Sklářská společnost Ajeto většinou při tropických vedrech posouvá začátek pracovní doby před pátou ranní. „Protože jsou ale tyhle teploty hlášeny jen na dva až tři dny, rozhodli jsme se, že s pracovní dobou hýbat nebudeme, jen jsme ji o něco zkrátili. Skláři tak končí už ve 13:30," řekl ředitel sklářské společnosti Jaroslav Turnhöfer.

Přímo u sklářských pecí mají skláři sprchu, aby se mohli zchladit. Mnohem víc podle ředitele pijí. „Stoupá spotřeba sodovky i ledu, lidé si ho dávají i do kbelíků a korýtek k pecím, chladí si tam ruce než nabírají sklo z pece," vysvětlil Turnhöfer.

Také v novoborském Crystalexu se podle ředitele Martina Kubáta dělá stejně, ať jsou mrazy nebo tropická vedra. „Výrobu zastavit nemůžeme, ale klíčové je, aby měli lidé dostatek pití," uvedl Kubát.

Všichni podle něj mají k dispozici iontové nápoje, na pivo, které mají k dispozici například skláři v Harrachově, ale musí ti novoborští zapomenout. „Současná bezpečnost práce to neumožňuje, alkohol prostě do práce nepatří," vysvětlil Martin Kubát.