VYBERTE SI REGION

Střelbu v Krnově radní neomezí

Krnov – Krnovští radní vyšli vstříc signatářům petice Za klid, kteří volají po omezení hluku
o víkendech. Křovinořezy a sekačky radní rádi zakážou, ale na střelbu nedají dopustit.  

11.5.2014
SDÍLEJ:

Střelba v Krnově vždy patřila mezi oblíbené kratochvíle. Střelci si zde dokonce postavili Střelecký dům. Radní proto doporučují, ať se protihluková vyhláška na střelné zbraně nevztahuje.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Signatáři petice Za klid chtěli 
o sobotách a nedělích vyhláškou nařídit zákaz hlučné práce. Radní jim částečně vyšli vstříc, ale navrhují kompromis. Zákaz sekaček, křovinořezů, motorových vyžínačů a pil nebo vysavačů listí nebude platit celý víkend, ale jen v neděli, a to od 6 do 22 hodin.

Navíc se protihluková vyhláška nebude vztahovat na používání střelných zbraní.

„Žádáme vedení města Krnova o zajištění klidu o sobotách a nedělích, a to upravením práv a povinností občanů funkční protihlukovou vyhláškou. Už delší dobu se potýkáme s hrubým nedodržováním klidu a nadměrným hlukem z používání sekaček, křovinořezů, vyžínačů, motorových pil, cirkulárek, vysavačů na listí a jiných hlučných přístrojů," uvádí petice Za klid, kterou podepsalo přes 180 občanů.

„Vzhledem k tomu, že je porušeno naše základní právo na klid, soukromí a rodinný život, požadujeme, aby vedení města Krnova v souladu s právem přijalo protihlukovou vyhlášku, která bude počítat s tím, že uvedených činností se budou občané povinni zdržet v sobotu od 18 hodin, po celou neděli a ve svátcích," uvedli autoři petice Za klid Zdeněk Šimáček z Hlubčické ulice a Ivo Šulák ze Staré ulice s tím, že podobnou vyhlášku už například přijal ostravský magistrát.

„Musíme zohlednit, že v Krnově funguje certifikovaná střelnice, které by nedělní zákaz střelby způsobil značné problémy. Nechtěli jsme provozovatelům dělat problémy tím, že na území města zásadně změníme pravidla pro střelbu," vysvětlila starostka Krnova Alena Krušinová rozdílný přístup ke křovinořezům a ke zbraním.

Návrh vyhlášky pamatuje i na výjimky. „Když v neděli přijde třeba tornádo, musíme rychle odklidit vyvrácené stromy a při tom nelze čekat s nasazením motorových pil až na pondělí. Překvapilo mě, že protihluková vyhláška nemá zastánce ani tak v okrajových částech, kde je často slyšet zvuk cirkulárek a sekaček, ale spíš na sídlištích, kde si místní většinou stěžují na sousedy, kteří se věnují vrtání do panelů," komentovala návrh vyhlášky Alena Krušinová s tím, že konečné slovo budou mít zastupitelé.

Autor: František Kuba

11.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Začátek října bude deštivý a chladný, pak se oteplí

Praha - V České republice se začátkem října prudce ochladí a bude i vydatně pršet. Během druhé říjnové dekády budou teploty opět stoupat a postupně se týdenní teploty dostanou i nad průměr. Srážkově bude říjen nadprůměrný. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav.

Němci napadli žadatele o azyl, v další obci se konala "trestní výprava"

Berlín – Ve dvou městech na východě Německa se v pátek večer střetly skupinky místních obyvatel s žadateli o azyl. Potyčky si vyžádaly celkem čtyři lehce zraněné, uvedla dnes agentura DPA. Policie prošetřuje, zda šlo o útoky s xenofobním motivem.

Výbuch plynové láhve na jihu Španělska zranil nejméně 77 lidí

Madrid - Přinejmenším 77 lidí dnes utrpělo zranění při výbuchu plynové láhve v kuchyni kavárny ve městě Vélez-Málaga na jihu Španělska. S odvoláním na místní nemocnici o tom informoval španělský list El País. Příčina výbuchu zatím není známa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies