VYBERTE SI REGION

Liberecký kraj

Ostuda Sokoláku zmizí

Liberec - Dům na Sokolovském náměstí by měl být do roka opravený.

Do práce jdou i ženy

Jablonec n. N. - Veřejně prospěšné práce v Jablonci posílí ženský tým. Dostanou také typicky ženské práce, od pletí po úklid.

Od úterý se uzavře důležitá cesta z průmyslové zóny

Česká Lípa - Od úterý 28. června začne další omezení provozu v České Lípě. Po mostu na hlavním průtahu městem se uzavřou další klíčové komunikace.

Bouřky a silný vítr: Popadané stromy zastavily dopravu na silnici i železnici

Českolipsko - Silná bouřka, která zasáhla v sobotu odpoledne Českolipsko a Liberecko, si vyžádala desítky výjezdů hasičů. Především k popadaným stromům.

Nejlépe třídili v Rokytnici a Mařenicích

Liberecký kraj - Obec Mařenice na Českolipsku se v krajské soutěži Zlatá popelnice stala také Skokanem roku.

Oceňovaný veterán Alexander Hron zemřel

Frýdlant - Ve věku 91 let zemřel v úterý 21. června uznávaný a oceňovaný veterán z druhé světové války npor. Alexander Hron z Frýdlantu. Do výběžku přišel v roce 1948 za svými rodiči, kteří jako volynští Češi přijeli osazovat pohraničí.

Stížnosti na nepořádek ve městě neutichají, lidé fotí zákoutí

Liberec - Neposečené trávníky, dopravní značky zarostlé v houštinách, povalená zábradlí, černé skládky v centru města. To je jen výčet bohaté škály fotografií, které střádá facebooková stránka nazvaná poeticky Liberecké krásy zákoutí.

Koupaliště v Č. Dubu na Liberecku je opět vhodné ke koupání

Český Dub - Voda v koupališti v Českém Dubu na Liberecku je opět vhodná ke koupání. Zlepšila se i kvalita vody v Hamerském jezeře na Českolipsku. Vyplývá to z posledního rozborů Krajské hygienické stanice v Liberci, které dnes zveřejnila na svém webu.

Vnučka císaře Františka Josefa I. byla socialistkou. Říkalo se jí Rudá vévodkyně

Zákupy - Zatímco o její babičce a jmenovkyni, krásné Alžbětě Bavorské, zvané Sissi, se točily filmy, neuvěřitelný příběh její vnučky, plný emocí a zvratů, připomíná jen faktografická kniha Rudá vévodkyně a průvodci na zámku Zákupy.

Česká filharmonie přiveze do Boru unikátní projekt

Nový Bor - Výjimečnou kulturní akci, společný koncert hudebníků České filharmonie a romského dětského pěveckého sboru Čhavorenge nazvaný Romano Drom, budou na začátku srpna hostit Horovy sady v Novém Boru.

Kraj chce vylepšit podmínky pro vzácné žáby

Českolipsko - Na projekt úpravy Cihelenských rybníků žádá Liberec dotace z Evropské unie.

Rekordy padly na všech stanicích na severu Čech

Liberecký kraj - Teplotní rekordy v pátek padly na všech stanicích v Ústeckém a Libereckém kraji. "Nejtepleji bylo na severu Čech v Ústí nad Labem a České Lípě, kde teplota vyšplhala ke 34 stupňům Celsia," řekla Lenka Musilová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Areál Maškovka soutěží o Stavbu roku Libereckého kraje

Turnov - Celkem dvanáct staveb se letos přihlásilo do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. „Je to o něco méně než vloni, ale jsme rádi, že i tak se všechny vypsané kategorie naplnily a bude z čeho vybírat," uvedl krajský radní pro regionální rozvoj Vít Příkaský.

Liberecký kraj má nedostatek míst pro auta. Plánuje výstavbu parkovacího domu

Liberec - Liberecký kraj plánuje výstavbu parkovacího domu v sousedství svého sídla. Vyřešit by měl nedostatek míst k parkování v okolí úřadu. Náklady na výstavbu se odhadují na 70 milionů korun.

Nemocnice prodala velkou část pozemků a ubytovnu

Česká Lípa - Park a soukromé ordinace. To jsou plány nového majitele.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.