smutná zpráva z filmového světa. Zemřel Jonathan Demme, režisér Mlčení jehňátek

Jonathan Demme, režisér oscarového Mlčení jehňátek, dnes zemřel v New Yorku. Bylo mu 73 let. Příčinou úmrtí byly komplikace s rakovinou jícnu.

26.4.2017

Zemřel operní pěvec Miroslav Smyčka, nahrával i v esperantu

Praha - Ve věku 90 let zemřel v úterý 25. dubna v Praze operní pěvec Miroslav Smyčka. Média o tom informovala jeho dcera Jolana Smyčková, herečka a zpěvačka pražského Divadla Semafor.Olomoucký rodák v letech 1945 až 1949 studoval filologii a filozofii na Masarykově univerzitě v Brně, ale při politických prověrkách byl vyloučen. Jako pěvec nejdříve působil jako sborista v Opavě, poté jako sólový barytonista v operních domech v Liberci, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích.

26.4.2017

Manželství v kostce? S herci Kronerovou a Navrátilem v brněnské premiéře

Divadlo Komediograf uvede v brněnské premiéře inscenaci Manželství v kostce, v níž autor a režisér Luboš Balák vsadil na komediální talent Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies