VYBERTE SI REGION

Na Vítkovsku se otevírá turistická sezona

Vítkovsko - Čtyři dny, čtyři místa, čtyři různé a bohaté programy. Na Vítkovsku se oficiálně otevírá turistická sezona a veřejnost se má skutečně nač těšit.

29.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Vše vypukne už ve čtvrtek 1. května, a to v rekreačním centru Bílá Holubice v Mokřinkách. Vše se bude točit zejména kolem zdejší relativně nedávno otevřené naučné stezky Dědictví břidlice. Od 9.30 do 16.30 se zde lidé mohou těšit postupně na volné prohlídky, ukázky pokrývání břidlicí, besedu o těžbě břidlice v oblasti Zálužného, ale například i vystoupení kapely Kavalerie.

Zhruba od 15 hodin tady vypukne navíc i další doprovodný program v podobě stavění máje, projížděk na koních, soutěží, opékání klobás, posezení u táboráku a různých dalších atrakcí. Děti se budou moci zabavit s živými zvířaty a dospělí si vyzkouší své nadání v netradiční soutěži plivocvrnk.

Prohlídka města i den v hřebčíně

Následující den, tedy 2. května, se stane hlavním dějištěm pro změnu samotný Vítkov. Na návštěvníky tu čekají především komentované prohlídky s podtitulem Naše město. Účast je nutné potvrdit předem ve vítkovském informačním centru a prohlídky se konají v 9 a 10 hodin. Trasa povede od náměstí Jana Zajíce přes městský park a hrob Jana Zajíce ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie.

Třetí den, tj. 3. května, otevře své brány pro změnu hřebčín Františkův Dvůr v Klokočově.

Od 10 hodin se tu koná předvedení klisen a hříbat, následuje ukázka práce kováře, kombinovaná soutěž chladnokrevných koní Cena Amazonek, ukázka práce se psy, ukázka práce s kládou, beseda Chov slezského norika ve Františkově Dvoře, koncert kapely Crash Drums a taneční vystoupení a na závěr od 17 hodin podvečer s hudební skupinou Desperádo.

Po celý den si tu ke všemu mohou velcí i malí užívat ukázek řemesel, farmářské stezky pro děti, tržnice, komentovaných prohlídek, vyjížděk konibusem po pastvinách, jízd na koni, skákacího hradu či možnost nákupu mléčných výrobků přímo v sýrárně.

Ve jménu středověku

Vše završí 4. května nefalšovaná středověká podívaná v areálu známé zříceniny Vikštejn u Radkova. Začíná se v 10 hodin a dojde například na různé hry a soutěže pro děti, prohlídku zbraní a zbrojí, taneční vystoupení, vyprávění o zbraních, ukázku historického šermu a také divadelně-šermířské vystoupení Zlatý kalich.

Zájemci si budou smět vyzkoušet střelbu z luku na kruhový terč či střelbu z kuše na divoké prase. Součástí budou rovněž atrakce skýtající záhadný obsah jako například Tajemná truhlice nebo Zásah rytíře. A scházet nebude ani zábavný Pážecí turnaj.

Autor: Tomáš Pustka

29.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jiří Suchý zkolaboval během vystoupení v klatovském divadle

Klatovy - Vystoupení s kolegyní Jitkou Molavcovou nedokončil v pondělí večer v klatovském divadle Jiří Suchý.

Piazzetta Národního divadla ponese název náměstí Václava Havla

Praha - Piazzetta Národního divadla ponese název náměstí Václava Havla. Pojmenování prostoru po bývalém prezidentovi dnes schválili pražští radní, informoval magistrát v tiskové zprávě. Návrh vzešel od ředitele divadla Jana Buriana.

Žena a dvě děti zemřely při nehodě na přejezdu v Německu

Berlín - Mladá žena a její dvě děti dnes zemřely při nehodě na železničním přejezdu na severu Německa. Informovala o tom agentura DPA. V krátké době je to v Německu už druhý případ srážky vlaku s vozidlem na přejezdu: v srpnu byli při nehodě u Osnabrücku vážně zraněni dva lidé v autobusu, do kterého narazil vlak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies