VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.3.2017

Příběh o boji s leukémií. Dnes na ČT2

Praha - Dokument Vojtěcha Kopeckého Druhý život Jitky K. vypráví příběh mladé, sportovně založené ženy, které diagnóza akutní leukémie ze dne na den obrátila život vzhůru nohama. Ona se ale rozhodla bojovat. ČT2 film uvede v úterý 14. března ve 21.05 hod. V průběhu vysílání mohou diváci posílat DMS Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

14.3.2017

Výstava Antonína Kroči a hukvaldských umělců

Havířov - Pravá vernisážová atmosféra ovládla minulé úterý výstavní síň Viléma Wünsche v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.

14.3.2017

Romům hrály na zábavě dvě kapely

Kolín – Téměř pět stovek Romů nejen z Kolína a okolních obcí, ale i třeba z Ostravy, Hradce Králové, Trutnova a dokonce až z Varšavy se bavilo druhou březnovou sobotu v sále Městského společenského domu v Kolíně, kde jim vyhrávaly slovenské kapely Gipsy Culy a Gipsy Kajkoš.

13.3.2017

Žebřík: Celé depo zpívalo Jožin z bažin

V Plzni se v pátek večer konal jubilejní Žebřík. Slavnostní vyhlášení hudební ankety bylo pětadvacáté a zcela zaplnilo DEPO2015.

13.3.2017

Formanův neherec Josef Šebánek hrál hasiče i dědu Homolku

Zahrál si v kultovních snímcích Miloše Formana: Hoří, má panenko nebo Lásky jedné plavovlásky. Dnes uplynulo 40 let od jeho úmrtí.

13.3.2017

Ladovská Opava. Dům umění představí českého ilustrátora

Opava /POZVÁNKA/ Úterní vernisáží začne velká výstava Josef Lada. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si nejen jeho notoricky známá díla.

13.3.2017

Výstava přibližuje Chartu 77 také na osudu Ivana Martina Jirouse

Praha - Výstava Příběh Charty 77 v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze přibližuje osudy členů prvního a nejdéle působícího opozičního hnutím v tehdejším sovětském bloku. Autoři expozice konané u příležitosti 40. výročí Charty 77 Eugen a Zuzana Brikciusovi Chartu prezentují jako společenský i kulturní fenomén. Výtvarná díla i písemné dokumenty, samizdaty a fotografie chartistů budou pro veřejnost k dispozici od úterý do 19. ledna 2019.

13.3.2017

Nejhranější muzikál Bídníci slaví. Zářil i na plátně

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Jak by asi reagoval Victor Hugo, kdyby zjistil, že jeho román z roku 1862 se zásadně proslaví ve formě muzikálu? Pokud to byl typický mužský, asi by moc nadšený nebyl. To už se nedozvíme. Nicméně v neděli uplynulo 30 let od premiéry na newyorské Broadwayi pod názvem Les Misérables (Bídníci). Obliba muzikálu rostla a hrál se až do května 2003. Jeho počátky sahají mnohem dál.

13.3.2017

Byl to skřivan: Romeo a Julie si jdou na jevišti po krku

Mladá Boleslav – Nejčastější příčina rozvodu? Svatba, to dá rozum!

13.3.2017

Prácheňské muzeum prodloužilo výstavu

Písek – Vzhledem k mimořádnému zájmu návštěvníků Prácheňské muzeum v Písku prodloužilo krátkodobou výstavu nazvanou Československá vlajka na Měsíci.

13.3.2017

Nejlepší čtenářku - babičku Olomouckého kraje mají v Lipníku nad Bečvou

Lipník nad Bečvou (Přerovsko) – „Šťastná to žena". Fenoménem české literatury je bezesporu Babička Boženy Němcové, proto v letošním roce hledaly knihovny po celé České republice nejlepší čtenářku – babičku. Nejlepší babičkou lipnické knihovny se stala Karla Plachká.

13.3.2017

Japonci požádali Prahu o prodloužení Muchovy výstavy v Tokiu

Tokio (Japonsko) - Organizátoři výstavy Slovanské epopeje Alfonse Muchy v Tokiu požádali hlavní město, zda by bylo možné výstavu prodloužit. Důvodem je vysoká návštěvnost, která po pěti dnech výstavy přesáhla 26 tisíc lidí. V pondělí to řekl pražský radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL). Zda Praha vyhoví, není zatím jasné.

13.3.2017

VIDEO: Nová píseň pro Eurovision Song Contest

Praha - Přes 200 miliónů diváků z celého světa každoročně sleduje tradiční Eurovision Song Contest. Jde tak o nejpopulárnější nesportovní událost v televizním vysílání. V letošním roce se soutěž uskuteční v ukrajinském Kyjevě a Českou republiku zde bude reprezentovat zpěvačka Martina Bárta s písní My Turn.

13.3.2017

Labyrint 2 aneb seriál s napětím do samého konce

Praha - Jan Hájek a Tatiana Wilhelmová coby kriminalisté Franěk a Martina jsou novými tvářemi týmu majora Remeše (Jiří Langmajer) v pokračování seriálu Labyrint režiséra Jiřího Stracha. Na obrazovky vstupuje právě dnes ve 20 hodin.

13.3.2017

Masaryk, biják jen pro oči

Praha - Film, na který se hezky dívá, ale který záhy vyprchá z hlavy. Asi tak se dá charakterizovat Masaryk, film, který v posledních měsících budil více rozruchu, než si ve skutečnosti zaslouží.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Praha - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

AKTUALIZOVÁNO
13.3.2017

Praha vypíše architektonickou soutěž na podobu budovy pro epopej

Praha - Hlavní město vypíše architektonickou soutěž na podobu budovy galerie pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Budova by měla stát na Těšnově. Rozhodli o tom v pondělí pražští radní. Návrh zadání, podklady či harmonogram by měly být hotovy do letošního září. Kdy město budovu případně začne stavět a na kolik vyjde, není jasné. Epopej je nyní vystavena v Japonsku. Mucha ji daroval Praze s podmínkou, že pro ni vybuduje prostory, ty dosud chybí.

13.3.2017

Dobrodružství cestovatelů nabídne Expediční kamera

Teplice, Ústecký kraj – Jak si poradí parta mladých cestovatelů z Čech, Moravy a Slovenska, která vyrazila za polární kruh na Aljašku s cílem splout řeku Alatnu?

12.3.2017

Příbram. Kniha, kvůli které praskal sál galerie ve švech

Příbram - Nová sedmisetstránková kniha Příbram byla slavnostně představena v Galerii Františka Drtikola. Velký sál galerie byl zcela naplněn, výtisky, v tu chvíli za výhodnou cenu, mizely z prodejního stolu.

12.3.2017

Kdyňská spisovatelka je členkou mezinárodního PEN klubu

Kdyně (Domažlicko)- Už na podzim se Václava Jandečková chystá vydat novou knihu.

12.3.2017

Tři hvězdy pohromadě. Spielberg bude točit drama s Hanksem a Streepovou

Americký režisér Steven Spielberg natočí novinářské drama The Post o skutečné kauze úniku a zveřejnění citlivých vládních informací během války ve Vietnamu. Pro svůj nový snímek získal oscarové herce Toma Hankse a Meryl Streepovou, kteří se podle serveru týdeníku Entertainment Weekly objeví na plátně poprvé spolu.

12.3.2017

Dominik Božek: Mít hrad nebo zámek je romantika i dřina

/ROZHOVOR/ Většinu dosavadního života strávil v Kanadě. Přesto má Dominik Božek ze šlechtického rodu Mensdorff-Pouilly k rodinnému majetku v Boskovicích vřelý vztah. „Péči o hrad a zámek neberu jako práci. Je to součást naší rodinné historie," zdůrazňuje osmačtyřicetiletý šlechtic. Rodina majetek získala už před necelými dvěma staletími. Za minulého režimu ho stát znárodnil, zpět ho rodina získala v roce 1991.

12.3.2017

Označili mě za Fantozziho, vzpomíná komparsista Krejcar

Příložany (Třebíčsko) - V seriálu Četníci z Luhačovic si kromě Pavla Zedníčka, Karla Dobrého nebo Igora Bareše zahrál i Josef Krejcar z Příložan na Třebíčsku. Některé díly se totiž natáčely v blízkosti jeho bydliště, a když byl vyhlášen konkurz na lidi do komparzu, přihlásil se a uspěl.

11.3.2017

Loutky z domažlického muzea se představují v Bavorsku

Domažlice, Neukirchen bei Heiligen Blut – Od 8. února se až do konce roku 2017 v bavorském Walfahrtsmuseu (Muzeum poutí) v Neukirchen bei Heiligen Blut představují loutky ze sbírek domažlického muzea.

11.3.2017

Národní divadlo uvede Lorkovu Krvavou svatbu

Praha - Španělský básník a dramatik Federico García Lorca se po půlstoletí vrací na scénu Národního divadla, kdy se tu hrál jeho Dům doni Bernardy v režii Alfréda Radoka. Krvavá svatba, kterou tu hned po válce nastudoval Jindřich Honzl, se vrátí v inscenaci režijní dvojice SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský). Premiéra ve Stavovském divadle bude 16. března, oznámila mluvčí činohry Kateřina Ondroušková.

11.3.2017

Vychází druhý díl monografie o filmaři Janu Němcovi

Praha - Druhý díl rozsáhlé monografie věnované režiséru, scenáristovi a producentovi Janu Němcovi s názvem Jan Němec. Enfant terrible forever vydává nakladatelství Akademie múzických umění v Praze (AMU). Sleduje život a tvorbu umělce od roku 1974, kdy odešel do exilu, do jeho smrti v roce 2016.

11.3.2017

Líheň 2017: Mladí hudebníci díky soutěži rostou

Karviná - Zejména dravé mládí si vybojovalo postup ve čtvrtých kolech největší středoevropské soutěže amatérských hudebníků Wayfarer Líheň 2017. Do čtvrtfinále se probojovaly ze čtveřice postupujících hned dvě mladé kapely!

11.3.2017

Jako malý kluk zpíval v Československém rozhlase, dnes režíruje hry

Karlovy Vary - Divadlo je umění, které si buď zamilujete, nebo mu nikdy nepřijdete na chuť. A to platí nejen pro diváky, ale i pro herce. Ale pro většinu je to láska na celý život.

DOTYK.CZ
11.3.2017

Co byste v knihovně nečekali: pitvu či střílečku

Bart a Lisa Simpsonovi porážejí u dětí Harryho Pottera i báje od Petišky.

11.3.2017

František Skála, váben hlasem mořské okurky

Praha - Hravý a nápaditý, věčně na hraně vážného a nevážného, nalézající pro věci jiné významy a půvaby: František Skála, renesanční multikulturní muž, jehož výstavu ve Valdštejnské jízdárně byste neměli minout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies