VYBERTE SI REGION

Moravskoslezský kraj

Požár nakladače skončil škodou za tři miliony

Vysokou škodu si v pondělí 30. května vyžádal požár velkého nakladače Volvo ve Staříči.

Karviná rozjíždí projekt, který pomůže seniorům

Systém integrované podpory seniorům (SIPS) složitý název s jednoduchým cílem. Podat seniorům a jejich blízkým pomocnou ruku a zvýšit jejich informovanost o možnostech, které mají.

Město Ostrava postaví na Fifejdách parkovací dům

Na místě parkoviště u městské nemocnice nechá Ostrava postavit parkovací dům. Podzemní podlaží vyhradí zaměstnancům, další veřejnosti.

Rekonstrukce je u konce, kino Centrum v Karviné začne promítat

Konec provizoria, filmoví fanoušci se už příští týden dočkají otevření karvinského kina Centrum. Po dlouhé, rok a půl trvající rekonstrukci, uvidí diváci jako první český film Teorie tygra.

Těžká hasičská technika u Třince vyprošťovala kamion se dřevem

Třinec – Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí ráno v Třinci-Neborech u nehody slovenského kamionu Volvo, který vezl dřevo.

Leguánka Kvído se týden toulala městem, teď si už ale užívá koupel a banány

Karviná, Český Těšín – Koupel a pak už jen domácí klid a pohoda, láska páníčků a také oblíbené banány a zeleninové saláty. To vše si od pondělí opět užívá jedenáctiletá samice leguána zeleného Kvído, která se v pátek našla, jak se toulá Českým Těšínem.

Areál československého opevnění navštívily tisícovky lidí

/FOTOGALERIE/ Gripeny, tanky T-34 anebo letouny JAK-3 či FW-190. Nejen na tuto techniku lákala vzpomínková akce, která v sobotu proběhla v Areálu československého opevnění Hlučín-Darkovičky.

Město Ostrava chce vymýtit škvárová parkoviště. Začne tím u Trojhalí Karolina

Nevzhledné plochy sloužící k odstavování aut zmizí z Ostravy. V plánu to má vedení města. Podle něj je to světový trend, který se ve městě zatím neprosazoval.

AKTUALIZOVÁNO

Státní zástupce obžaloval lobbistu Martina Dědice

V kauze korupční aféry kolem ostravského lobbisty Martina Dědice došlo k dalšímu posunu. Státní zástupce podal ke krajskému soudu v Ostravě obžalobu. 

Dětské hřiště u chaty Prašivá vybudují i pomocníci z ciziny

Do rekonstrukce, zvelebení a zatraktivnění historické turistické chaty Prašivá ve Vyšních Lhotách se zapojí i dobrovolníci ze zahraničí.

Řezbář velkých soch se neobejde bez vzrostlých stromů

Na velké sochy je potřeba velké dřevo. Ale není vždy snadné sehnat velké kmeny, vhodné pro vyřezávání. Své o tom ví řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova, který je specialistou na velké sochy.

„Nebourejte Karnolu," radil Krnovu architekt Gebrian

Svou představu jak budovat město pro lidi Krnovanům představil architekt roku 2015 Adam Gebrian.

Hasiči slavili a bavili se

Fulnek-Lukavec – Hasičům a jejich příznivcům patřilo v sobotu 28. května hřiště TJ Sokol v Lukavci, místní části Fulneku. Místní sbor dobrovolných hasičů tam slavil 130. výročí od vzniku sboru.

České dráhy společně s městem Třinec otevřely přestupní terminál

Nádraží nabízí nové odbavení pro cestující a čekárnu, vznikla klidová zóna i nové parkoviště. Nedílnou součástí nového terminálu jsou autobusová stání.

Přístup k řece Ostravici od pomníku Miloše Sýkory v Ostravě bude pohodlnější

Ostrava - Prostranství okolo pomníku Miloše Sýkory u řeky Ostravice dozná v dohledné době změn. Rekonstruovány budou místní schodiště a chodníky, které jsou v tristním stavu.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.