Abraham si dojel v Sepangu pro čtyři body, kralovali opět Britové

Sepang - Karel Abraham získal do mistrovství světa superbiků čtyři body za 12. místo v závodě v Sepangu. V Malajsii se český jezdec vrátil na hodnocené umístění po předchozích nevydařených startech v Imole. Vybojoval druhý nejlepší výsledek po příchodu do seriálu z MotoGP, o místo lépe skončil jen v druhém závodě zahajovacího dílu na Phillip Islandu.

14.5.2016

Karel Abraham.Foto: Deník/Attila Racek

Ve třetí jízdě za sebou a už pošesté v sezoně měly stupně vítězů výhradně britské obsazení. Druhý triumf v ročníku vybojoval Brit Tom Sykes a získal skalpy krajanů Jonathana Rey a Chaze Daviese, kteří v celkové klasifikaci figurují před ním. Abraham zůstal sedmnáctý.

Závod mistrovství světa superbiků v Sepangu:

První závod: 1. Sykes 33:30,487, 2. Rea (oba Brit./Kawasaki) -5,600, 3. Davies (Brit./Ducati) -8,039, …12. Abraham (ČR/BMW) -39,860.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 241 b., 2. Davies 202, 3. Sykes 179, …17. Abraham 18.

Odpadní plasty zažijí reinkarnaci. Novou technologii vymyslela třebíčská firma

/FOTOGALERIE/ Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Často se tříděné plasty přetvoří do nových výrobků, doposud ale nebylo možné dále zpracovávat více druhový nevyčištěný odpad.

Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je na letišti v Budapešti

Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra z Brna, kteří byli od úterý pohřešovaní, jsou v pořádku. Sourozence našla maďarská policie na letišti v Budapešti.

Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen, ukázal průzkum

/ANKETA/ Za své tělo se stydí celkem 68 procent žen, přičemž nadpoloviční většina pak trpí komplexy. Naopak muži jsou se sebou vcelku spokojeni. Pocit studu trápí pouze 37 procent z nich a komplexy trpí pak necelá čtvrtina. Otevřené rozhovory ohledně nahoty však většinou ani jednomu pohlaví problém nedělají.