VYBERTE SI REGION

Těšínská v Ostravě je průjezdná. Proč se rondel za 45 milionů stavěl?

Ostrava - Čtyři a půl měsíce trvaly práce na stavbě nové okružní křižovatky, která v blízkosti slezskoostravské radnice spojuje ulice Těšínskou, Keltičkovu a Na Baranovci. Končí tak dopravní komplikace, autobusy se vracejí na původní trasy a uleví se i tamním podnikatelům.

14.11.2013
SDÍLEJ:

Stavba nového kruhového objezdu pod slezskoostravskou radnicí skončila.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Přes ulici Na Karolině a Podzámčí anebo kolem bývalého Dolu Petr Bezruč. Těmito trasami objížděli od začátku letních prázdnin řidiči uzavírku nejčastěji. Od dnešního dne se ale mohou vrátit k původní cestě. Kromě řidičů si oddechnou i cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Největší radost z otevření kruhového objezdu ale mají podnikatelé, kteří mají v blízkosti Těšínské své firmy. Řada z nich se totiž kvůli uzavírce dostala do ztráty.

Zprůjezdnění ulice vítá také městský obvod Slezská Ostrava.

„Stavba kruhového objezdu s sebou nesla komplikace. Několik měsíců byl uzavřen obvyklý příjezd k slezskoostravské radnici směrem od centra města, a občané si tak museli jezdit vyřizovat své záležitosti na radnici objížďkou kolem bývalého Dolu Petr Bezruč. Radost budou mít určitě i podnikatelé provozující své podniky v okolí Těšínské ulice, protože přístup k jejich provozovnám byl po dobu prací také ztížen. Je vynikající, že stavbaři odvedli svoji práci podle plánů," řekl mluvčí radnice Slezské Ostravy Jan Král.

Na svou původní trasu se vrátily i linky městské hromadné dopravy číslo 29, 30, 38 a 71. „Vedení linek se vrací do svých původních tras, které byly od 30. června dočasně změněny v souvislosti s výstavbou okružní křižovatky ulic Těšínská, Keltičkova a Na Baranovci. Z důvodu změny v organizaci dopravy budou od dnešního dne upraveny jízdní řády dotčených linek," informoval mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Proč stavěli?

Podle informací z magistrátu města Ostravy bylo hlavním důvodem jejího vybudování zlepšení dopravní infrastruktury. Kruhový objezd, který propojuje Těšínskou, Keltičkovu a ulici Na Baranovci, stál téměř pětačtyřicet milionů korun.

„Je součástí projektu Obvodová Františkov. Tato první etapa řeší dílčí přípravu pro zřízení trolejbusové trati na Hranečník. Součástí stavby je výstavba trakčních kabelů pro zásobování elektrickou energií a rekonstrukce měnírny Slezská, čímž dojde k posílení kapacity. Dopravní podnik souběžně s touto stavbou realizoval sloupy trakčního vedení pro trolejbusovou trať," uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Autor: Martina Koziolová

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
AKTUALIZOVÁNO
U Vnorov na Hodonínsku potřetí ve dvou týdnech vykolejil vlak. Mimo železnici se tentokrát dostala přední kola posunovací lokomotivy na vyloučené koleji při pracích na zprůjezdnění trati.

V místě tragické nehody u Vnorov vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/ – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. Ve stejném místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva.

Nařčení z obtěžování? Čtyři děti ve třídě, zhroucená učitelka, ředitel zůstává

Tršice – V patové situaci je samospráva v Tršicích ve sporu o učitelku Vandu Fabianovou, kterou ředitel místní základní školy propustil kvůli nařčení, že letos v květnu na škole v přírodě v Ostružné na Jesenicku sexuálně obtěžovala prvňáky.

Saúdskoarabský král kvůli ropě snížil příjmy vysokým činitelům

Rijád – Saúdskoarabský král Salmán se dnes rozhodl citelně snížit platy a příplatky vysokým vládním činitelům. K tomuto kroku ho přiměla nízká cena ropy, která má nadále vážný dopad na ekonomiku království, informovala agentura AP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies