VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V regionu se do akce Česko zpívá koledy zapojily tisíce lidí

Region /REPORTÁŽ Z DĚNÍ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI/ - Akce Česko zpívá koledy byla opět úspěšná a zpříjemnila adventní čas na více než 280 místech v České republice i zahraničí. Připojil se i Moravskoslezský kraj - podívejte se jak a kde.

11.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 11.12.2013
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v Ostravě.Foto: Deník/Pavel Sonnek

NOVOJIČÍNSKO

Na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně postupně odpoledne přicházely desítky lidí, aby si poslechly vystoupení sboru Pueallae et Pueri, Sextet+Nový Jičín a dětského pěveckého sboru Ondrášek. A ti, co přišli na koncert Ondrášku, zůstali i na společné zpívání koled. Právě sbor Ondrášek nám pomáhal v Novém Jičíně loni a vydatně pomohl i letos. Zpívání koled na Novojičínsku - více zde

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Koledy se zpívaly i na Frýdecko-Místecku a Třinecku. Dorazily stovky lidí - více zde.

BRUNTÁLSKO

Navzdory mrazivému podvečernímu počasí se ve středu sešli lidé i na náměstí Míru v Bruntále. Milá předvánoční nálada panovala při akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy včera také na dvou místech v Krnově, ve Vrbně pod Pradědem, Světlé Hoře, v Janovicích u Krnova a v Petrovicích u Krnova - více zde.

KARVINSKO

Koledy se ve středu večer zpívaly v Karviné, Orlové a Havířově - více zde

OPAVA

19. 59 Ve slezské metropoli se podle odhadu jednoho ze zvukařů na náměstí pustilo do zpívání na šest stovek lidí. A nebyli tady na to zdaleka sami. Na pódiu se představili opavští fotbalisté, celý opavský basketbalový tým, a to dokonce včetně černohorského křídelníka Milutina Djukanoviče, žokej Marek Stromský a zejména pak výborný sbormistr a showman Karel Kostera se svým Chlapeckým pěveckým sborem Stěbořice. V netradiční roli zpěváků se tu pak představili současně i redaktoři a pracovníci Opavského a Hlučínského deníku - více zde.

OSTRAVA

19.06 Jaromír Nohavica dozpíval po čtyřiceti minutách. Po úvodních koledách přidal ještě přibližně deset písniček ze svého repertoáru a navodil vánoční atmosféru. V Dolní oblasti Vítkovic se sešlo přes pět tisíc lidi - více o zpívání koled v Gongu zde.

FRÝDEK-MÍSTEK

18.27 Lidé a vystupující zůstavají na náměstí a přidávájí další a další koledy. Nechce se jim odcházet..

OSTRAVA

18.10 V Ostravě již skončilo zpívání koled a Jaromír Nohavica přidává další písničky. Po písní Ostrava zazněla Grónská zem. A zaplněné náměstí u Gongu se může na další.. Lidé stálepřicházejí..

OPAVA

17.50 Horní náměstí se pomalu zaplňuje. V současné době je zde několik desítek lidí, ale stále přicházejí další..

HAVÍŘOV

18:15 - Náměstí Republiky v Havířově se zaplnilo krátce před 18. hodinou. Lidé se před zpíváním koled procházeli po Vánočním městečku. „Byly jsme tady celý kolektiv účetních. Bylo to moc krásné. Už se těšíme na příští rok. Určitě si přijdeme opět zazpívat," Evička Jochmanová z Václavovic.

17:31 - V Havířově se koledy budou zpívat na náměstí Republiky. Tady už od 29. listopadu stojí Vánoční městečko, ve kterém se každé odpoledne a večer koná kulturní program. Dnes na podiu vystoupí pěvecký soubor Canticorum a Stanleys Dixie Street Band.

OPAVA

17.15 Na Horním náměstí se můžete už teď potkat s Petrem Dokoupilem, Petrem Kiworchianem a Jiřím Dihlem. Najdete je pravděpodobně u punče.

OSTRAVA

16.59 Do Dolní oblasti Vítkovic již míří první zpěváci

Do Dolní oblasti Vítkovic postupně proudí první lidé, kteří se těší na večerní zpívání koled s Jarkem Nohavicou. Ten je v tuto chvíli již na pódiu, kde probíhá zkouška zvuku. Zpěvák hraje lidem známé písničky, jako třeba Ostravo a tóny jeho písní se Dolní oblastí rozléhají široko daleko.

BRUNTÁL a KRNOV

16.45 Na náměstí Míru v Bruntále v rámci kulturního programu vánočního jarmarku po šestnácté hodině na pódium vystoupila kapela Karlovaci. Tato kapela se loni v Bruntále ujala role tahouna na akci Česko zpívá koledy. Karlováky po 17 hodině vystřídá skupina Arrest. Ta skončí před 18 hodinou, ale na pódiu zůstane, právě Arrest se stal předzpěvákem na bruntálské akci Česko zpívá koledy.

16.36 - Už se to blíží

A někde už zpívání začalo - respektive ho "mají za sebou". V Ostravě se k projektu Deníku symbolicky připojila i Mateřská škola Adamusova z Hrabůvky a Deník byl u toho. 

Ke zpívání koled se ve středu 11. prosince v předstihu připojila i i Mateřská škola Adamusova v Ostravě-Hrabůvce. A Deník byl u toho (-:

 „Akce Česko zpívá koledy mě nadchla, a proto se naše mateřská škola také připojuje. Zpívat budou naše děti ze sborečku a všichni rodiče s dalšími dětmi, které k nám chodí," řekla už před samotnou akcí Deníku ředitelka mateřské školy Jana Švédová.

Zpívání si ale posunuli na dřívější hodinu, aby si ho mohly užít opravdu všechny děti. A jak se Deník dnes přesvědčil, skutečně tomu tak bylo. A nezpívali jen děti a jejich rodiče, ale připojili se i další občané.

A vám nic neuteklo! Ještě stále máte máte čas připojit se i vy!

Na náměstích velkým měst v našem regionu, ale i v domovech pro seniory či u mateřské školy, se přesně od 18 hodin rozezní tóny písní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši. Z pódií budou písně předzpívávat místní kapely či dětské soubory, v Ostravské Dolní oblasti Vítkovic bude hlavním zpěvákem koled Jarek Nohavica.

Přijměte tedy naše pozvání a pokud můžete, přijďte si na některé z míst v našem kraji zazpívat koledy spolu s námi. Věříme, že vám tato hezká akce navodí příjemnou předvánoční náladu! 

Kde se v našem kraji se budou zpívat koledy?Ostrava, Opava, Hlučín, Frýdek-Místek, Třinec, Karviná, Orlová, Havířov, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Studénka, Bruntál, Krnov, Vrbno pod Pradědem, Bolatice-Borová, Dobratice, Stará Ves n. O., Světlá Hora, Janov u Krnova, Bohuslavice u Hlučína, Petrovice u Krnova.

V jaké pořadí se koledy budou zpívat?

1. Nesem vám noviny
2. Narodil se Kristus Pán
3. Půjdem spolu do Betléma
4. Štědrej večer nastal
5. Pásli ovce Valaši

Partneři

– Mediálním partnerem akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy je v Moravskoslezském kraji Hitrádio Orion na jehož frekvencích od 18 hodin zpívání koled rovněž naladíte.
– Celeropublikovým mediálním partnerem akce je také TV Nova.
– Vystoupení Jarka Nohavici v Ostravě pořádá Deník ve spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovic.

V Ostravě s Jarkem!

Každý, kdo se večer zastaví v Dolní oblasti Vítkovice, bude mít možnost nasát jedinečnou vánoční atmosféru, kterou pro čtenáře připravil Moravskoslezský deník ve spolupráci se sdružením Dolní oblasti Vítkovic. Na pohodovou akci Česko zpívá koledy, která propukne v 18 hodin před aulou Gong jsou zváni všichni fanoušci Jaromíra Nohavici a dobré nálady.

Motoristi by měli v areálu počítat s placením parkovného ve výši sto korun. Kvůli omezené kapacitě vítkovického náměstíčka, které pojme kolem pěti tisíc lidí, organizátoři akce návštěvníkům doporučují dorazit s určitým časovým předstihem. Na první příchozí budou čekat moderátoři Hitrádia Orion Magda Otáhalová s programem pro děti.

Ti, kteří se na koncert ostravského písničkáře nedostanou, si budou moct pět vybraných koled poslechnout a zazpívat společně s Hitrádiem Orion, které je i mediálním partnerem akce. Televize Šlágr přinese v šest hodin přímý přenos ze společného zpívání v Českých Budějovicích. 

Vyfoťte se se středečním zpěvníčkem koled na akci Česko zpívá koledy a napište nám, jak jste si večer užili! Rádi vaše příspěvky zařadíme do velké fotogalerie na webu.

Autor: Redakce

11.12.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekreační areál Čapí hnízdo u Olbramovic na Benešovsku.
15 5

Audit Čapího hnízda ulítl na internet. Namočení Agrofertu nelze vyloučit

Miroslav Pelta (vlevo) v diskusi s Romanem Berbrem a Dušanem Svobodou.
7

Hádka o fotbalového předsedu: Fouska naštvaly Berbrovy "čachry"

DOTYK.CZ

Uřezaná hlava nebo razie esesáků: atentát na Heydricha ve vzpomínkách

Dotyk.cz shromáždil u příležitosti 75. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha záznamy vzpomínek posledních pamětníků, které redaktoři Deníku pořídili v minulých pěti letech. 

AKTUALIZUJEME

Další krvavý útok na křesťany v Egyptě. Zemřelo téměř třicet lidí

Další střelecký útok v Egyptě šokoval svět. V pátek neznámí ozbrojenci zaútočili na skupinu koptských křesťanů. Podle posledních informací zabili šestadvacet lidí a stejný počet zranili.

Prezident Kiska povýšil in memoriam odbojáře Gabčíka na generálmajora

V roce 1942 se podílel se na atentátu na zastupujícího říšského protektora a spolutvůrce holokaustu Reinharda Heydricha. Nyní byl odbojář a hrdina Jozef Gabčík slovenským prezidentem Andrejem Kiskou in memoriam povýšen na generálmajora.

Šestkrát unikl vrah z Alabamy trestu smrti, popravili ho až po 35 letech

V roce 1982 spáchal nájemnou vraždu. Přes třicet let se odsouzenému vrahovi dařilo díky různým kličkám a řadě odvolání unikat trestu smrti. Díky tomu si vysloužil přezdívku „Houdini cely smrti". Až v noci na pátek ho americký stát Alabama v 75 letech popravil injekcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies