„Bezpečnost olympiády je samozřejmě extrémně důležitá. Nemohlo ale ministerstvo obrany najít jiný způsob, jak ochránit olympiádu, než riskováním stovek životů nájemníků tím, že změní jejich domovy v bitevní pozici armády?" uvedl právní zástupce nájemníků Martin Howe.

Umístění raket

Soudce ale před několika dny rozhodl, že armáda rakety na střechu umístit může. Stížnost nájemníků odmítl s tím, že neznamenají pro obyvatele „skutečnou hrozbu" a jsou důležitou součástí bezpečnostních opatření pro olympiádu. Souhlasil také s tvrzením ministerstva obrany, že šestnáctipatrová budova byla v oblasti jediným vhodným místem pro umístění raket. Ty se budou ve východním Londýně kolem olympijského areálu nacházet ještě na pěti místech.

Rakety jsou součástí precizních bezpečnostních opatření, které Británie po dobu olympiády chystá. Má jít o vůbec největší bezpečnostní opatření v době míru.

Ponižující chaos

Armáda musela nakonec nasadit na poslední chvíli více vojáků, protože soukromá bezpečnostní agentura G4S, která měla najmout a vytrénovat 
10 tisíc členů bezpečnostního personálu, oznámila, že to nezvládne. Šéf společnosti Nick Buckles před pár dny „na koberečku" před britskými poslanci souhlasil, že jde o „ponižující chaos". Společnost kvůli tomu bude muset vrátit až pětinu z kontraktu za 258 milionů liber (téměř 8,5 miliardy korun).

Premiér David Cameron už prohlásil, že po společnosti „tvrdě půjde".
Mezitím se Británie podle listu The Sunday Times rozhodla opatření ještě posílit po bombovém útoku na izraelské turisty v bulharském Burgasu. A to i na základě zpráv izraelské rozvědky, která varuje před teroristickým komandem, které měl údajně najmout Írán, aby napadlo izraelské olympioniky.

Podle britského listu pátrá izraelská rozvědka Mossad po „skupině Evropanů bílé pleti, kteří údajně konvertovali k islámu a spolupracují s libanonským Hizballáhem a íránskými elitními jednotkami Kuds". Izraelské ministerstvo obrany ale tuto zprávu nepotrvdilo.
Londýňané z bezpečnostních opatření příliš nadšení nejsou. Svědčí o tom i rozhořčené telefonáty řidičů do rádia BBC. Museli čekat před Londýnem v dvouhodinových kolonách, které způsobily dopravní omezení. 

Kdo bude chránit olympiádu?

Britové do dějišť her vyšlou přes 17 000 vojáků. To je téměř dvojnásobek počtu britských vojáků, kteří momentálně slouží v Afghánistánu.

Doplní je 7000 členů soukromých ochranek.
K tomu policie posílí své jednotky v londýnských ulicích
o 12 500 lidí.

Na Temži u Greenwiche kotví vojenská loď Ocean, na jejíž palubě jsou vrtulníky. V pohotovosti budou i stíhačky Typhoon.