VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.4.2017

Novou expozici terárií v Modré otevřeli na Velký pátek

Hadi dorůstající délky i přes čtyři metry dokáží nejednomu z nás nahnat strach. Na druhou stranu není žádný důvod k panice, pokud se na takové hady přijdete podívat do zbrusu nového terária na Modré, jediného tohoto druhu na Moravě.

14.4.2017

Kapela Slza bavila hlavně dětské fanoušky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po dlouhém čekání a úvodních zmatcích zaviněných nezkušenou organizátorkou a čekáním na bariéry vyžadované managementem kapely, se stovky dětských fanoušků ve čtvrtek večer dočkaly svých idolů v podobě kapely Slza. Ta na pozvání soukromé pořadatelky dorazila před Velkým pátkem do sálu Městského společenského domu v Kolíně.

14.4.2017

Tečku za Zlínským majálesem udělá Vypsaná fixa

Univerzitní majáles bude i letos oslavou jara a dobré nálady. Uskuteční se v úterý 2. května v parku před Baťovou vilou, opět zadarmo. Kromě pestrého hudebního programu letos nabídne také bohatý doprovodný program zahrnující volbu krále či královny nebo sportovní aktivity. Organizátorem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB.

14.4.2017

Vondráčková v Brně oslavila sedmdesátiny. Zazpívaly jí Zelenková i Machálková

Původně své narozeniny ve velkém oslavovat nechtěla, nakonec se na koncertní šňůru přece jen vydala. Helena Vondráčková, která bude mít v červnu 70 let, zahájila ve čtvrtek večer v brněnském Bobycentru sérii vystoupení s českými i slovenskými hosty.

14.4.2017

Tajuplné věci s kusem magie. M+M vystavuje v břeclavské Galerii 99

Břeclav – M+M. Tak se jmenuje výstava děl Martiny Klakové a Michala Mikuliče, která je nyní k vidění v břeclavské Galerii 99. Oba autoři patří do hustopečské skupiny výtvarníků Alfons. „Jejich díla jsou obzvlášť zajímavá, moderní. Kdybych mohl, polovinu bych si jich sám koupil," navnadil břeclavský výtvarník a majitel galerie Antonín Vojtek.

14.4.2017

Glen Hansard vystoupí na velikonoční neděli exkluzivně ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Glen Hansard odehraje při své třídenní soukromé návštěvě v České republice pouze jediný sólový akustický koncert a na jeho výslovné přání se uskuteční ve Valašském Meziříčí v neděli 16. dubna od 19.30 ve velkém sále Kulturního zařízení.

13.4.2017

Století básníka Josefa Kainara? S písněmi pro Flamengo i Zlatovláskou

Brněnsko – Měl jsem dvanáct kytar ve svým životě, všechny jsem je propil, ztratil, utopil. Teď na krku mám třináctou a škrtí. Právě tyto verše inspirovaly kurátory Památníku písemnictví na Moravě k vytvoření výstavy, jež připomíná sté výročí narození básníka, dramatika, skladatele a bývalého redaktora Rovnosti Josefa Kainara.

13.4.2017

Muzeum české vesnice zahájí sezonu a ukáže pokojíčky pro panenky

Peruc (Lounsko) - Zajímavá a jedinečná expozice se po zimě otevře návštěvníkům zítra, na Velký pátek.

13.4.2017

Stříbrný poklad ze středověku našel v lese. Lidé se teď na mince mohou podívat

Před více než sedmi sty lety kdosi za velký kámen v lesích Moravského krasu ukryl váček se stříbrnými mincemi. Z neznámých důvodů se pro něj už nikdy nevrátil. Váček se po letech rozpadl, mince se rozkutálely po stráni. Až loni na jaře tam část z nich náhodou objevil muž z Blanska, který nález ohlásil. Odborníci středověký poklad skrývali před veřejností až do čtvrtka.

13.4.2017

Matěj Ruppert: Zpěvák je dneska rizikový povolání

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Do ústeckého hudebního klubu Doma se v pátek 14. dubna po čase vrátí roztančená kapela Monkey Business. Její show tu startuje v 19.00 hodin.

13.4.2017

Nová jména na Colours: Leyla McCalla & Band, XIXA či Thomas Azier

Ostrava /VIDEO/ - Jsou známa další jména sólistů i kapel, která obohatí svým vystoupením mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se uskuteční letos v létě v Dolní oblasti Vítkovic.

13.4.2017

Nejsem tak hloupá, abych se zříkala svého megahitu

Praha - Zpěvačka HEIDI JANKŮ o své nejslavnější písni Když se načančám.

13.4.2017

Jablkoň oslaví své čtyřicátiny 20. dubna v pražském divadle Archa

Praha - Skupina Jablkoň, která ve své hudbě míchá folk, rock i underground, oslaví 40 let od svého vzniku koncertem 20. dubna v pražském divadle Archa. Mezi hosty budou Lenka Dusilová, Jarda Svoboda, skupina Květy s Martinem Kyšperským, Petr Váša, Michal Nejtek a Jiří Stivín. V rámci vystoupení bude pokřtěna kniha Jablkoň po čtyřicítce, jablkoňský zpěvník doplněný řadou fotografií, příběhy i zajímavostmi z historie kapely. Ve čtvrtek o tom informoval manažer kapely Romek Hanzlík.

13.4.2017

Festival Sharjah: Arabský duch mezi mrakodrapy

Sharjah (Spojené arabské emiráty) - Krátké sukně a šortky na ulici neuvidíte, u plážové sprchy dostanete sodu, že místo za zdí se v plavkách sprchujete veřejně, a krom hotelů vám jinde nenalijí. Zato kulturu a tradici si tohle město hýčká.

13.4.2017

Královna českého textu Jiřina Fikejzová slaví devadesátiny

Praha - Spolupracovala s Karlem Vlachem a později s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Tam se seznámila s interprety jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Vašek Neckář a spoustou dalších. Následovalo šansonové období, kdy psala pro Juditu Čeřovskou. Poté se nejvíce zaměřila na Marii Rottrovou, pro kterou textovala písně několik let. Pojilo je i přátelství.

13.4.2017

Národní galerie bude otevřená po celé Velikonoce

Praha - Národní galerie v Praze zpřístupní své stálé expozice i aktuální výstavy během celých velikonočních svátků. Otevřeno bude na Velký pátek i na Velikonoční pondělí, uvádí galerie na svém webu. Kromě sbírek od středověkého přes renesanční, barokní a moderní umění po současná díla je možné v některém ze šesti objektů NG aktuálně vidět třeba výstavu Magdaleny Jetelové, Aj Wej-weje, Františka Skály nebo práce z keramiky napříč staletími a světem.

13.4.2017

Z putování za farářem Štemberkou vznikne výstava

Pecka (Jičínsko) - Po stopách Josefa Štemberky, posledního lidického faráře a zřejmě nejvýznamnějšího peckovského rodáka, putovaly v pondělí děti ze všech tříd peckovské základní školy. Městečko si P. Štemberku připomíná pravidelně, ale v letošním roce 75. výročí lidické tragédie, je toto téma obzvlášť aktuální. Římskokatolická farnost Pecka dokonce do budoucna uvažuje o zřízení štemberkovské pamětní síně se stálou expozicí.

13.4.2017

Evžen Plocek se stane čestným občanem Jihlavy

Jihlava - Krajské město 15. května ocení své tři významné rodáky. Magistrát udělí in memoriam čestné občanství a také dvě ceny města. Včera nominace odsouhlasili jihlavští zastupitelé na svém zasedání.

12.4.2017

Nebyl to aprílový žertík. Asmodeus opravdu vydal CD

Klatovy – Nečekané, ale o to milejší překvapení připravila svým fanouškům klatovská metalová skupina Asmodeus. Neplánovaně vydala na apríla svoji již osmou desku, která nese název Oko Horovo.

12.4.2017

Městské divadlo Brno oslaví Velikonoce premiérou rockové mše

Brno – Nebude to mše ani jiný náboženský obřad, ale obraz – jakési Theatrum Mundi, svět jako divadlo. Skladbu Zdenka Merty nazvanou Via Lucis zkouší pro Městské divadlo Brno sbor Ars Brunensis Chorus a zahraniční sólisté. V premiéře si ji mohou diváci poslechnout v pátek a sobotu. Druhou část koncertu připravují Daniel Kyzlink a John de Jong, kteří představí rockovou mši Sanctus.

12.4.2017

Knihu o záhadách pokřtili na Barborce

Slovácko - Přímo v centru dění, na vrchu Modla u kaple sv. Barbory, byla za krásného jarního počasí v neděli 9. dubna pokřtěna kniha Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského Muž, který viděl démona.

12.4.2017

Městská knihovna hostí monumentální plastiky Richarda Deacona

Praha - Jako jednoho z nejvýznamnějších sochařů současnosti představuje Galerie hlavního města Prahy britského autora Richarda Deacona. Protože je první jeho samostatnou výstavou v ČR, pojal ji kurátor Julian Heynen jako úvod do Deaconovy mnohostranné tvorby vzniklé za posledních 30 let. Šest desítek děl představuje rozmanité materiály a techniky, které Deacon používá, od dřeva impregnovaného a ohýbaného přes ocel a hliník k syntetickým materiálům a keramice.

12.4.2017

Cirkus Berousek míří do Sokolova, přichází s novou show

Sokolov – Jeden z nejslavnějších cirkusů v Česku míří do Sokolova. Lidé ho budou moci navštívit od čtvrtka do neděle. 

EXKLUZIVNĚ
12.4.2017

Tom Chaplin: Zpívat s Queen byla největší výzva i životní zážitek

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Jen málo zpěváků má rozsah jako Freddie Mercury… Právě Tom Chaplin vlastní stejné „zlato v hrdle" jako frontman Queenů. I možná proto Chaplin rád se svou původní kapelou Keane zpíval hity od královské legendy. V exkluzivním rozhovoru pro Deník se před pražským koncertem rozpovídal o své nové desce The Wave, videoklipech, rozdílu ve zvuku sólové nahrávky a deskách Keane, možném návratu formace i o Praze.

12.4.2017

Brno v říjnu rozezní filmové písně oscarového muzikálu La La Land

Brno – Americké romantické muzikálové drama La La Land z roku 2016, v jehož hlavních rolích se představili herci Ryan Gosling a Emma Stoneová, získalo šest Oscarů a stalo se nejsledovanějším filmem posledních měsíců. Nyní se jej diváci dočkají také v koncertní verzi. U příležitosti celosvětového turné zavítá La La Land in Concert 28. října do Brna a o dva dny později do Prahy.

12.4.2017

Sedlecká pouť se bude točit až do pondělí

/FOTOGALERIE/ - Sedlecká pouť v Kutné Hoře patří neodmyslitelně k velikonočním svátkům.

12.4.2017

Konec masopustu míří do Kulturního centra

Česká Třebová (Ústecko-Orlicko) - Ve středu 12. dubna bude ve velkém sále Kulturního centra hostovat Východočeské divadlo Pardubice, které přiveze slavnou hru Josefa Topola Konec masopustu v režii Břetislava Rychlíka.

12.4.2017

Překladatel a člen Plastiků Paul Wilson získá Cenu Revolver Revue

Praha - Cenu Revolver Revue letos dostane kanadský publicista, překladatel a hudebník Paul Wilson. V úterý za pořadatele informovala Edita Onuferová. Cena se bude předávat 19. dubna na Večeru RR v pražském klubu Roxy. „Paul Wilson cenu obdrží za všechno, co za dlouhá desetiletí vykonal a koná pro českou kulturu," uvedla šéfredaktorka Revolver Revue Terezie Pokorná. Připomněla, že Wilson za normalizace z vlastní vůle pobýval v totalitním Československu a podporoval nezávislou kulturu, za což byl v důsledku vyhoštěn.

12.4.2017

Filmové premiéry týdne

Praha - Do českých kin míří tento týden čtyři premiéry, a sice Špunti na vodě, Rychle a zběsile, Zkouška dospělosti a Safari.

12.4.2017

Mušketýr, porotce i frontman. Habera slaví 55. narozeniny

Praha - Lídr jedné z nejslavnějších slovenských kapel má dnes pětapadesátiny. Pavol Habera se uplatnil jako muzikálový i filmový herec. Porotcoval také v českých i slovenských řadách talentové soutěže SuperStar. Je autorem hitů jako Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, Láska, necestuj tým vlakom nebo Krátke lásky. Letos je můžete slyšet v pátek 28. července na festivalu Benátská.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies