Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.6.2017

Dana Morávková: Mám ráda černobílé filmy, dobu první republiky

/ROZHOVOR/ Dana Morávková vede svůj tým proti týmu Aleše Cibulky v zábavném soutěžním pořadu TV Barrandov Kdo to ví?, kde musejí své znalosti ukázat hvězdy českého showbyznysu. Dále můžete herečku vidět v seriálu Doktorka Kellerová, kde hraje Evu Podlipnou úhlavní nepřítelkyni, jež si předsevzala zničit Kellerové život.

11.6.2017

OBRAZEM: NoName rozparádili dav na Pivofestu

Slunce, hudba a spousta piva. Tak vypadal sobotní, v pořadí už 14. ročník Pivofestu na Krakonošově náměstí. Lahodný mok nabízelo patnáct pivovarů. Mezi největší hudbní hvězdy patřili legendární zpěvák a bavič Ivan Mládek, slovenská kapela NoName a Police Symphy Orchestra. 

10.6.2017

Batmane sbohem. První představitel kultovní postavy Adam West zemřel

Adam West, americký herec nejlépe známý jako hvězda šedesátých let z kultovního televizního seriálu o Batmanovi, zemřel v Los Angeles ve věku 88 let. Rodina oznámila, že po krátkém průběhu nemoci podlehl leukémii.

10.6.2017

Historie na kolech. Naleštěné veterány vyjely do okolí Svatého Jana

Svatý Jan nad Malší /VIDEO/ - Pragovky, aerovky, chevrolety, ale i jednostopé skvosty z dějin automobilismu byly v sobotu po poledni k vidění na návsi ve Svatém Janu nad Malší.

10.6.2017

Do Moskvy zamíří historické poklady Hradu a církve. Mají lákat na Prahu

Ministerstvo kultury zatím neeviduje žádost o povolení vývozu vzácných uměleckých děl a památek zejména ze sbírek Pražského hradu, které by měly být od listopadu vystaveny v Moskvě. Prezident Miloš Zeman chce výstavu otevřít při své návštěvy.

10.6.2017

OBRAZEM: Přehlídka veteránů v Písku, převažovaly hlavně motocykly

Alšovo náměstí zaplnila v sobotu 10. června dopoledne historická vozidla, mezi kterými bylo tentokrát nejvíce motocyklů.

EXKLUZIVNĚ
10.6.2017

Jaromír Nohavica: Proč kabaret? Bo nás to baví

/ROZHOVOR/ Písničkář Jaromír Nohavica hovoří v exkluzivním rozhovoru nejen o Kabaretu Bo a jeho prvním výjezdu mimo Ostravu, ale také chystaném albu, či říjnovém koncertu v pražské O2 aréně. Právě tam představí nové album, jehož název prozradil na konci rozhovoru všem čtenářům Deníku.

10.6.2017

Kulturní léto s podtitulem Moře a slunce v Sokolově

Sokolov – Porci muziky nabízí letošní ročník Sokolovského kulturního léta s mottem Moře slunce. To odstartovalo již 1. června koncertem místního Big Bandu. Pokračovat bude přes celé prázdniny až do 9. září.

10.6.2017

OBRAZEM: Tomáš Klus si podmanil studenty svou sobě vlastní improvizací

V pátek odpoledne odstartoval sedmadvacátý ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov – město rekordů. A jak jinak, než rekordem. O ten se postaral zpěvák Tomáš Klus společně s pelhřimovskými žáky a studenty.

10.6.2017

Praha žije hudbou. Až do sobotního večera

Praha - Termín busking označuje hudební, divadelní nebo třeba artistické vystoupení na ulici. Za něj přihlížející házejí odměnu do umělcova klobouku. Podobným způsobem rozjížděla svou kariéru spousta hvězd hudební scény, jako Edith Piaf, Bob Dylan, Radůza nebo ZAZ. A právě k buskingu se hlásí právě festival Praha žije hudbou, na kterém od čtvrtka do sobotního večera vystoupily a ještě vystoupí na dvě stovky umělců různých žánrů na pěti velkých pódiích a desítkách takzvaných Buskerpointů přímo v pražských ulicích.

