Závadová finále polohovky v olympijském bazénu nepoplave

Londýn -  Česká plavkyně Barbora Závadová nepostoupila na olympijských hrách do finále polohového závodu na 400 metrů. V rozplavbách skončila bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy celkově patnáctá v čase 4:41,84.

28.7.2012 1

Plavkyně Barbora Závadová na olympijských hrách v Londýně.Foto: ČTK/Michal Kamaryt

Devatenáctiletá Závadová zaostala o téměř pět sekund za svým českým rekordem, který stanovila na loňském mistrovstvím světa v Šanghaji, kde obsadila sedmé místo. Ve své rozplavbě dnes byla čtvrtá a stejná pozice jí v té chvíli patřila i celkově; v dalších dvou rychlejších rozplavbách ji však soupeřky odsunuly za finálovou osmičku. K postupu potřebovala ostravská plavkyně téměř o sekundu vylepšit své osobní maximum.

Do finále mužského polohového závodu na 400 m se kvalifikoval jako poslední Američan Michael Phelps. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz vyhrál svou rozplavbu v čase 4:13,33 a těsně se vešel mezi postupující. O sedm setin sekundy z ní vyřadil obhájce stříbrné medaile Lászla Cseha z Maďarska, jenž skončil na devátém, nepostupovém místě. "Jediné, na čem záleží, je to, že jsem se tam dostal. Za ráno medaili nedostanete," poznamenal Phelps, jenž tuto disciplínu vyhrál v Aténách i Pekingu.

Další Američan Ryan Lochte, mistr světa a favorit na zlato, byl celkově třetí v čase 4:12,35. "Necítil jsem se moc dobře, ale byl to můj první závod, a ten je pro mě vždycky nejhorší," uvedl před večerním finále.

K překvapení došlo v rozplavbách na 400 m volný způsob, v nichž do finále neprošel světový rekordman Paul Biedermann z Německa. Korejský obhájce olympijského zlata z Pekingu Pak Te-hwan byl původně diskvalifikován za špatný start, ale posléze uspěl s odvoláním a ve večerním finále poplave.

28.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Policie intenzivně pátrá po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
5 21

Pátrání po pohřešované Míše o víkendu nabírá na intenzitě. Tým se rozšířil

8

Domácích zabijaček prasat ubývá

Motoristům se má ulevit při registru aut na úřadech. Emise budou v systému

Teplicko Je to dobrá zpráva pro všechny majitele aut. Motoristé už by totiž v budoucnu nemuseli chodit vyřizovat změny v registru vozidel pouze na úřady podle svého bydliště. Registrovat vozidlo by mohli na všech úřadech obcí s rozšířenou působností. „Novelu zákona schválili poslanci a poslali ji do Senátu. Ještě ji bude muset podepsat prezident. Zhruba za čtvrt roku by mohla začít platit," říká Michal Cuc, předseda Profesní komory STK a vedoucí STK Ivesur v Dubí a v Litoměřicích.

Před rokem zemřel europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf

Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf, který zemřel náhle před rokem, 22. ledna 2016, byl výrazným komunistickým politikem posledních 25 let. Nejprve zasedal ve Federálním shromáždění, poté byl poslancem Sněmovny a od roku 2004 vykonával mandát v Evropském parlamentu. Ransdorf byl znám svým intelektuálním rozhledem, který oceňovali i jeho političtí oponenti. Dožil se 62 let.

Udělal si fajn selfie. Ostatní mysleli, že je sebevrah

Ústí nad Labem – „Je tam sebevrah," ukazovali kolemjdoucí na oblouk Benešova mostu. Na místě svítily majáčky policie a hasičů, byla sobota asi osm hodin večer, provoz na mostě byl uzavřen policií a vypnuto trakční vedení trolejbusů.