VYBERTE SI REGION

Toalety na nádraží v Bílovci budou konečně sloužit svému účelu

Bílovec- Po třech letech by se měly nové, ale přesto nevyužívané, toalety na nádraží v Bílovci otevřít lidem. Prostor se však musí stavebně upravit, proto to nebude dříve než v květnu.

25.2.2013
SDÍLEJ:

Bílovecké nádraží v celé své kráse. V květnu tam budou po dlouhé době znovuotevřeny toalety pro cestující. Podaří se do budoucna vyřešit i krátkou otevírací dobu čekárny?Foto: Archiv/Deník

Zná to snad každý, když člověk po dlouhé cestě autobusem nebo vlakem přijede do cíle své cesty a rád by si odskočil na místo, kde i císař pán chodil pěšky. Jenže ouha, mnohde není kam. Tento problém řešili v posledních letech také v Bílovci. Nyní se konečně zdá, že dojde k jeho vyřešení.

Původní nádražní budova v Bílovci byla v odpudivém stavu, ale toalety tam fungovaly. Poté se začal objekt opravovat, doznal značných změn a k užívání občanům byl předán v listopadu 2009. Nová výpravní budova s čekárnou, kde je konečně teplo, bufet, kde se lidé čekající na svůj spoj mohli občerstvit a také navštívit toaletu konečně po mnoha letech bílovecké nádraží nepřipomínalo čekárnu páté cenové skupiny, ale moderní halu s několika službami.

Radost cestujících však netrvala dlouho. Provozovatelé bufet po nějaké době uzavřeli a s ním i přístup na WC. „Bufet se, zřejmě kvůli nízkým tržbám, na nádraží neudržel a během následujícího roku byl uzavřen, a to včetně záchodů. Cestující tak přišli o jednu ze základních služeb, kterou by měl komfort při cestování obsahovat zajištění toalet," uvedl starosta Bílovce Petr Klimek. Obyvatelé města i jeho návštěvníci si na uzavření toalet v nádražní budově často stěžovali, proto se bílovečtí radní rozhodli jednat. „Na svém únorovém zasedání schválili smlouvu o spolupráci při provozování veřejného WC v železniční stanici Bílovec se Správou železniční dopravní cesty, která má drážní budovu v majetku," přišel s dobrou zprávou starosta města.

Kvůli úpravám až v květnu

Aby mohly být toalety zpřístupněny, musí v objektu proběhnout stavební úpravy. Proto si musí cestující na otevření záchodků počkat až do května. Nově otevřené WC bude zpoplatněno částkou pět korun.

Občané mají z této zprávy nemalou radost. „Bylo to tristní. Nová budova a bez záchodů, to je zvlášť pro starší lidi velký problém. Já to jednoznačně vítám," řekla Deníku žena, jež se představila jako Jaroslava.

Dalším problémem, který se na nádraží také nabízí k řešení, je čekárna. Objekt nádraží s čekárnou a prodejem jízdenek se denně uzavírá v 16 hodin. Po této hodině se cestující v případě nepříznivého počasí nemají kde schovat. Malý přístřešek je totiž ochrání pouze před deštěm, ale před mrazem a větrem ne.

Autor: Simona Mikšová

25.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Zdravotníci odrodili holčičku cestou v sanitce

Roli porodníků zastali ve čtvrtek zdravotníci havířovské záchranné služby, když v průběhu transportu budoucí maminky přivedli na svět zdravou holčičku.

Lídři DSSS pošlapali v centru Mostu vlajku Evropské unie

Most - Necelá stovka lidí sledovala v pátek odpoledne předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na 1. náměstí. Vedení strany s předsedou Tomášem Vandasem stálo během projevů na vlajce EU. Mluvčí kritizovali imigranty, islamisty, Romy, sociální politiku, nezaměstnanost a velké politické strany a nabídli vlastní program se znovuzavedením trestu smrti za brutální vraždy. 

V Bulharsku zakázali nosit závoje, které ženám zakrývají tvář

Sofia – Bulharský parlament dnes schválil zákon, který ženám zakazuje nosit na veřejnosti závoje, šátky nebo jiné oděvy, které zahalují obličej. Zákon prosadila nacionalistická Vlastenecká fronta, podle níž s sebou zákon přinese posílení bezpečnosti v zemi po nedávných útocích islamistů v Evropě. Proti bylo Hnutí za práva a svobody (DPS), které je v zákonodárném shromáždění třetí největší stranou a mezi jehož voliče patří muslimové. Rozhodnutí kritizovala i mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies