„Změna pro Liberec se dlouhodobě snaží o revitalizaci zchátralého lesního koupaliště. Bohužel marně. Vedení města přitom v roce 2013 vrátilo Regionální radě 37 milionů určených na uskutečnění projektů IPRM Lidové sady," tvrdí mluvčí Změny Zuzana Tachovská.

„Změna pro Liberec usilovala o to, aby místo vyřazeného projektu „Revitalizace areálu LVT" byl určen k realizaci projekt obnovy Lesního koupaliště, který by měl podporu široké veřejnosti a jistě by získal podporu i napříč politickým spektrem," doplnil šéf Změny Jan Korytář.

Vedení Liberce Změně mimo jiné vzkazuje, že mu „má vlézt na záda". „Areál zchátralého koupaliště získalo město do vlastnictví zhruba před dvěma lety. Od té doby intenzivně připravujeme projekt na jeho další využití, atraktivní pro obyvatele i návštěvníky Liberce. Příprava projektu narazila při povolování ze strany státní správy na problém z hlediska dopravní obsluhy. Proto jsme přistoupili k rozšíření zpracované projektové dokumentace o vyřešení požadovaného dopravního napojení," sdělil aktuální informace ke stavu přípravy projektu náměstek primátorky Jiří Rutkovský (USZ) s tím, že silnice nebude sloužit návštěvníkům areálu, ale hlavně dopravní obsluze zásobování nebo pro odvoz odpadu.

Na znovuotevření areálu bývalého Lesního koupaliště spolupracuje město se střediskem ekologické výchovy Divizna, Městskými lesy a ZOO Liberec.

„Chceme proměnit zchátralé koupaliště v místo pro kvalitní trávení volného času. Oživený areál bude první etapou připravované úpravy celého údolí potoka podél Tiché cesty od zoologické zahrady směrem k bývalému koupališti," vylíčil náměstek primátorky Jiří Rutkovský.

Projekt počítá s přírodní vodní plochou ke koupání, dostatkem míst pro slunění, relaxaci a vybudováním nízkoenergetického školicího ekologického střediska a informačního centra.

Město už má vytipované dotační tituly, které by bylo možné využít pro financování akce. Rozpočet počítá zhruba s investicí 25 až 30 milionů korun, přičemž radnice by mohla získat až 90 procent zmíněné částky z dotací.