9.6.2017

V podzemí dolu Drkolnov vystoupí pěvecké sbory

Příbram – Hornické muzeum Příbram připravilo na sobotu společný jarní koncert pěveckých sborů Arytmie Praha a Gambale. Uskuteční se od 18 hodin v komoře vodního kola v podzemí dolu Drkolnov a jednotné vstupné činí 40 korun.

9.6.2017

Taneční konzervatoř slaví 25 let, studenti zatančí v ulicích

Pětadvacáté výročí svého založení slaví v červnu Konzervatoř Duncan centre, jediná státní škola pro současný tanec v ČR. Její studenti dnes vyjdou do pražských ulic, aby svou tvorbu představili i náhodným divákům.

9.6.2017

Barbora Poláková vytáhla ze své empatické Krosny milý klip o lásce

/VIDEOKLIP/ Barbora Poláková dávno přesvědčila své publikum, že do moderního popového hávu umí nenásilně obléknout empatii a hlubší pohled na život. Teď svůj eponymní debut připomíná dalším videoklipem (po hraných kipech k písním Nafrněná a Generace). Klip vznikl k písni Krosna a japonský režisér Kosuke Sugimoto v něm použil několik různých filmových technik.

9.6.2017

Libušín už ze čtvrtiny stojí v hale v Bystřičce

Stavba Libušína začíná mít jasnější kontury. Jedna čtvrtina kulturní památky, kterou řemeslníci obnovují v areálu bývalého zemědělského družstva v Bystřičce, je téměř hotová a připravená k převozu na původní místo na Pustevnách.

9.6.2017

Konec stereotypů. Mladé muslimky hrají trash metal

Inspirovali se u legend Rage Against the Machine a Slipknot. Nejlidnatější muslimskou zemi – Indonésii – doslova šokovali. Tři teenagerky vystupují v národní televizi a asijskou scénu nejtvrdších stylů naprosto válcují.

9.6.2017

Letní Ungelt: Skořápka i loučení Marty Kubišové

Simona Stašová, Marta Kubišová, Regina Ráz- lová, Alena Mihulová, Petr Kostka a mnozí další herci budou trávit prázdniny na hradčanském Novém Světě v Praze. Počínaje 3. červencem se tam opět po roce otevře Letní scéna Divadla Ungelt, která nabídne 54 divadelních večerů pod širým nebem.  

8.6.2017

Zvěřinec v katedrále, kytara v kapli a pocta Zdeňku Pešánkovi

/FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 pokračoval dalšími skvělými koncerty. Piano Extravaganza svedla nejprve na pódium v chrámu svaté Barbory tři pianistky, Terezii Fialovou, Wu Qian a Aylu Bártovu a posléze vyvrcholila Saint Saënsovým Karnevalem zvířat.

8.6.2017

Cenu Rudolfa Medka pro rok 2017 získali historici Borák a Putna

Cenu Rudolfa Medka pro rok 2017 ve čtvrtek v pražské Národní knihovně ČR udělili in memoriam historikovi Mečislavu Borákovi a literárnímu historikovi, kritikovi a rusistovi Martinu C. Putnovi. Cenu od roku 2008 uděloval Nadační fond angažovaných nestraníků ve spolupráci se Slovanskou knihovnou. Po ukončení činnosti Nadačního fondu v roce 2014 se partnerem Slovanské knihovny stal spolek Ruská tradice.

8.6.2017

Národní galerie se nedovolá kvůli Madoně z Veveří a kauza by tak měla skončit

Národní galerie v Praze (NG) se nebude znovu dovolávat k Nejvyššímu soudu v případě sporu o gotický obraz Madony z Veveří. Kauza, která začala v rámci majetkového vyrovnání státu s církvemi, by tak měla definitivně skončit. V březnu rozhodl odvolací soud o tom, že desková malba ze 14. století definitivně patří církvi. Ve čtvrtek o rozhodnutí NG  informovala mluvčí galerie Tereza Ježková.

8.6.2017

Kultovní vězeňský seriál se vrací

/TRAILER/ Oranžová je nová černá. Platí to alespoň pro mundúry v amerických věznicích, kde se místo dřívější černé barvy dnes používá oranžová. Stejně se jmenuje také seriál internetové videotéky Netflix, který se znovu hlásí o pozornost diváků po celém světě.

8.6.2017

Přijďte si prohlédnout české vozy velkých cen

Dopravní fakulta ČVUT připravila expozici desítek českých závodních vozů z bližší či vzdálenější historie. Obdivujte umění českých techniků, karosářů a designérů. Vystaveny zde budou automobily konstruované pro závody jak na okruzích, tak rallyové, historické i z posledních let.

8.6.2017

Oles Krompljas, voják, který se stal válečným fotografem

Fotografové se vydávají do válečných zón a tak se z nich stávají váleční reportéři. Třicetiletý Ukrajinec Oles Krompljas je jedním z nich. S tím rozdílem, že nejdřív bojoval a bránil svou zemi na východní Ukrajině a teprve potom se na místa bojů vrátil s fotoaparátem. V Praze na Nákladovém nádraží Žižkov, v prostorách, které patří Národnímu filmovému archivu, teď vystavuje své snímky z průmyslové zóny Avdějevka, okrajové části města Donbasu, které drží již několik let ruští separatisté.

8.6.2017

Výprodej českého atentátu pokračuje. Opět nic objevného

/TRAILER/ Bůh suď, proč je tomu tak, ale atentát na Heydricha přitahuje zahraniční filmaře. Po britském Anthropoidu máme v kinech další, tentokrát francouzsko-americký s názvem Smrtihlav.

8.6.2017

Sboristé Národního divadla vyhlásili stávkovou pohotovost

Zhruba šedesátka sboristů Národního divadla (ND) v Praze vyhlásila stávkovou pohotovost a nevylučuje ani stávku. Důvodem protestu je neúspěšné kolektivní vyjednávání, nerovné pracovní podmínky a také to, že s nimi ředitel Jan Burian nekomunikuje ohledně koncepce Národního divadla.

DOTYK.CZ
8.6.2017

Jak si Netflix zvedal (a zdolával) laťku

/VIDEO/ Jestli se nějaká firma dá považovat za Davida, který porazil svého Goliáše, musí to být bezesporu Netflix. Jedna z prvních on-line videopůjčoven dnes vládne světu. Společnost začala s objednávkami filmů přes internet a pokračovala streamováním videa. Nakonec nejenom aby jako klasická videopůjčovna chytala filmové trendy, ale začala je sama určovat.

8.6.2017

Plzeňský folklorní festival pozval hosty z USA, Řecka, Itálie či Francie

Plzeň – Včera hráli, tančili a zpívali v Konstantinových Lázních i ve škole ve Zruči-Senci, dnes se vypraví do Vrčeně, víkend pak stráví na plzeňských pódiích.

8.6.2017

Kulaťák i vodárna. Po stopách architekta Antonína Engela

Vítězné náměstí ve tvaru podkovy nebo návrh Podolské vodárny. Hlavně tím je známý architekt Antonín Engel.

DOTYK.CZ
8.6.2017

Český James Dean osmdesátých let slaví pětapadesátiny

Když se na přelomu 70. a 80. let minulého století objevil na plátnech českých kin štíhlý blonďák se smutnýma a zranitelnýma očima, zapůsobil jako zjevení. "Český James Dean", začaly psát okamžitě tehdejší časopisy pro mládež, jejichž obálky rychle zabrala jeho tvář.

7.6.2017

Rapper Vladimir 518 v Brně pokřtí novou desku. Na trojrozměrné show

Žádný ambice, souboj, žárlivost, jen radost. To je slogan, jímž známý český rapper Vladimir 518 ověnčil svoji novou desku Ultra! Ultra! Představí ji v brněnské premiéře v pátek na Flédě.

7.6.2017

Smíchovská náplavka ožije novým festivalem divadla a hudby

Praha - Smíchovská náplavka u železničního mostu ožije příští týden divadlem, novým cirkusem, hudbou, kinem, tancem i dílnami pro děti. Divadlo Bratří Formanů tam od středy do neděle nabídne zájemcům první ročník venkovního festivalu Arena 2017, který svým názvem i provedením symbolicky naváže na provoz divadla Smíchovská Arena. To na stejném místě fungovalo v letech 1891 až 1938 a na jevišti zažilo i Vlastu Buriana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení