Hřiště pod letním aquaparkem, které se skládá ze čtyř částí, zažilo první velký nápor. Menší děti se mohly pořádně vyřádit nejen na průlezkách, houpačkách, žebřících, lanových sítích, ale také na rotační kládě a hrazdách různých výšek. „Moc se mi tady líbí. Už jsem vyzkoušela asi úplně všechny atrakce. Budu ráda, když tu budu s mamkou a taťkou chodit pravidelně," zářila štěstím šestiletá holčička Anička.

O něco starší obsadili zážitkové hřiště s adrenalinovými prvky. Zahrnuje velké klouzačky, houpací lana, lezecké stěny a lanovou dráhu, která je dlouhá padesát metrů. Součástí je také fitness hřiště, které doplní velmi využívaný in-line okruh přehrady Olešná. Nabízí pět cvičebních stanic, na kterých mohou zájemci posilovat těla, procvičovat udržení rovnováhy na balančním disku, provádět kroková cvičení a využívat sestavu pro klidové nebo dynamické protahování. Povrch hřiště je převážně travnatý, pod herními a cvičebními prvky je pryž, která tlumí případný pád.

Deník ovšem narazil i na některé rodiče, kteří se pozastavovali nad částkou, za niž hřiště bylo postaveno. „Těch jedenáct milionů se mi zdá příliš. Je sice pěkné, že si děti mají kde hrát, jenže opravdu to muselo stát tolik peněz? Pravděpodobně se politici chtěli před blížícími se komunálními volbami zalíbit. To ale raději neměli uvádět, kolik na to šlo financí. Snad se někdy vyčistí i samotná přehrada," řekl čtyřiadvacetiletý A. G. z Frýdku-Místku.

Areál, který je pod nepřetržitým dohledem městské policie, bude veřejnosti sloužit celý rok. Od dubna do září od 8 do 20 hodin a od října do března od 8 do 18 hodin.

Operativně mohou být v budoucnu uzavřeny některé části hřiště v rámci vegetačních výluk pro regeneraci trávníku.